Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sniegu nawalilo. Rano do kosciola to hardcore byl. KAzdy kazdemu pomagal w pchaniu samochodow. Masakra. Radko sie zdarza aby cos zlego bylo tak pieknego. Cos sie dzieje przynajmniej :) jest poruszenie. A kolejne bedzie od srody? Powodz? Sie okaze. Koala przegrasz. Mam taka nawet zagraniczna strone, bardzo dobra, ktora zawsze zaniza temperatury, jest bardzo dobra, sprawdza sie, i ona pokazuje od 5 - 7 stopni i deszcz. Ja zaglosowalem na Krolowa. Ja do niej nie mam nic. Dorze prognozuje. Ale to wasza wojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

według mnie Marzena bardzo dobrze prognozuje, pamiętacie jak zaktualizowała jesienią prognozę "siesień ---> wiosna" i tam pisała o tym, że się ociepli w połowie lutego, a pod koniec lutego najprawdopodobniej zacznie się wiosna.

-A wytłumacz mi co z tymi orkanami i letnią temperaturą w styczniu?? -Albo z przesuwaną co 5 dni zimą w listopadzie?? Jasne, czasem nawet trafi, ale gdyby była kulturalna, to by potrafiła się przyznać, że nie wszystko jej wchodzi. A teraz o tym co nas czeka wg najlepszych meteorologów::) Najpierw najbliższe dni: rzeczywiście w Katowicach i okolicach będzie więcej niż dwie kreski na plusie. Ale z dzielnic południowych to właśnie śląsk i małopolska będą najmniej poszkodowane. Bo w Katowicach czy Krakowie w czw i pt nie będzie więcej jak 3 (4)*C. Pod Bielskiem około 6*C. Gorzej będzie na pd-zach: tam nawet 5*C, a najgorzej na krańcach pd-wsch: tam powyżej 8*C. Ale w samym Rzeszowie będzie już "tylko" 5*C. W sobotę i niedzielę znów około 0*C A III dekada.. ech są dwie wersje i nie wiadomo do końca, która wygra. 1. mrozy w dzień poniżej -5*C 2. przedwiośnie i krótki okres wiosennej pogody z burzami (do 10*C) No sorry nie, ale chyba to drugie :(:(:( To nie zmienia faktu, iż marzec będzie zimny. Mroźny. Śnieżny. Oczywiście nie cały. Jeśli sprawdzi się powyższa opcja nr 2, to w I dekadzie wiosna. Następnie lekka zima, czyli to, co mamy teraz. Prawdziwa wiosna najwcześniej po 1 kwietnia. Pozdrawiam tych fanów takiej jednej z onetuu Oo http://www.sonda.pl/...1310&uid=469699 mimo wszystko nie chcę być gorszy od tej blogerki:p

Użytkownik koala1992d edytował ten post 14 luty 2010 - 13:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, cykl ma 11 lat(dokładnie 10.96 chyba). Po drugie już dawno udowodniono, że cykl 11-letni nie ma zbytniego wpływu na pogodę. Do niedawna uważano, że istnieje korelacja między średnimi 11-letnimi(które eliminują wpływ cyklu 11-letniego) a temperaturą na ziemi. Jednak potem okazało się, że jest to nie do końca prawdą. W swoim czasie Piotr pisał o tym na swoim blogu.

Chodzi pewnie o rozejście się wykresów irradiancji i temperatury w latach 80-ych: Dołączona grafika

Mam książke do przyrody jeszcze z podstawówki :D i są w niej ciekawe dane: Zima od -5 przedzimie od -0 do -4 Przedwiośnie od 0 do 10 Wiosna od 11 do 24 Lato od 25

