Skocz do zawartości

Smig ala fredowski


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie podpuszczajcie maniaqa jak beda 2 pary to bedzie zmuszony, ze mna razem pojechac i bedzie kicha a tak bedzie mial nauke(czke):) z mojej jazdy.

tak - nie prowokujcie mnie bo ktoś musi poskładać Freda - a jak będę na niego czekał na dole to bedzie ciężko.....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sobie to wyobrazam, sztachety, stare (215) narty z demobilu, siekiery i ...kovol (jan)

nie oceniaj innych swoją miarą - potem z tego wychodzą różne afery.....:))))) Stockli Laser WC SuperG 215 - słyszałeś kiedyś ??? - jak nie poczytaj w internecie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - nie prowokujcie mnie bo ktoś musi poskładać Freda - a jak będę na niego czekał na dole to bedzie ciężko.....;)

jedziecie równolegle - topogana zabierasz na plecy - będziesz miał najlepszą pozycję ratoniczą - reakcja po 2 sekundach !! - jeszcze jakiegoś medala od Władz dostaniesz.. ;). Niech się zastanowię Kogo obstawiać.. :). pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj innych swoją miarą - potem z tego wychodzą różne afery.....:))))) Stockli Laser WC SuperG 215 - słyszałeś kiedyś ??? - jak nie poczytaj w internecie....

moge obstawic ze tak sie wyraze pierwsza pomoc........moge czekac z siekiera albo sierpem i mlotem tez. no bo jechac nie moge bo mam tylko 205.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bardzo chciała być tą Pania co wręcza kwiatki całuje zwyciezce :) strasznie lubie czytac ostatnio ten watek , wiecie chłopaki jak humor poprawić :) pozdr Zofija (nie mylić z Zośką co ją nie jeden w tym sezonie wyzwał od najgorszych :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijatyki maja wieksze "wziecie" jak dyskusja o smigu, wiec dla uciechy powiem: Maniaq! dla Twojego dobra zmienimy konkurencje. Na nartach 215 jeszcze nie jezdziles wiec sie zaplatasz, z nog zrobia Ci kaszane, bedziesz wygladal jak warszawska syrena z korkociagiem (zamiast rybiego ogona) a jak jeszcze kovol bedzie Cie skladal to taktownie cicho sza. Pojedzeimy rownolegle carving short turn wezmiesz sobie ulubione 150 cm narty i chociaz sie nie pozakrecasz. Dla mnie (poza rywalizacja) bedzie rowniez wielka uczta podczas jazdy patrzenie w sliczne niebieskie oczy Zofiji czekajace z calusem na mnie /zwyciezcy/ na dole a Tobie zostanie kovol. Wracam do smigu moze sie uda dalej. Na razie jestesmy w tej merytorycznej dyskusji o smigu na poziomie 6 w forumowej skali umiejetnosci. W profilach widze tez 7, 8, 9 i oczywiscie tez 10 sa ale one przynaleza forumowym bossom. Forumowe Bossy najczesciej za biurka tworza barwne analizy a szosteczki i piateczki potakuja tak, tak, tak. (yes,yes,yes to dla tych co zapomnieli polskiego). Bossowe analizy: w Carving Short Turn jadacy stosuje odciazenie dolne /kompensacje/ a w Basic Short Turn odciazenie gorne NW. Piateczki, szosteczki odkrywaja to samo i wtoruja yes, yes, yes. Ten to zna techniki odciazeniowe (Boss) WOW!. Jakby na tych 2 filmach jechaly rozne osoby (takich filmow jest na yotube masa) to analiza byla by poszerzona o to, ze jeden lubi NW a inny kompensacje. Forumowy boss pojdzie dalej ze ten z Basic.. nie umie kompensacji, albo nie lubie bo jej w Basic nie stosuje a ten z Carving prezentuje wyzsze umiejetnosci bo kompensacja to wyzsza szkola jazdy. Piateczki/Szosteczki zawtoruja Yes, Yes, Yes. Tak to tworza sie barwne legendy na splywowe ogniska. Fredowski powie: to jest jedno jedyne gora dol odciazenie (bo innych nie ma), wykonane na 2 nartach, a 5-tki, 6-tki, 7-tki zawtoruja slepy chyba i NO,NO,NO. Aby nie ploszyc Andrzeja O. (dla pochwalenia moj rocznik) Starego hipokryty , ktory zaraz na tamtym forum odetnie sie od tego co ja pisze mowiac ze wcale skiforum nie czyta:):):) Dodam dla 7-ek i 8-mek, bo 9-tki to wiedza, ze odciazeniem nie steruje narciarz tylko wymusza to czestotliwosc skretow i predkosc jazdy razem. Na filmie Basic short Turn nie mozna zastosowac kompensacji bo jest za wolno. a w Carving Basic... nie mozne prostego NW bo ciezki, duzy korpus nie moze tak szybko latac (gora dol) i robic to moga tylko lekkie w porownaniu z korpusem nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fredi Co do pierwszego posta o jedności odciążeń to nie jestem przekonany. Zwróc uwagę, że w odciążeniu NW moment odciążenia jest w trakcie ruchu w górę a przy odciążeniu kompensacyjnym w momencie skracania sylwetki. Oczywiście zaraz powiesz że ta granica jest często płynna i odciążenia w normalnej jeździe nastepują w sposób często mieszany bo np. teren tak wymusza i to oczywiście racja ale rozpatrujemy przypadek idealny. Co do drugiego posta:

Dodam dla 7-ek i 8-mek, bo 9-tki to wiedza, ze odciazeniem nie steruje narciarz tylko wymusza to czestotliwosc skretow i predkosc jazdy razem. Na filmie Basic short Turn nie mozna zastosowac kompensacji bo jest za wolno. a w Carving Basic... nie mozne prostego NW bo ciezki, duzy korpus nie moze tak szybko latac (gora dol) i robic to moga tylko lekkie w porownaniu z korpusem nogi.

Pełna zgoda tak jest w istocie. YES, YES, YES.:D Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 maj 2009 - 11:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fredi Co do pierwszego posta o jedności odciążeń to nie jestem przekonany. Zwróc uwagę, że w odciążeniu NW moment odciążenia jest w trakcie ruchu w górę a przy odciążeniu kompensacyjnym w momencie skracania sylwetki. Oczywiście zaraz powiesz że ta granica jest często płynna i odciążenia w normalnej jeździe nastepują w sposób często mieszany bo np. teren tak wymusza i to oczywiście racja ale rozpatrujemy przypadek idealny. Co do drugiego posta - pełna zgoda tak jest w istocie. YES, YES, YES.:D Pozdrawiam

Mitek nic nie powiem samo sie dopisze. To sa prawie 2 skrajnosci, chyba nie mozna pojechac szybciej jak Carving Short... a wolniej jak w Basic Short... to juz nie bedzie smig. Miedzy tymi skrajnosciami jest cala paleta plyniecia odciazenia w dol albo w gore zalezy od ktorej ewolucji zaczniemy. Zwroc uwage ze dla wyjatkowej prezentacji tych przejazdow pojechal na roznym podlozu. Film Carving Short... nakrecony na sniegu od Basic short... wygladal by prawie jak Clasic schort... Tego widzenia wymagam od forumowych bossow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tymże to sposobem cały dłuuugi wątek został sprowadzony do "instrukcji siekania kapusty krok-po-kroku" : weź głąb leworęcz, przyduś do noża pod kątem ... z siłą ... siecz z szybkością .... Jeśli zrobisz inaczej - poszatkujesz jako-tako, ale się nie ukisi ! Kto umie siekać - może się uśmiechnąć wyrozumiale pod nosem, ewentualnie poklepać po plecach tego lub owego. Kto nie potrafi, lub poprze nie daj Boże niewłaściwą pozycję zdaniem Naczelnego Siekacza narazi się na OPR. Wiele ciekawych wątków dyskusji zostało pominiętych. Głównym celem pozostał spór o najdrobniejsze niuanse, w większości teoretyczne. Spór do upadłego, lub aż do zniechęcenia przeciwnika. Z zainteresowaniem przeglądam cały wątek, często bywał interesujący i pouczający, lecz zapoczątkowanie wycieczek personalnych przez Fredowskiego stało się niesmaczne. Ma to służyć jakiejś konstruktywnej konkluzji, czy tylko odreagowaniu ? Bardzo jestem ciekawy. A moim zdaniem od pewnego czasu kol. Fredowski w dyskusji miał inny cel - sprowadzić rozmówców do określonego poziomu, a potem ich pokonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijatyki maja wieksze "wziecie" jak dyskusja o smigu, wiec dla uciechy powiem: Maniaq! dla Twojego dobra zmienimy konkurencje. Na nartach 215 jeszcze nie jezdziles wiec sie zaplatasz, z nog zrobia Ci kaszane, bedziesz wygladal jak warszawska syrena z korkociagiem (zamiast rybiego ogona) a jak jeszcze kovol bedzie Cie skladal to taktownie cicho sza. Pojedzeimy rownolegle carving short turn wezmiesz sobie ulubione 150 cm narty i chociaz sie nie pozakrecasz. Dla mnie (poza rywalizacja) bedzie rowniez wielka uczta podczas jazdy patrzenie w sliczne niebieskie oczy Zofiji czekajace z calusem na mnie /zwyciezcy/ na dole a Tobie zostanie kovol. .

