Skocz do zawartości

Narty do ostrej jazdy


alvaro99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posłużę się szablonem. 1. M 2. Wiek - 25 lat 3. Waga - 68 kg 4. Wzrost - 168 cm 5. Na nartach jeżdżę od dziecka. Tak myślę że z 15 lat. 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Myślę że 8. 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - nie pamiętam, musiałbym spojrzeć do garażu. Buty to - Salomon Evolution 9.0, więc twarde. 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Dawno nart nie zmieniałem. Klasyczne proste narty 175 cm Fischery. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - Preferuję szybką i ostrą jazdę. Robię wiele skrętów krawędziując. Czasami lubi też klasycznie się pogibać NWN. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - Jak bylem młodszy to często jeździłem na zimowiska/obozy tygodniowe w różnych miejscach - Murazasichle, Rycerka, Białka oraz na Słowacji. Najbardzij podobało mi się we włoskich Dolomitach. Preferuję trasy bardzo wymagające - we Włoszech na Cortinie były to czarne trasy FISowskie. 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Zdecydowanie sportowo 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - obecnie mało, ale kiedyś był to cały tydzień non stop. Od rana do wieczora. 13. Możliwości finansowe - do 1600 zł, ale wolałbym kupić jakieś mało używane końcówką tego sezonu za 700 zł. Jak widzicie, kiedyś często jeźdzłem. Terach juz mniej, aczkolwiek chciałbym znowu zacząć swoją przygodę z nartami. Jak byłem ze 3 lata temu w Krakowie, to ktos polecał mi narty Fischer Worldcup RC4 RC. Mówił, że koniecznie RC, a nie SC. nie wiem ile w tym prawdy... co Wy na to? Dodam, że chciałbym dobrać narty na nasze polskie trasy. Rozumiecie, takie żeby mi sie nie rozleciały/popękały po jednym sezonie z mniejszą ilością śniegu na stokach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - Preferuję szybką i ostrą jazdę. Robię wiele skrętów krawędziując. Czasami lubi też klasycznie się pogibać NWN. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - Jak bylem młodszy to często jeździłem na zimowiska/obozy tygodniowe w różnych miejscach - Murazasichle, Rycerka, Białka oraz na Słowacji. Najbardzij podobało mi się we włoskich Dolomitach. Preferuję trasy bardzo wymagające - we Włoszech na Cortinie były to czarne trasy FISowskie. 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Zdecydowanie sportowo

No to musisz zadać pytanie sportowcom a nie amatorom. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wieżę, żeby pierwszy lepszy sprzedawca potrafił mi je dobrać, a człowiek który ma ponad 4k postów rozkłada ręce ;) Może ktoś inny spróbuje. Czekam na propozycje. Ps- A może zastanowić się nad SC? Przecież nie startuję w zawodach...

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 07 luty 2010 - 09:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pewno będzie niełatwo kupić nowe narty z takim budżetem. ZAwsze najkorzystniej jest pojeździć wcześniej na nartach przed ewentualnym zakupem, dlatego też polecam wypożyczalnię. Z Volkla spróbuj Tigershark 10 lub 12 z ub. sezonu (jest też 11 tegoroczna ale cena poraża), Crosstiger Carbon (na przygotowane trasy) - centrum testowe Volkla jest w Czarnej Górze. Z Salomona przetestuj Equpe 24H oraz Crossmaxa W 12. Ps polecam do testów wyłącznie narty na których jeździłem. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiem możliwie najgrzeczniej jak potrafię. To, że jeździłeś kiedyś na nartach super-hiper, nie znaczy, że teraz jesteś super narciarzem. W jeździe poza trasowej może i przydadzą się twoje umiejętności, ale w jazda po stoku wymaga zupełnie innych zdolności. Jazda na prostych deskach jest zupełnie inna. Takie buty jak ty masz widziałem u mojego znajomego - strasznie miękki but. Według tego co opisujesz, nastawienie na "sportowo" będzie u Ciebie złym rozwiązaniem. Na zakończenie, narty o których napisałeś - RC, są to narty do długiego skrętu, natomiast SC są to narty do krótkiego skrętu, a "trudność" jazdy na nich jest podobna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na prostych deskach jest zupełnie inna.

Masz rację, jest inna. O wiele bardziej wymagająca niż na deskach specjalnie do tego celu taliowanych, a więc ułatwiających skręt. Ponadto jazda na krótszych deskach od siebie to też prostsza sprawa... Niewiem czy wiesz, ale kiedyś jeździło się na deskach 180 cm, pomimo, że twój wzrost wynosił 160... oczywiście o ile Twoje umiejętności na to pozwalały. Ps-dzieki za wyjaśnienie do czego jest SC i RC... teraz to chyba bardziej pod SC się skłonię... nie startuję w zawodach slalomowych.

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 07 luty 2010 - 13:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na modele RC... najkrótsze mają długość 170 cm A ja mam niecałe 170 cm wzrostu... więc chyba będą za duże.

Tym się nie przejmuj. Tak się składa, że jest to dość miękka narta i bardzo łatwo się ją prowadzi (zauważ, że Fischery WC RC mają promień tylko 15m przy długości 170). Sama jestem nieco niższa od Ciebie, a przez kilka sezonów jeździłam właśnie na tej narcie. Umiejętności mamy podobne, lubisz strome trasy więc na Twoim miejscu brałabym RC, długość 170 lub 175. Jeżeli chodzi o SC to długość dla faceta tylko 165 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który ma 4k postów często nabija ich liczbę nie mając wiele do powiedzenia. Ot tak, aby coś napisać. Bywa że złośliwie i ironicznie.

Masz na mysli Mitka? I naprawde tak myslisz? Mitek mialby nabijac posty nie majac wiele do powiedzenia? Nie zawsze sie z Mitkiem zgadzam, powiedzialbym nawet, ze czesto sie z nim nie zgadzam, ale stwierdzam, ze to jeden z najbardziej sensownie piszacych forumowiczy. Nawet jesli nie zgadzam sie z jego pogladami. Po prostu dobrze i interesujaco pisze. I bardzo dobrze, ze duzo i czesto, choc ostatnio jakby mniej. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosstiger z tego sezonu dostaniesz za około 2250 PLN z wiązaniami Marker iPT11, ale polecam dopłacić trochę i wybrać iPT12. Nowe dechy z sezonu 2008/2009 dostaniesz już za 1750-1800 PLN. Polecam.

Sorry, ale dla mnie to zdecydowanie za dużo :cool: Wolę poszukać coś w używkach do tysiąca zł. Tak czytam różne wątki i uważam, że Fischery WC SC o długości 150 cm będą dobre - bardziej zwrotne, przy mojej "newielkiej" wadze ciała ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie to zdecydowanie za dużo :cool: Wolę poszukać coś w używkach do tysiąca zł. Tak czytam różne wątki i uważam, że Fischery WC SC o długości 150 cm będą dobre - bardziej zwrotne, przy mojej "newielkiej" wadze ciała ;)

Ja bym brał minimum 155cm, z tego co mi wiadomo slalomkę powinno się dobierac max wrost - 15cm, ja mam fischera wc sc z roku 2006/2007 i to jest dość wymagająca deska, trzebą ją trzymać twardą ręką, jest stabilna i bardzo dobrze trzyma na twardym/lodzie, mocno doćiśnieta potrafi zdrowo oddac. Trzeba ją trzymać na krawędzię bo jadąc na płasko jest bardzo nijaka. PS. Deski wymagają naprawdę mocnych nóg.

Użytkownik B4ME edytował ten post 11 luty 2010 - 16:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...