Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Opole tak mocno pada - a Oława tak blisko i 0 śniegu :mad:

Nic a nic w Opolu nie pada! Ja nie wiem co Kamil wypisuje i w okolicach którego Opola mieszka. "W okolicach Opola śnieg jest coraz intensywniejszy ale na horyzoncie widzie ciemne chmury" po 21-ej widać czarne chmury :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic a nic w Opolu nie pada! Ja nie wiem co Kamil wypisuje i w okolicach którego Opola mieszka. "W okolicach Opola śnieg jest coraz intensywniejszy ale na horyzoncie widzie ciemne chmury" po 21-ej widać czarne chmury :confused:

mieszkam na północy regionu pada i jeszcze raz pada... a w Opolu nie wiem czemu nie pada KONIEC TEMATU NIE WIEM JAK MOGĘ UDOWODNIĆ ŻE PADAŁO I PADA NADAL

Użytkownik Kamil K edytował ten post 27 styczeń 2010 - 22:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RANY :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:ALE SYPIĘ A tymczasem u mnie -10 niebo już pochmurne I PADA ŚNIEG SŁABO PADA ALE CORAZ MOCNIEJ RANY NA TYM OBRAZKU TO WYGLĄDA BAJECZNIEcisnienie od 12:00 spadło o 12hPa wiatr się nasila ... no i czekam na te opady co na obrazku... OPOLE WITA INTENSYWNY ŚNIEG ! DOKŁADNIE OD 8MIN SYPIE BARDZO MOCNO ŚNIEG WIDOCZNOŚĆ OGRANICZONA DO 100m ... PADA CORAZ MOCNIEJ AKTUALNIE -10 WIATR WIEJE CORAZ TO MOCNIEJ I MOCNIEJ ROBIĄ SIĘ ZAWIEJE I ZAMIECIE JESZCZE O POKRYWIE ŚNIEŻNEJ NIE MÓWIĘ BO DOPIERO SIĘ KRAJOBRAZY ZABIELIŁY nie krzycz ... jark

To co u ciebie jeszcze wczoraj nei było śniegu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie cisza... Mam nadzieje że cisza przed burzą nie wiem jak wy ale ja jestem bardzo rozczarowany myślałem że to będzie lepiej wyglądać tak ja w Szczecinie ... A ponawiam pytanie czy odwilż pojawiła się w tych miejscach jak pokazywały modele i jak ja przewidywałe 17:42 Rzeczywiście była to cisza przed burzą nie dosłownie bo przez silną konwekcję ,ale znów sypie jakby ktoś mąkę sypał:rolleyes::eek::eek::eek:

Użytkownik Kamil K edytował ten post 28 styczeń 2010 - 17:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jeszcze nie koniec odwilży pojawi się jutro ale Szczecin oszczędzi pojawi się w pasie Zielona Góra-Słubice-Zgorzelec-Legnica-Wrocław-Opole tu temp będzie na poziomie zera może nawet te 0 przekroczy ale to zwłaszcza w Zielonej Górze i w Słubicach. A tym czasem u mnie -1 przestało padać ale wg radarów idą kolejne : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak pada ,że trudno to opisać silny wiatr robi naprawdę ,imponujące zawieje i zamiecie śnieżne sypię tak gęsto... nie wiem ile przybyło śniegu bo jakoś ta zawierucha nie nadaje mi entuzjazmu do wyjścia na dwór.To co się teraz u mnie dzieje to wygląda bajecznie i przerażająco . : ) A co do południowego wschodu to zima jeszcze da o sobie znać jeszcze luty marzec wg TVN METEO jeszcze przed nami 4-6 tygodni prawdziwej zimy z mrozem później zima nie co się wycofa ale mróz i tak będzie bardzo regularny ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka dokładnie centymetrowo pokrywa śnieżna jest u mnie w Gdyni bo wiatr zrobił swoje i jest wszędzie nierówno, ale fakt jest taki że mój ogródek jest cały zasypany, łącznie z małymi drzewkami których już nie widać, nie widać także ponad 40cm płotku, a więc pokrywa oszałamiająca ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od 05/06 ? Jakiś żart ? CHyba,że Na pomorzu albo w Centrum. Obecnie jest to jedna z najgorszych zim ostatnich lat dla Podkarpacia i Małopolski - Zakopane 6cm , to chyba jakiś rekord :) Tyle samo śniegu tam było na poczaku stycznia. Do tego dziś w Górach może pojawić się fen Np. W Katowicach było -2 a już jest 0 , znowu kapie z dachów. Zima jest na pewno bardzo dobra w Polsce, ale nie przesadzajmy, dla południa i gór to porażka a nie zima :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie, tegoroczna jeszcze lepsza od tej pamiętnej z sezonu 05/06? :)

Na razie tegoroczna zima nie dosięga do stóp zimie 05/06. Styczeń i luty 06 były mroźne, chodź niezbyt śnieżne. Natomiast grudzień był bardzo śnieżny, ale też niezbyt chłodny (śr. temp. około 0 stopni). Jak mróz nie odpuści do końca marca, to będzie można powiedzieć, że mamy powtórkę z zimy 05/06:) A na razie w Katowicach dokładnie 2 stopnie mrozu i nie zanosi się na śnieg w najbliższych godzinach. Daniels. napisał: W Katowicach było -2 a już jest 0 , znowu kapie z dachów. U mnie jak było, tak jest -2:D. Skąd masz te dane?

Użytkownik koala1992d edytował ten post 29 styczeń 2010 - 20:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie, tegoroczna jeszcze lepsza od tej pamiętnej z sezonu 05/06? :)

Ja z tej "pamiętnej" zimy pamiętam kilka dni siarczystych mrozów w styczniu. Poza tym bez najmniejszych rewelacji. Wg mnie i dla Gdyni (bynajmniej tej mojej części) to do tej zimy co jest teraz żadna zima się nie umywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie pada:> Ale na TVN METEO z odpowiadając na mój emial pan Tomek powiedział ze w okolicach Opola spadnie 10-15cm ... super Raport z okolic Opola(20km na północ) zachmurzenie- całkowite temp: minus 1,2 przebłyski słońca-brak opad:lekki śnieżek widoczność -lekko ograniczona rodzaj śniegu -brak zjawisko:zamglenie wiatr:umiarkowany okresami silny

Użytkownik Kamil K edytował ten post 29 styczeń 2010 - 23:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochu w modelach i portalach pogodowych ,otóż mam dobrą wiadomość dla południowego wschodu i południowego zach oraz całemu południa Polski, NADCHODZĄ ŚNIEŻYCE już we wtorek zacznie sypać i będzie padać przez 2 dni, spadnie na południowym wschodzie jakieś 25cm ,a na południowym zach 15-20cm ,a ogólnie na południu jakieś 20-25cm ,więc szykuje się nam paraliż nim dalej na północ tym modele obniżają sumę, opadów tak więc w centrum nie spadnie więcej jak 10cm ,a na północy i zach chyba nawet nic spadnie ,a jak coś spadnie to nie przekroczy 3-5cm.Jupi co za zima: _)

Kamil krótko i na temat widzisz gdzieś te śnieżyce od wtorku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...