Termiczne pory roku układają się jednak nieco inaczej. Średnia temp. dobowa, wyrażona jako: (T00+T03+T06+ ... + T18+T21)/8 <= 0 - zima > 0, <= 5 - przedzimie / przedwiośnie > 5 <= 15 - wiosna / jesień > 15 - lato Niektórzy wyróżniają jeszcze przedlecie i polecie (> 10, <= 15) Aby średnia dobowa przekroczyła +15 (lato) temperatury maksymalne danego dnia muszą z reguły przekroczyć +21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder, zgadzam się z tobą w 100%, teraz jest pełna aktywność słoneczna która będzie się wzmacniać do 2012, po tym terminie słońce zmniejszy swoje maksimum na 12 lat, wszystkie cykle słoneczne trwają 12 lat więc niedługo bo już za ok. 6 lat powrócą takie zimy jaka była np. w 2004r i 2006 kiedy zima trzymała aż do połowy maja. Edit: A jeżeli chodzi o wypowiedź koali to ja do ski forum nie mam nic ;) i nie mam zamiaru prowadzić wojny. Jeżeli administracja się zgodzi to możemy się wymienić reklama za reklamę ;)

Ja nie pamiętam żadnej zimy która trwała by do połowy maja .! Chyba się głową w ścianę waliłeś ... bez urazy ale zastanów się co piszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie TVN podał okropną 16dniwoą a jeszcze tydzień temu mówili KOŃCA ZIMY NIE WIDAĆ ZIMA JESZCZE DŁUGO Z NAMI POZOSTANIE . A tu zapowiadają to okropna paskudna porę roku której nienawidze zwłaszcza że będzie bardzo jesienie , co to 7 stopni zwykła szaruga :( już wolę zimę o sto razy Ja już nim nie wierze ... ale osobiście z całego serca współczuje województwom którzy zaczęli teraz ferie ,będą bardzo nie udane spr wdziały się moje słowa że ta tura ferii nie będzie miała śniegu .:( a to dla nich nie sprawiedliwe :( ALE BĘDĘ SIĘ MODLIŁ MODLIŁ I JESZCZE RAZ MODLIŁ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wiadomości otóż w programie "pytanie na śniadanie " w prognozie pogody Aleksandra Kostka powiedziała że jeszcze wczoraj wszystko wskazywało na wielką odwilż a teraz sytuacja się zmieniła w nadchodzącym tygodniu temp w okolicach "0" dodała jeszcze że po 23lutego miało się robić znów coraz cieplej a teraz jest coraz bardziej prawdopodobne że powrócą solidne mory do PL . Jestem tym faktem bardzo zadowolony ,i mam nadzieje że się sprawdzi na południowym wschodzie zaczęli ferie ,i szkoda by mi ich było jak by im wszystko stopniało.! Ps: u mnie spadł 1cm ... szkoda u was tak zasypało a umie nic ,no prawie nic ale 31cm mam.:) A zauważyliście jak w Chojnicach śnieg oklapł 7dni temu mieli 50cm a tera mają 35cm . Jak podkarpackie nie popłynie to będzie tak samo ,oglądając zdjęcia z Podkarpacia przypomina mi się 9styczeń kiedy to u mnie nasypało 25cm ,było tak samo każdy każdemu pomagał ,och ale to było piękne .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 15 luty 2010 - 09:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d chwilą obliczyłem za ile dni będzie listopad a tym samym rozpoczniemy nową zimę otóż do I listopada zostało zaledwie 259 dni Ale Belgia zima . Ten front atmosferyczny który nadchodzi wg:Mariusza z zachodu w Belgi przyniósł niezły atak zimy zasypana jest min ki okolice Brukseli ,leży tam średnio 5cm sniegu jak na tamte warunki to dużo,i trzyma 3 stopniowy mróz. To ciekawe czy ta odwilż przyjdzie ,jak tam mróz to u nas też powinno być ,zobaczymy Aleksandra Kostka mówiła że będzie w okolicach '0" i dużo opadów sniegu . Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: -1,5st.C Pokrywa śnieżna: ok.40CM Opady: SYMBOLICZNIE/LEKKO ŚNIEG Odwilż niestety zapowidają, ale może nie być źle. Meteo.group daje opad deszczu w Rzeszowie w sobotę 20 lutego. A temperatura w dzień do +5st.C w nocy do -5st.C Jak nie będzie deszczu to te tempertury nie powinno robić tragedi. A po ociepleniu zawsze może przyjść coś fajnego, żeby tylko deszczu nie było to będzie good.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 15 luty 2010 - 12:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ładniej sypie w Krośnie. Portal twoja.pogoda podaje że styczeń był -7st.C poniżej normy wieloletniej, tak zimnego styznia nie było nie wiem od kąd, tylko trzeba wyłączyć krańce południowe i południowy-wschód tam temperatura była w okolicach normy wieloletniej lub lekko poniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie cieplej niż 3+ przez dłużej niż 3 dni to niech zima już nie wraca... Bo wtedy rozpęta się najgorsza pogoda ze wszystkich a takiej nikt nie chcę Więc albo zima albo ciepło i powrót do normalności..

