Jump to content

eliorlan

Members
 • Posts

  116
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

420 profile views

eliorlan's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Conversation Starter
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

38

Reputation

 1. Tłumaczenia athletic Część mowyTłumaczenieTłumaczenia odwrotneCzęstotliwość help_outline Przymiotnik atletyczny athletic lekkoatletyczny athletic wysportowany athletic, muscular, robust sportowy sporty, sporting, athletic gimnastyczny gymnastic, athletic, physical Anglik ze mnie żaden ale myślę że chodzi o postawę sportową . Na ugiętych nogach. Materiał z sensem do śmigu czy muld więc nie podejrzewam że może pleść androny .
 2. Jeździmy 100 procent na dolnej narcie . Dociążamy nartę przeważnie na stromym. wychodząc w górę w momencie przejęcia, aby z większa siłą spaść na dolna nartę. Tyle o dociążaniu. W fazie inicjacji stopa z dolną nartą jest na wysokości bioder, następnie noga wykonuje ruch rotacyjny ,po łuku. Stopa z dolna nartą powinna wyjechać przed korpus lub przynajmniej go dogonić. Gabrik czy zauważasz w swojej jeździe rotacje nogi ? Czy nie jest tak że korpus wrzucasz do przodu, a noga z dolna nartą nie wykonuje ruchu rotacyjnego ? pozdr.
 3. Mam trochę ruskiej rodziny w rosji , kontakt po ostatnich rozmowach się urwał . Podczas rozmów dowiedziałem się że bloki bombarduje Ukraina, bo stosuje obronę spalonej ziemi. Mariopol także bombarduje Ukraina. Bucza ,Irpin i inne mordy czy gwałty to fejk. Ukraina z Ameryką prowadziły badania nad bronią biologiczną eksperymentując na dzieciach rosyjskich w Donbasie. Biją faszystów w Ukrainie bo na Wołyniu Polaków mordowali w 1943, ale o Katyniu czy Ostaszkowie nie słyszeli. A na pytanie co robi armia rosyjska w obcym państwie ? A MY U SIEBIE-usłyszałem. Przyczyna wojny to nie jest zbliżające się NATO jak sugerują niektórzy politycy czy niektórzy znawcy wojenni a nawet papież (poebało chłopa 😉 ). Ruskie nie chcieli pozwolić Ukrainie na odejście do świata zachodniego. I sam fakt istnienia anty rosyjskiego nie dającego się kupić rządu, zmusił ruskich do działania w 2014 roku. Ponadto ruscy bardzo się identyfikują z Rusią Kijowską i ten fakt jest dla nich cenny. Ruskie z Ukrainą to imperium a bez Ukrainy to tylko państwo i to praktycznie azjatyckie. Ukrainie trzeba pomagać ,maksymalnie jak tylko można i maksymalnie najciszej. Taka imperialna rosja to śmiertelny wróg, który nie waha się wpływać na wybory w innych państwach opłacając całe partie polityczne vide Le Pen i jej obietnica wyjścia z NATO. Żadnych gwarancji że Polsce nie może się taki wariant dokonać że sami wyjdziemy z UE czy NATO wystawiając się na ruski strzał ,a powód się zawsze znajdzie. Ziobro i Korwin potencjalnie nam to gwarantują. Nie zdziwiłbym się jakby jakieś powiązania z funduszami ruskimi mieli. W pełni zgadzam się z opinią Wujota a nawet Mikoskiego 😉 : trzeba ich jeba. jeba. i jeba. pozdr. Sytuacja na foncie z mapką:https://liveuamap.com/uk/2022/3-may-italian-caew-mission-continues- Sytuacja ze strony obozu kacapskiego ,prawdziwy raszysta i oficer GRU : https://vk.com/igoristrelkov
 4. Moja teza 😉, więc chyba to ja powiedziałem ? Nie dotyczy mocno czarnych powyżej 70 procent. Jeżeli pieką uda, znaczy że technika jazdy do poprawy. O skręceniu nie gadałem bo nie skręcam 😉 . Pozdr.
 5. Co to za kontrrotacja ? Ogólnie zgadzam się z Plus80 . Te "demoniczne" określenia jak angulacja itp. w ogóle ciebie nie dotyczą. Zarzucasz biodrem i plecami nadając ruch obrotowy nartom aby skręcić. A ten ruch obrotowy powinien z nóg pochodzić.
 6. Córa ,śmig bdb i żonka z gracją. pozdr.
 7. eliorlan

  Skręt S

  Dokładnie , kolano do środka, to trzeba nogę przekręcić w biodrze.
 8. Gratuluję projektu, przyznam ciekawy . Jakby jakaś cena last minute to chętnie pojadę . Zobaczyłbym na nagraniu co za baraninę jeżdżę 😉 . W sumie i tak w tum czasie gdzieś kierunku Italii bym się wybrał. pozdr.
 9. "Kontrę" znajdziesz u Lemastera Rona w Narciarzu Doskonałym. Marcos nie pamiętam w jakim wątku, ale gdzieś wrzucał 3 skręty a pisał w tym wątku że tak jeździ.
 10. Młoda osoba, warto by to zmienić. Padną "demoniczne " słowa 😉 . Książkowy brak "kontry". To wyginanie na boki tułowia jest skutkiem. PS. Marcos 73, nie wierzę że tak jeździsz, bo zaprezentowałeś najlepsze skręty, jakie widziałem na tym forum. pozdr.
 11. Rozmowę z Toba uznałem za zakończoną, kilka postów wcześniej podziękowałeś. 😉 Post był odpowiedzią do AndRand .Fakt że w twoim temacie, maluchno niefortunnie 😉pozdr.
 12. Deb nartę dostawia równolegle, jeżeli zgina i wysuwa stopę z górną nartą to zrobi to w pozycji dośrodkowej z angulacją i kontrą biodrem. Co innego jest stanięcie na dolnej i dostawienie do niej kątowo ustawionej górnej narty.
 13. Wysunięta i ustawiona kątowo narta, obliguje nas do skrętu, brak alternatywy. Stąd może być nadsterowność. Gorzej że przy większych prędkościach blokując biodra, utrudni lub uniemożliwi skuteczne krawędziowanie. pozdr.
 14. Zgadzam się w zupełności z kolegą Flex40 odnośnie przesadnego wysuwania górnej narty i wynikających z tego problemów. Bo o przykładaniu wektorów to niewiele wiem 😉 Że kolega objeżdżony to widać. pozdr.
×
×
 • Create New...