za poczucie humoru 10 - to akurat w Tobie cenię korkociąg nie będzie potrzebny - dla zwycięzców jest szampan - ale bez obawy podzielę się ;):D - a całusy od Zofji bierz śmiało - ja mam piekną żonę....:D tylko nie wiem co z zawodami bo ja na "łyżwach" nie jeżdżę ;):) - więc jak się jednak zdecydujesz na dłuższe narty to będą ciekawe konkury... dla ułatwienia nie ustawimy tyczek - żebyś nie wypadł :D;) a co do śmigów - to moje przemyślenia są takie że to nie prędkość jest najważniejsza a rytmika...

Użytkownik maniaq edytował ten post 19 maj 2009 - 12:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

za poczucie humoru 10 - to akurat w Tobie cenię korkociąg nie będzie potrzebny - dla zwycięzców jest szampan - ale bez obawy podzielę się ;):D - a całusy od Zofji bierz śmiało - ja mam piekną żonę....:D tylko nie wiem co z zawodami bo ja na "łyżwach" nie jeżdżę ;):) - więc jak się jednak zdecydujesz na dłuższe narty to będą ciekawe konkury... dla ułatwienia nie ustawimy tyczek - żebyś nie wypadł :D;)...

Jeżeli mozna to tez sie łapię. Mam salomony o długości jakieś 210 cm. To nie 215 ale żeby utrudnic dokładam pod wiązania domowej roboty koturny podwyzszające (prezent od Nexcoma z zaprzyjaźnionego forum). Myslę że taki zestaw będzie odpowiednio trudny dom opanowania aby wam dorównac przynajmniej na starcie. No bo po to wy sie bedziecie ścigać a ja pojade na mete po prostu;) Pozdrowionka

a co do śmigów - to moje przemyślenia są takie że to nie prędkość jest najważniejsza a rytmika...

Bez rytmu nie ma smigu ale prędkość determinuje rodzaj odciążenia. Na płskim tez pojedziesz krótkim rytmicznym sktrętem ale kompensacji nie zrobisz. Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rytmu nie ma smigu ale prędkość determinuje rodzaj odciążenia. Na płskim tez pojedziesz krótkim rytmicznym sktrętem ale kompensacji nie zrobisz. Pozdrowionka

właśnie to powiedziałem - dla śmigu ważniejszy jest rytmika niż prędkość (czyli bez rytmu nie ma śmigu)..... a bez dużej prędkości jazdy śmig jest (pod warunkiem zachowania odpowiedniej rytmiki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do śmigów - to moje przemyślenia są takie że to nie prędkość jest najważniejsza a rytmika...

