Jump to content

eliorlan

Members
 • Posts

  160
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

eliorlan last won the day on September 19

eliorlan had the most liked content!

Recent Profile Visitors

753 profile views

eliorlan's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Conversation Starter
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

73

Reputation

 1. https://www.yourskicoach.com/glossary/SkiGlossary/Angulation.html
 2. Wybacz. Nie chce mi się szukać. Rozkmina jest w kontekście prostoty wypowiedzi. . E-senior mówi ze na górze garbu odciążamy-to jest prawda. Twoją wypowiedź zapamiętałem że przed garbem przeciwskręt- to jest półprawda. Bo to jest skręt. Tylko jak najedziesz prawym skrętem to w wyniku odciążenia i przekrawędziowania zjedziesz w lewo, a jak najedziesz lewym to pojedziesz w prawo. Dlatego przed garbem musisz wiedzieć w którą stronę chcesz jechać i takim skrętem najeżdżać. pozdr.
 3. W przypadku techniki jazdy po muldach.
 4. To może wyjaśnijmy co adept narciarski może zrozumieć z wypowiedzi Adama cyt. " przed muldą (garbem) przeciwskręt" pozdr
 5. Siema. Jak będziesz siedział u siebie w biurze to podnieś cztery litery i stojąc na dwóch nogach przyjmij pozycję kibla. Przesuń dupsko 2 centymetry w lewo - będziesz na lewej nodze, przesuń dupsko 2 centymetry w prawo -będziesz na prawej nodze, to jest ANGULACJA. 😉 Odciążać nie potrzeba .
 6. Spójrz na zdjęcie Petera. korpus idzie obok nart i jest skierowany nie do dziobów a do środka skrętu. pozdr.
 7. Siema. Dzięki za odzew. Na tym forum o kontrze może i słyszeli ale zastosować napewno nie wiedzą jak. Tutaj jest przekonanie że "biodra są bo są" , "biodro samo się ustawi" itp. Jakbym nie wiedział że filmik można źle odebrać to bym nie skasował. Na filmie miało być że przy skręcie w prawo z postawy narciarskiej , biodra idą dostokowo w prawo a korpus odstokowo. tylko kierunek spychania w prawo (angulacja, kontowanie) jest początkowo oddalający biodro wewnętrzne od środka skrętu ( tzn. biodra będą postawione tak jak 2 pozycji z twojego diagramu i w wyniku kontry przechodząc do fazy sterowania przybliża te biodro wewnętrzne do środka skrętu ( tj, biodra będą prostopadłe do nart). Każdy następny skręt będzie z kontrą . Na filmie pokazałem że jeżeli zastosujemy Kontrę to biodrem można zjechać choćby do stoku. O zewnętrznej narcie nie mówiłem. Ogólnie zrobię nowy filmik , może będzie prostszy w przekazie. I napewno nie będę jechał za nartami. I napewno nie będę wysuwał nogi przy skręcie. O zachowanej separacji nie wspominam nawet. U ciebie Kontra to ilość włożonego biodra, u mnie Kontra to sam fakt obrócenia biodra , a ilość włożonego biodra to inny temat poruszany przez ciebie w załączonym filmie . Pozdr.
 8. Dzięki. Całkiem w innym kontekście do tego poszedłem. Ogólnie jak narty równe to biodra prostopadle .
 9. 1. filmik postawa narciarska lub jazda w linii spadku. 2. filmik inicjacja,3 filmik sterowanie,4 filmik zakończenie skrętu.
 10. jeżeli to się ma zgadzać z moim jeżdżeniem to jadą z góry do dołu i w prawo. 😉
 11. Siema. Wycofuję się z powiedzenia że skręcamy się do skrętu . Za duży skrót myślowy 🙂 .Dlatego wycofałem filmik. A dla kolegi Dyzio dziękuję, choć tu po mnie pojechał ciut 😉 . Ogólnie to chciałem pokazać taki kwadrat jaki Debi. Armstrong, kontowego ustawienia bioder w momencie inicjacji ,pozycja nr. 2 Rozumiem że plansza przedstawia skręt w prawo?
 12. Nie nie robię. Będziemy mieli o czym porozmawiać. Będziesz w styczniu w VT ?
×
×
 • Create New...