Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wg stacji meteo w Suwałkach jest teraz minus 6 i słaba marznąca mżawka. A to ciekawe.....

U mnie ok. godziny 14 właśnie tak było, a mieszkam 100km od Suwałk. Było mroźno wietrznie i padała bardzo mała marznąca mżawka. Zdziwiłem się jak chciałem przetrzeć gogle, a tu lód :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że bardzo mało osób udziela się na tym forum od czasu, kiedy leży u nich dużo śniegu za oknem. Rozumiem, że to forum jest poświęcone wyczekiwaniu mrozów i śniegów oraz marudzeniu gdy ma przyjść odwilż. A ja sobie dalej pomarudze, bo mnie nie zadowala taka mała ilość śniegu, jaka spadła wczoraj. Leży około 10 cm i oby się to zmieniło, bo przez półtora tygodnia nie widać na Podkarpaciu dużych opadów. Tak więc oby dalsza częśc zimy nie zapisała się pod względem opadów jako sucha. Znalazłem jakąś wróżbę mówiącą o mroźnej, lecz suchej dalszej części zimy Tegoroczna zima pozostanie z nami na dłużej i to niemal w całej Europie. Wszystko przez typowy dla tej pory roku układ baryczny z wyżami na północy i niżami na południu. Do końca stycznia będziemy pod zasięgiem wyżu rosyjskiego w chłodnych masach powietrza pochodzenia polarnoarktycznego. Czeka nas pochmurna pogoda, często ze słabymi opadami śniegu, czasami marznących opadów (inwersja w układach wyżowych). Do końca miesiąca nie spodziewam się już żadnych potężnych śnieżyc. Luty będzie dalej zimny, chłodny i pod wpływem suchego wyżu. Szykuje nam się bardzo suchy luty - mroźny z temperaturami znacznie poniżej normy wieloletniej. Marzec także będzie chłodny i suchy, mało śniegu, duże mrozy. Dopiero od kwietnia szykuje się cieplejsza wiosna, choć niezbyt spokojna, bo z silnymi burzami. Pozdrawiam, Paulina.

Ponieważ przez ostatni tydzień Ci którzy najwięcej się udzielają przenieśli się na Chat http://www.gfspl.rootnode.net/chat/ ;) W dodatku ten wyż sprawia że wszystkich nuda ogarnia :)

Użytkownik Sheken edytował ten post 13 styczeń 2010 - 21:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub ciesz się bo długo takiej zimy dobrej może u was nie być , chociaż czas zweryfikuje ale z tego co nam wiadomo to takie warunki są tam wyjątkowe morze to kaloryfer w zimie .

No właśnie się cieszę : P Już nie jest kaloryfer, bo wystygł xD Nie no, zawsze podwyższa tak czy siak. Wiem, że to fenomen, pewnie za swojego życia się nie doczekam kolejnej takiej zimy xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: -7st.C Zimna noc dzisiaj będzie, więc i naśnieżanie wydajniejsze. I znowu meteo.group wskazuje błędną prognozę. W Rzeszowie miało być -8st.C a już jest -10st.C. W Krośnie miało być -7st.C a już jest ta wartość, i napewno będzie zimniej. Ostatnio coraz bardziej mylne sa te prognozy na meteo.group jak w tamtym roku mi się sprawdzały i nie zawodziłem się na nich, tak teraz cały czas jest inaczej niż zapowiadają, na następny dzień temperatury nie potrafią przewidzieć. Opadów nie zapowiadają w ogóle przez 2 tygodnie. Odnośnie GFS, we środę w Polsce 27.01.2010 ma temperatyra spaść do -28 STOPNI C, lokalnie może być więc -30 STOPNI C. :D, -22st.C na południu. Opady cały czas raczej niewielkie. W Krośnie w grudniu najzimniej było -18st.C II piętro. Może teraz będzie jeszcze zimniej?

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 16 styczeń 2010 - 18:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...