Tak to bywa z przemysleniami maniaq. mozna sie mylic, jest sie niepewny, Piekna Zona rozprasza, czytac (forum zaprzyjaznione) tez same przemyslenia. na stoku nie umiem, ale co mi tam zaryzykuje, z lekko manipulacja musi sie dac! Gdybys maniaq napisal, ze rytmika jest najwazniejsza a predkosc sie nie liczy to byloby to Twoje. Twoje pol szklanki. Piszac, ze nie predkosc jest najwazniejsza (czego ja nawet nie napisalem) a rytmika... z wielokropkiem, dokonales watpliwego oodlania paru kropel z mojej. Na zawodach Mitek robi za hostesse (koturny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa z przemysleniami maniaq. mozna sie mylic, jest sie niepewny, Piekna Zona rozprasza, czytac (forum zaprzyjaznione) tez same przemyslenia. na stoku nie umiem, ale co mi tam zaryzykuje, z lekko manipulacja musi sie dac! Gdybys maniaq napisal, ze rytmika jest najwazniejsza a predkosc sie nie liczy to byloby to Twoje. Twoje pol szklanki. Piszac, ze nie predkosc jest najwazniejsza (czego ja nawet nie napisalem) a rytmika... z wielokropkiem, dokonales watpliwego oodlania paru kropel z mojej. Na zawodach Mitek robi za hostesse (koturny)

niczego innego się nie spodziewałem - przecież wszystko jest twoje, my tylko jesteśmy statystami :D:D jak ci nie pasuje mój styl wypowiadania mysli to nie czytaj :) pisałeś za to inne bzdury, że to nie narciarz decyduje jak jedzie (jakiego odciązenia używa) :confused:

na stoku nie umiem, ale co mi tam zaryzykuje, z lekko manipulacja musi sie dac! )

jak nie umiesz to już ci obiecałem - nauczę cie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaq, chyba kumnales o co chodzi. Jestes z nas trzech najmlodszy z tytulem naukowym. Prosze Cie do streszczenia i napisanie definicji odciazenia podczas smigu. Moze najpierw taka kopie robocza, chociaz po ostatnich wpisach (za wyjatkiem manipulacji w ostatnim) moglby byc orginal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaq, chyba kumnales o co chodzi. Jestes z nas trzech najmlodszy z tytulem naukowym. Prosze Cie do streszczenia i napisanie definicji odciazenia podczas smigu. Moze najpierw taka kopie robocza, chociaz po ostatnich wpisach (za wyjatkiem manipulacji w ostatnim) moglby byc orginal.

i co jeszcze ???? :D:D:D może Ci jeszcze zrobię herbatę i założe paputki na fotelu bujanym i przetrę ekranik na laptopiku żebys lepiej widział ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Na płskim tez pojedziesz krótkim rytmicznym sktrętem ale kompensacji nie zrobisz. Pozdrowionka

Mitek nie wymyslaj, nie rob za bossa. Precyzuj wypowiedz. Osemki; dziewiatki czytaja. Na plaskim sie nie jezdzi smigiem. Na lagodnym tez sie nie jedzi. Przyczyna jest prosta - przy kazdym skrecie na malej predkosci nastepuje jej wytracanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy na narty czasem wsiadacie?? :) - bo mam wrażenie, że z takim "bagażem" wiedzy, zasad itd.. to musi być strasznie ciężko jeździć.. ;):rolleyes: pozdro jahu

przecież Ty też nie jeździsz a Fredu zaraz Ci powie kim jesteś ;) i gdzie masz se wsadzić te nartki 150 cm :D:D:D sorry Jahu ale troche muszę podyskutować z tym tetrykiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ty też nie jeździsz a Fredu zaraz Ci powie kim jesteś ;) i gdzie masz se wsadzić te nartki 150 cm :D:D:D sorry Jahu ale troche muszę podyskutować z tym tetrykiem ;)

pamietaj o tym -------------------------------------------------------------------------------- nie zapominaj o slownictwie freda (przytaczam z glowy moga byc niescisle) ktos inny na stoku niz fred = poczatkujacy ktos inny na zdjeciu na nartach niz fred = nie znajacy sie na jezdzie debil ktos kto z fredem sie nie zgadza = idiota ktos kto popiera kogos dykutujacego z fredem = klakier ktos kto napisal ksiazki i programy narciarskie = cymbal i tak by mozna w nieskonczonosc jak slusznie, maniaq , napisales, racje ma tylko on a nie "cymbaly"....... __________________ pozdrawiam JK BTW; o ile pamietam to rytmika i rytm maja nieco inne znaczenia w jez polskim????

Użytkownik jan koval edytował ten post 19 maj 2009 - 15:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...