Jump to content

eliorlan

Members
 • Posts

  114
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by eliorlan

 1. Mam trochę ruskiej rodziny w rosji , kontakt po ostatnich rozmowach się urwał . Podczas rozmów dowiedziałem się że bloki bombarduje Ukraina, bo stosuje obronę spalonej ziemi. Mariopol także bombarduje Ukraina. Bucza ,Irpin i inne mordy czy gwałty to fejk. Ukraina z Ameryką prowadziły badania nad bronią biologiczną eksperymentując na dzieciach rosyjskich w Donbasie. Biją faszystów w Ukrainie bo na Wołyniu Polaków mordowali w 1943, ale o Katyniu czy Ostaszkowie nie słyszeli. A na pytanie co robi armia rosyjska w obcym państwie ? A MY U SIEBIE-usłyszałem. Przyczyna wojny to nie jest zbliżające się NATO jak sugerują niektórzy politycy czy niektórzy znawcy wojenni a nawet papież (poebało chłopa 😉 ). Ruskie nie chcieli pozwolić Ukrainie na odejście do świata zachodniego. I sam fakt istnienia anty rosyjskiego nie dającego się kupić rządu, zmusił ruskich do działania w 2014 roku. Ponadto ruscy bardzo się identyfikują z Rusią Kijowską i ten fakt jest dla nich cenny. Ruskie z Ukrainą to imperium a bez Ukrainy to tylko państwo i to praktycznie azjatyckie. Ukrainie trzeba pomagać ,maksymalnie jak tylko można i maksymalnie najciszej. Taka imperialna rosja to śmiertelny wróg, który nie waha się wpływać na wybory w innych państwach opłacając całe partie polityczne vide Le Pen i jej obietnica wyjścia z NATO. Żadnych gwarancji że Polsce nie może się taki wariant dokonać że sami wyjdziemy z UE czy NATO wystawiając się na ruski strzał ,a powód się zawsze znajdzie. Ziobro i Korwin potencjalnie nam to gwarantują. Nie zdziwiłbym się jakby jakieś powiązania z funduszami ruskimi mieli. W pełni zgadzam się z opinią Wujota a nawet Mikoskiego 😉 : trzeba ich jeba. jeba. i jeba. pozdr. Sytuacja na foncie z mapką:https://liveuamap.com/uk/2022/3-may-italian-caew-mission-continues- Sytuacja ze strony obozu kacapskiego ,prawdziwy raszysta i oficer GRU : https://vk.com/igoristrelkov
 2. Moja teza 😉, więc chyba to ja powiedziałem ? Nie dotyczy mocno czarnych powyżej 70 procent. Jeżeli pieką uda, znaczy że technika jazdy do poprawy. O skręceniu nie gadałem bo nie skręcam 😉 . Pozdr.
 3. Co to za kontrrotacja ? Ogólnie zgadzam się z Plus80 . Te "demoniczne" określenia jak angulacja itp. w ogóle ciebie nie dotyczą. Zarzucasz biodrem i plecami nadając ruch obrotowy nartom aby skręcić. A ten ruch obrotowy powinien z nóg pochodzić.
 4. Córa ,śmig bdb i żonka z gracją. pozdr.
 5. eliorlan