Więcej niż +3 będzie napewno. Pytanie, czy przekroczy +10. W tej chwili ECMWF daje nawet +9, a jeden z WRF-NMM nawet... +13. Ten ostatni jednak zwykle znacznie przesadza. We Wrocławiu wg. ECMWF już jutro ponad +2, koło +3. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal twoja.pogoda.pl nie widzi dużej i mocnej odwilży. http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm W sobotę 20tego jedynie +3st.C na południu, a później cały czas minus, 27.02 już nawet -15st.C Oby się sprawdziło :) Według mapek GFS odwilż również niewielka do +2/+3st.C A w najbliższych dniach ma nastąpić ochłodzenie do -10st.C ;) W tej chwili w Krośnie: -4st.C Wiaterek zaciąga z północy więc winno się ochłodzić w najbliższych dniach. Może jednak nie będzie ocieplenia. meteo.group jeszcze 2 dni temu pokazywał większe ciepło, teraz już trochę zimniej, i śnieg z deszczem w Krośnie. Ale w jaką stronę to pójdzie to jeszcze nie wiadomo. Ostatnio, w ogóle tej zimy prognozy na meto.group zawodzą, za to prognozy twojej.pogody zaczynają się sprawdzać, jeszcze rok temu było dokładnie na odwrót. Tak więc czekamy, może poztywnie zakręcą się te fronty, i źle nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że zyjemy złudzeniami ,a ja mam pytanie czy nie warto miec marzenia.? Pogoda zmienia się od samego początku do samego końca dzisiejszy dzień przyniósł nam powiew nadziei ,że ocieplenia nie będzie ,aż tak gniażdżące dla pokrywy śnieżnej ,bynajmniej na południowym zach ,centrum i na północy na południowego wschodu tak różowo ma nie byc . A co do twoja pogoda to tutaj muszę stanąc po jej stronie ,otóż w tej zimie pogoda sprawdza się jej wyśmienicie ,całkowicie odwrotnie niż rok temu ,i chciałem dodac że to nie tylko hipoteza portalu "twoja pogoda " o słabej odwilży lecz i stacji telewizyjnych min :Polsatu,TVP1,TVP2 no i TVN który pokazuje niewielką odwilż z opadami śniegu lub deszczu sniegiem którzy uważają że odwilż będzie lekka i krótka a od 23 powrót normalnej zimy . Więc Mariuszu ,z tą wiosną się chyba wychyliłeś ,ale w obecnej sytuacji powiem przysłowie NIE MÓW CHOP PÓKI NIE PRZESKOCZYSZ więc wszystko się może jeszcze zmienic miejmy nadzieje że na lepsze ,czyli na śnieg i mróz .: ()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zdam relacje, bo obecnie mój rejon przechodzi najlepszą zimę ( a raczej epizod zimowy) od wielu lat ! od 4 dni sypie nonstop dość intensywnie, świeży opad wynosi 27cm !!! wczoraj rano odśnieżałem dzisiaj w południe auto nie zdołało wiechać pod dom (lekko pod górę) musiałem znowu odgarniać. Ale nie narzekam bo jest ślicznie i pięknie :D temp oscyluje na poziomie -1 do +0.5 stopnia, w nocy -2, -3. Widoki są genialne. Całkowita pokrywa wynosi 45cm. A we wsi paraliż ;). Chciałem to napisać wcześniej ale.... nie było prądu, czyżby skutek śniegu ? nie chcę nawet słyszeć o odwilży ale cóż taka kolej rzeczy :( pozdrówka :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że zyjemy złudzeniami ,a ja mam pytanie czy nie warto miec marzenia.?

