Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moi drodzy ! GFS wycofał odwilż ! :D Widzieliście ? W całym kraju mróz .. delikatny, ale jednak.. D tego po 15 znowu śnieżyce.. tak wiem,że to wróżby,ale tak się ucieszyłem ;) Więc jest nadzieja, że cała Polska będzie zasypana i, że deszczu nie będzie jednak.. ;)

Daniels, ja cały czas pisze o najnowszym GFS. Mróz ma być przy ziemi, na górze nie - stąd ma padać deszcz lodowy, potem ewentualnie śnieg. Trzeba jeszcze poczekać. Górą idzie ciepło, popatrz na meteogramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,ale na Śląsku nie jest prognozowane jakieś wielkie ciepło ... Albo się nie znam .. ile ma być u Nas tam na górze ? Deszcz lodowy to już bliżej śniegu niż jak prognozowany był sam deszcz : P

Deszcz lodowy oznacza, że z góry będzie leciało coś na kształt zmrożonego deszczu - częściowo w stanie płynnym, częściowo w stanie stałym - nie jest to grad. Będzie to od razu zamarzać. Dodając do tego czas trwania zjawiska, należy się spodziewać uszkodzeń linii energetycznych, łamanych gałęzi i innych tego typu atrakcji. Jest to fatalna prognoza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portale pogodowe natomiast zapowiadają opady śniegu .. Np. TP daje do 30cm Interia też rzadko daje takie sumy opadów śniegu ... Piotr a są jakieś bardziej optymistyczne prognozy od GFS ? Może GEM albo inny model?

GEM daje mróz, bez opadów - tylko 6-go ma sporo popadać, ale również daje odwilż do +6 na południowym-wschodzie. Po 8 stycznia GEM w ogóle opadu nie daje. Prognozy GEM masz tutaj: http://www.gfspl.roo...et/gempl/T2M/00 poskacz po skali czasu, to zobaczysz. NOGAPS z kolei nie daje ocieplenie w okolicy 6-go stycznia i daje spore opady. Prognozę NOGAPS masz tutaj: http://www.gfspl.roo...et/ngppl/T2M/00

Użytkownik pdjakow edytował ten post 03 styczeń 2010 - 13:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na mojej stronie. Możesz wejść np. na podstronę: http://www.gfspl.roo...za/prognoza.php Wybierz z listy Szczecin. T2M to temperatura, RRR to suma opadu, SNDP to udział opadu śniegu w opadzie całkowitym (w kilogramach na metr kwadratowy, nie w centymetrach). Opad o godzinach 03,09,15,21 UTC to opad za 3 godziny, opad o godzinach 00,06,12,18UTC to oad za 6 godzin. Możesz zmienić datę prognozy (np. zobaczyć, co mówiła prognoza wcześniejsza). Tu masz prognozę GFS http://www.gfspl.roo...et/gfspl/T2M/00 Wystarczy wybrać parametr i czas (opis parametru wyświetla się po paru sekundach po najechaniu myszką nad tekstem, jako podpowiedź w dymku) Tu masz prognozę GEM http://www.gfspl.roo...et/gempl/T2M/00 A tutaj NOGAPS http://www.gfspl.roo...et/ngppl/T2M/00 Tutaj masz meteogramy GFS http://www.gfspl.roo...net/meteogramy/ A na nich - temperaturę i wilgotność jako profil w atmosferze, ekwiwalent wodny śniegu (SNOW EQUIV), wysokość najwyższej izotermy 0 stopni (ISO 0 HGT), oraz sumy i rodzaj opadu. Brać i analizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajne pdjakow, dzięki :) u mnie przez noc ~10cm. Ale od 12:30 przybyło 2-3 cm. Wiem bo skończyłem odśnieżać o 12:30 a teraz byłem i sprawdzałem :) Temp. -6 stopni. Świetna pogoda i mnie coś trafia że przez 2 tygodnie wolnego lał deszcz a jak jutro trzeba do szkoły iść to jest piękna zima ale dobre i to oczywiście :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder. Dzięki no racja tu zadko śnieg się utrzymuje jak już spadnie a teraz jak spadł to tak się trzyma :D:D a co do ciebie założe się że u ciebie któregoś dnia powróci ta zima co zawsze jest w Rzeszowie mam rodzine w Przemyślu i zawsze jak tam bywałem to było dużo śniegu i mróz:D:D

Myślałem ,że nazywasz się krystyna i jesteś kobietą:P:p. Ps co do pogody 10 cm chmury wiatr -6 bez opadów na razie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak powie mi ktoś czy moge liczyć na intensywne opady śniegu w tym tyg.??:) Aktualnie teraz bez opadów pokrywa śnieżna 25 cm.

Jak dobrze pójdzie to będziesz brnął po tyłek w śniegu. Jak na razie dla Twojego regionu są najlepsze prognozy. W sobotę, niedzielę i poniedziałek ma bardzo mocno u Ciebie sypać. Jeśli nic się nie zmieni to górale będą Ci mogli pozazdrościć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: -10st.C (to niżej niż było prognozowane) :D Pokrywa śnieżna ok. 6-9CM Oby tak dalej, jest dobrze a może być jeszcze wspaniale (o ile się odwilż nie pojawi :P) Jeszcze tak zapytam, jeżeli mogę. Kupiłem sobie 3 karnety (karty plastikowe) z 3 różnych stacji, i wszystkie są takie same, nie wiem która z którego wyciągu. czy taka karta np. z Chyrowej będzie działać gdzie indziej ?? Jeśli nie, to chyba flamastrem je podpisze. Nie chcę zakładać osobnego tematu, może ktoś się orientuje jak to jest z tymi kartami?

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 04 styczeń 2010 - 19:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy z zachodu i północy nie chwalcie sie ze macie 40cm śniegu:mad: kiedyś do was też przyjdzie odwilż a do nas zima u nas bedzie 50cm:o a u was 5cm:D ale nie obrazajcie sie bo mnie poniosły nerwy

W końcu jest sprawiedliwość . U nas nigdy nie ma śniegu u was jest i w końcu będzie tak na stałe . Nie obrażajcie się poniosło mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie tym czasem aktualnie: -8,2st.C (to juz drugi dzień z rzędu niżej od prognozowanej). Może jednak opad nie będzie tak wielki. Tak czy owak, odwilż miała być od jutra, a jutro raczej jej jeszcze nie będzie, a i nawet w czwartek nie powinno być, czyli piątek i sobota i niedziela wg. meteo.group z temperaturą do MAX +2st.C dla Rzeszowa i deszczem. Jeśli tendencja się utrzyma to nie będzie tak źle. Ciekawy widok może być, deszcz przy -4st.C pomieszany ze śniegiem z armatek na stokach :D W Gogołowie i zresztą nie tylko, w Chyrowej również śnieżą dzień noc nonstop. W dzień z 2/3 armatek, w nocy ze wszystkich. Tylko śniegiem sypie po oczach jak się jedzie :cool: Ciekawe co dzisiaj pokaże TVP-1 o 20:05 w porgnozie pogody. Tzn. jaka będzie tendencja, zniżkowa czy zwyżkowa. Dopóki prognozy będą wskazywać śnieg dopóty będzie przynajmniej cień nadziei, przynajmniej ja nie stracę nadzei, dopiero jak mnie zleje :D Narazie jest 70% szans że spadnie deszcz, ale 30%... Graniczy z cudem, ale... Zawsze to się mogą chmury po rozrywać nad Krosnem :)

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 05 styczeń 2010 - 19:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...