Skocz do zawartości

star

Members
  • Liczba zawartości

    10 896
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    41

Zawartość dodana przez star

  1. Dzięki za info. https://narty.blog.p...czyli-mips-poc/
  2. SL klasa B, GS/D/SG klasa A, jak Spiochu zauważył do slalomu niższe wymagania. Co ciekawe w sklepach pojawia się informacja o klasie, klasa B to może być słaby kask, lekki i niekoniecznie najlepiej zabezpieczający, np taki jak ponizej Załączone miniatury
  3. star

    ja jadę - ponownie (filmik)

    Wrzuć swój film z Karlova, ten co go nakrecilem z twoją jazda, może być na priva;-)
  4. Kawał kasku. http://www.skionline...op-sl,1276.html Hirscher...
  5.   Co do kraweznika to niestety ostatnio zniszczylem tak opone. Nic nie zapowiadalo klopotow droga byla prosta. Troche mnie dziwilo, ze ciemno jakos jak dlugich nie wlacze, ale sobie tlumaczylem, ze moze tak ma byc i juz. Kolo Nysy, dokladnie Grodkowa, nagle trzy auta oslepily mnie kompletnie (nie wiem czy na dlugich, czy zle ustawionych, a moze skrecili gwaltownie) - efekt totalny brak wizji, jak zobaczylem to jechalem po wydzielonym pasie (bez oswietlen czy odblaskow) i centralnie walnalem w krawezni jedna z opon. Auto stabilne wiec pojechalem na feldze, potem zabawa ze zmiana kola, nielatwa z roznych przyczyn, ale po dwoch godzinach bylem w domu. Ot taka sytuacja. PS. Lampe pasazera mialem dzialajaca tylko na dlugich sie okazalo.
  6.   Spytam o krawędzie, bo u mnie jak żywo poprzedni właściciel na 87 ustawił. Co ciekawe ostatnio u jakiegoś juniora na GSach też 87 widziałem wpisane. Skąd więc 89. Czemu? Rozumiem, że 88 standard. Co do upadków to rozumiem Spiocha, ale i innych. Ostatni przyklad juz opisywalem. Gdy zdalem sobie sprawe z zachowawczej jazdy, bez puszczenia sie po szerokim i pustym, spakowalem narty i do auta, bo po co? Zjazd numer 20 zaliczyc? Gdy i tak okolo 10 byly najsmielsze i najlepsze. 45 minut na karnecie pal licho. W aucie mnie grypa zmogla, ledwo dojechalem. Z drugiej strony motywacja byla tez aby gleby nie zaliczyc, jakos na poczatku sie uratowalem, choc blisko bylo. Co do gleb z ostatnich dwoch sezonow, to trzy spektakularne, zawsze z nierownoscia i jakims bledem, raz wyrwane wiazanie, raz utrata dwoch nart, a raz jednej. O malych nie wspomne. Ostatnich kilka razy bez gleby.
  7. star

    Czechy - Karlov/Mala Moravka

    Dziś z rana Klobouk, czerwona FIS i czarna, czarna na 7-8 min, krótka ale goni. Na czerwonej dziś mistrzostwa żaków (10-15) w gigancie. Pojechałem raz z rana. Potem x18 czarna. Coś jak Dzikowiec. Młodzież zryla czarna gratis, trenować muszą. Załączone miniatury
  8. star

    Czechy - Karlov/Mala Moravka

    Karlov to taka Białka, dużo krótkich trasek, ale są tu 4 FISy i do tego Mistrzostwa jakieś Moraw, niestety na Klobouku, gdzie jutro się wybieram. Czarna pusta, czerwona częściowo zajęta. Jeseniki to potęga!
  9. star

    Czechy - Karlov/Mala Moravka

    Koprivna na nocnej z Rungiem. Będzie film;-) Polecam za radą Brunera. Nocleg Holzberg. 41x#moruniek_challenge;-) Załączone miniatury
  10. star

    Czechy - Karlov/Mala Moravka

    Wszystko mi się podoba. Karlov też. Trzy czerwone. Najpierw 4, potem orczyk i na koniec 2, strategia kanapowa. Załączone miniatury
  11. star

    Góra Kamieńsk

    Rzeczywiście nasniezaja i nawet zjechać już można. Dziś narty z wypożyczalni, pytanie jakie? Szybkie z krawędzi na krawędź, dobre na lodzie. PS. 39x#moruniek_challenge Załączone miniatury
  12. star

    Góra Kamieńsk

    Nasniezaja 2. Załączone miniatury
  13. star

    Ski Arena Szrenica

    Też omijałem. Jak okazało się niesłusznie. Sniezynka+Puchatek ratrakowane - bez emocji. Hala bajeczna. Drzewka obok i przecinka do Kamienia po świeżym świetne. Górskie klimaty. Do tego Ściana z dobrymi warunkami, choć dół wymagał czujności, niby zamknięta ale ludzie jeżdżą. Świetne miejsce. PS. Lola zjezdzalem ze dwa lata temu po lodzie, teraz wg opisu jest lepiej, choć jeszcze zamknięta. Aha apartamenty Sun & Snow tanie i przyzwoite.
  14. star

    polskie bagienko

    Jasiczek jak Hirscher, tyle, że w drugim... Edit. Sorry za dubel.
  15. star

    Góra Kamieńsk

    Dziś świetnie. Najpierw ratrak, potem twardo. Dobre kopalniane towarzystwo. Jutro nasnieza przetarcie. 38x#moruniek_challenge;-) Załączone miniatury
  16. Coś w tym jest. Spotkałem takiego lokalesa w Zieleńcu. Ręce układał jak w panczenach. Pięknie jeździł. Miękko i efektownie, także efektywnie. Ciągle go gonilem po tych jego laskach, przecinkach, hopkach.
  17. star

    Czechy - Karlov/Mala Moravka

    Koprivna mega na nockę. Dzięki Bruner za rekomendacje. 36x#moruniek_challange Załączone miniatury
  18. star

    Czarna Góra

      I codziennie ratrakują? Np. w poniedziałek znaczy dziś też? Jakie warunki na tej B? Akurat spakowałem nowe narty więc trochę żal by było. Rozważam inne opcje: Dzikowiec, Karlov i Koprivna.
  19. star

    Czarna Góra

    Jak wygląda nocna jazda? W jakich godzinach? Czy coś ratrakują przed nocną?
  20. star

    Palant na stoku

    Wbrew pozorom takie pozorne wypadki mają swoją historię. Ciekaw jestem jak to wyglądało w przypadku Veteranki i Adamowej kursantem. Pytam o okoliczności, czasami więcej tłumaczą niż samo zdarzenie. PS. Niestety miałem ostatnio kolizję z tirem i dużo czynników na nią wpłynęło i nie chodzi tu bynajmniej o rozmywanie odpowiedzialności.
  21. star

    Palant na stoku

    Znaczy, że jak? Kamieniem w ludzi nie rzucam, póki co, też w nich na nartach nie wjezdzam.
  22. star

    Palant na stoku

    A sprobowalbys ryske im na tdiku zrobić. Poniższy materiał tylko dla osób... https://youtu.be/HDTl9grOBdw
  23. star

    Palant na stoku

    Wyrazy współczucia i życzenia zdrowia dla małżonki. Wniosek jest jeden, czujność. Niestety syndrom pustego stoku działa na niekorzyść. PS. Skala jest słaba stąd takie 7.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...