Najbardziej, to warto obiektywnie spojrzeć na sytuację synoptyczną, szczególnie w piątek. GFS nie radzi sobie z adwekcją ciepła z południa, szczególnie tej zimy. A niestety prawda jest taka, że wiele portali i innych mediów zrzyna po prostu z GFS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie wiadomo w tej chwili forum podzieliło się na ludzi którzy nie chcą odwilży i na tych którzy ja chcą z Mariuszem na czele . Tylko że trzeba pomyślec logicznie ,sniegu jest tak dużo że hohoh najmniej jest w Legnicy zaledwie 13cm ,we Wrocławiu 27cm skąd tak mało sniegu w Legnicy niewiem pechowe miasto ze śniegiem ,ale nie o tym chciałem pisac jak przyjdzie tak ogromna odwilż jak ją nie którzy wróżą to będzie masakra na rzekach , wyobrażcie sobie 50cm śniegu +9 i deszcz = wielka powódz ,więc ja jestem jak najbardziej za zimą . Najlepiej by było powolna odwilż od połowy marca ze powolnym topnieniem pokrywy śnieżnej ,pewne jest jedno 15lutego o wiośnie marzyc jest za wcześnie jeszcze marzec będzie ze śniegiem ,więc nie ciesz się Mateusz zbyt wcześnie bo ja wole białe krajobrazy niż szarugę za oknem i przeplatankę zimy z wiosną . Nawet jak sniegu sie pozbędziemy to będziemy mieli powódz i szarugę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie wiadomo w tej chwili forum podzieliło się na ludzi którzy nie chcą odwilży i na tych którzy ja chcą z Mariuszem na czele . Tylko że trzeba pomyślec logicznie ,sniegu jest tak dużo że hohoh najmniej jest w Legnicy zaledwie 13cm ,we Wrocławiu 27cm skąd tak mało sniegu w Legnicy niewiem pechowe miasto ze śniegiem ,ale nie o tym chciałem pisac jak przyjdzie tak ogromna odwilż jak ją nie którzy wróżą to będzie masakra na rzekach , wyobrażcie sobie 50cm śniegu +9 i deszcz = wielka powódz ,więc ja jestem jak najbardziej za zimą . Najlepiej by było powolna odwilż od połowy marca ze powolnym topnieniem pokrywy śnieżnej ,pewne jest jedno 15lutego o wiośnie marzyc jest za wcześnie jeszcze marzec będzie ze śniegiem ,więc nie ciesz się Mateusz zbyt wcześnie bo ja wole białe krajobrazy niż szarugę za oknem i przeplatankę zimy z wiosną . Nawet jak sniegu sie pozbędziemy to będziemy mieli powódz i szarugę .

Wiosna w marcu z reguły rzadko kiedy przychodzi powoli. Jeśli obecna sytuacja przeciągnie się na marzec - powódź będzie bardziej prawdopodobna. Zresztą - podobnie było w 2006. Na razie nie jest jeszcze źe z uwagi na to, że śniegu w górach jest stosunkowo niewiele, a do marca mogłoby się to diametralnie zmienić. W tej chwili ECMWF nadal daje +9 na piątek. To oznacza, że powinno być conajmniej +5 do +7 (Wrocław).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo ludzie zaczynają tęsknić za wiosną. Nikt już nie chce śniegu. :) Każdy usatysfakcjonowany. :D Ja osobiście kiedy już się pogodziłem że w Krakowie dużo śniegu w tym roku nie będzie dostałem dodatkowe 20 cm. Ciekawe. Tak jakby na złość troszkę :)

Użytkownik Sheken edytował ten post 16 luty 2010 - 14:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...