  Skręt S

  Dokładnie , kolano do środka, to trzeba nogę przekręcić w biodrze.
 6. Gratuluję projektu, przyznam ciekawy . Jakby jakaś cena last minute to chętnie pojadę . Zobaczyłbym na nagraniu co za baraninę jeżdżę 😉 . W sumie i tak w tum czasie gdzieś kierunku Italii bym się wybrał. pozdr.
 7. "Kontrę" znajdziesz u Lemastera Rona w Narciarzu Doskonałym. Marcos nie pamiętam w jakim wątku, ale gdzieś wrzucał 3 skręty a pisał w tym wątku że tak jeździ.
 8. Młoda osoba, warto by to zmienić. Padną "demoniczne " słowa 😉 . Książkowy brak "kontry". To wyginanie na boki tułowia jest skutkiem. PS. Marcos 73, nie wierzę że tak jeździsz, bo zaprezentowałeś najlepsze skręty, jakie widziałem na tym forum. pozdr.
 9. Rozmowę z Toba uznałem za zakończoną, kilka postów wcześniej podziękowałeś. 😉 Post był odpowiedzią do AndRand .Fakt że w twoim temacie, maluchno niefortunnie 😉pozdr.
 10. Deb nartę dostawia równolegle, jeżeli zgina i wysuwa stopę z górną nartą to zrobi to w pozycji dośrodkowej z angulacją i kontrą biodrem. Co innego jest stanięcie na dolnej i dostawienie do niej kątowo ustawionej górnej narty.
 11. Wysunięta i ustawiona kątowo narta, obliguje nas do skrętu, brak alternatywy. Stąd może być nadsterowność. Gorzej że przy większych prędkościach blokując biodra, utrudni lub uniemożliwi skuteczne krawędziowanie. pozdr.
 12. Zgadzam się w zupełności z kolegą Flex40 odnośnie przesadnego wysuwania górnej narty i wynikających z tego problemów. Bo o przykładaniu wektorów to niewiele wiem 😉 Że kolega objeżdżony to widać. pozdr.
 13. Balans balans balans. Nogi podczas skrętu wykonują ruch rotacyjny po okręgu ( ciągnąc narty 😉 ) , jeżeli chcesz nie przyśpieszać, musisz zakończyć skręt, ze stopami przed biodrami. Od połowy skrętu, tułów nie wychylasz do przodu ,pozwalasz stopom z nartami wyjechać przed tułów. pozdr.
 14. AndRand , Zwiększenie kąta zakrawędziowania . W kontekście zadanego pytania, jak poważnie można traktować Twoje wypowiedzi na temat samoustawiania biodra (angulacja ,kontra) jeżeli linia barków prostopadle do jazdy? Bo widzę że nic ci się nie ustawiło. Jakim skrętem próbujesz tu jechać bez fazy sterowania ?
 15. A- frame, nie ma. Kolana złączone, a stopy się rozjeżdżają. Możesz mieć taką naturalną budowę nóg. W innym przypadku możesz popracować nad równoległym ustawieniem nóg. pozdr.
 16. Zaczyna mnie to maluchno drażnić. 😉 Pojęcie "Kontry" na skiforum wprowadziłem chyba ja, bo pojęcie "włożenie biodra" było ciężkie do zdefiniowania. A tak mamy za LeMasterem pojęcie Kontry, zdefiniowane i opisane. Szkoda Adam że usunąłeś filmy ze Twojej stopki z jazdą na krawędzi z roku 2018 gdzie gdzie angulujesz biodrem (ruch do stokowy) i nie kontrujesz (ruch biodrem do przodu, do środka skrętu). Byłbyś idealnym wzorcem nie kontrującego narciarza. To że się czegoś nie pojmuje, nie znaczy że nie istnieje. Sorki za ad personam . Kontruj jak Mike Tyson 😉😉😉 od 4.00
 17. eliorlan

  Skręt S

  Jan, bekę kręci, bo na filmikach nigdzie tak nie zjeżdża ;).
 18. Ja się odnoszę do LeMaster "kontry" którą zapodałem na załączonych zdjęciach na początku wątku. Praktycznie jest to "Kontra" biodra wew. do biodra zew. Jest to moja interpretacja. U LeMastera znajdziesz.
 19. Piotr odnosił sie do zdjęcia jevelin turns, Ty do zdjęcia z jazdą skrętem gigantowym. Widzisz, nie wiesz co to kontra, a jak wiesz to jej nie rozumiesz. W pozycji nr.4 masz angulację i kontrę właśnie. To właśnie włożone biodro (kontra) przesuwa bark 😉 ,nikt barku nie wysuwa. pozdr.
 20. W tym balansowaniu, LeMaster jeszcze czegoś wydzielił kontrowanie 😉 Pozdrawiam.
 21. Najważniejsza stop klatka jest zakryta, a to feler, hmmm 😉 to może nam opowiedz o tej ewolucji jeździsz przecież.
 22. Podczas jazdy narciarz balansuje na zewnętrznej narcie i dokładniej na wewnętrznej krawędzi używa do tego rotacyjnego ruchu stóp i nóg , powoduje to że biodro zew. skręca się podążając za nartami i aby nie obracało nam tułowia (Separacja) musimy skontrować biodrem wewnętrznym (Kontra). Ruch biodra w "Kontrze" jak skręt javelin. Ze zdjęć Twoich wynika że kontrujesz ,więc nie wiem w czym problem?
 23. bedę w Alpe d'huez z Szabirem od 15.01 . Do Krynicy w tym terminie nie mam jak.
×
×
 • Create New...