Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Ski Sneznik/Dolni Morava

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#101 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 506 postów
  • Na forum od: 03.2011
163
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław-Oława

Napisano 12 marzec 2016 - 20:39

Dzięki za relację. Właśnie jutro się tam wybieram.

Generalnie wszystko się zgadza za wyjątkiem tych dwóch szybkich kanap ;)

Mnie wydawały się one zawsze szybsze od tej dwójki na CG, ale to może urok tego ośrodka tak działa  ;)

Mam skręty  :ph34r: 

#102 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2439 postów
  • Na forum od: 10.2011
5205
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 marzec 2016 - 20:46

Będzie pan zadowolony :). Dzisiaj trafiliśmy na rewelacyjne warunki, w okolicach Ramzowej sypał mokry śnieg, a mgła powodowała że niewiele było widać, a w DM piękne słoneczko , temperatura w okolicach 3 stopni. Tyle że to słoneczko powodowało, że na dole śnieg topił się w oczach. Natomiast na górze warun bardzo dobry, szczególnie na czarnej trasie do końca bez odsypów i mało ludzi.
Co do kanap to ta na górze Okay, natomiast ta z parkingu chyba tylko niewiele szybsza od dwuosobowej z CzG. Do tego dość często się zatrzymywała.

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#103 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 506 postów
163
  • Wrocław-Oława

Napisano 13 marzec 2016 - 22:30

A dzisiaj zmiana warunków. Wedle prognoz miało być rano pochmurno, a później się rozpogadzać. A tu d.... Rano jakieś -2 st. i lekkie przejaśnienia. Trasy dobrze zrobione, ludzi malutko, dosłownie co któreś krzesło zajęte. Więc pięknie! Jedynie na samym szczycie lekka mgła. 

A później już tylko gorzej z pogodą. Koło 12-tej mgła zeszła całkiem na dół (a miało się wypogadzać!!!), do tego popadywał marznący deszczyk, który osiadał na goglach i utrudniał i tak już nie najlepszą widoczność. Po 13-tej, jak mgła zeszła do dołu Slona, na stokach zaczęło się robić całkiem pusto, a były  i tak nie rozjeżdżone, więc trasy się trzymały do końca. 

Zawinąłem się po 14-tej, widoczność słaba, a przy jeździe na okrętkę (totalny brak kolejek do wyciągów przez cały dzień) uda też już czułem. Szkoda, że nie mogłem być w sobotę  :(

#104 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 148 postów
  • Na forum od: 01.2012
74
  • Goleniów

Napisano 13 marzec 2016 - 23:31

A dzisiaj zmiana warunków. Wedle prognoz miało być rano pochmurno, a później się rozpogadzać. A tu d.... Rano jakieś -2 st. i lekkie przejaśnienia. Trasy dobrze zrobione, ludzi malutko, dosłownie co któreś krzesło zajęte. Więc pięknie! Jedynie na samym szczycie lekka mgła. 

A później już tylko gorzej z pogodą. Koło 12-tej mgła zeszła całkiem na dół (a miało się wypogadzać!!!), do tego popadywał marznący deszczyk, który osiadał na goglach i utrudniał i tak już nie najlepszą widoczność. Po 13-tej, jak mgła zeszła do dołu Slona, na stokach zaczęło się robić całkiem pusto, a były  i tak nie rozjeżdżone, więc trasy się trzymały do końca. 

Zawinąłem się po 14-tej, widoczność słaba, a przy jeździe na okrętkę (totalny brak kolejek do wyciągów przez cały dzień) uda też już czułem. Szkoda, że nie mogłem być w sobotę  :(

Radek! W przyszły weekend wraz z Anią i pociechami  popełnię Szklarską. Pierwszy raz od 4 sezonów  w Polsce.

Pozdrawiam - Tomek 

#105 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 506 postów
163
  • Wrocław-Oława

Napisano 14 marzec 2016 - 20:08

Tomek,

To może na Dzika byście wpadli, najprawdopodobniej w ten weekend odbędzie się Memoriał:

http://www.skiforum....-13#entry538117

Na pewno Szklarską chcesz nawiedzić, nie wygląda tam za pięknie:

http://www.skiforum....-79#entry538101

Ale jakbyś się uparł, to mam fajną miejscówę w Szklarskiej, praktycznie zaraz przy wyciągu.

#106 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 10.2010
20
  • Opole

Napisano 22 marzec 2016 - 20:55

Witam bylem w DM w sobote. Jazda non stop bez kolejek. Z rana przyjemne smiganie, kolo poludnia na dole kasza. Dwie kanapy i talerzyk. Kilka fajnych tras. Bylem tam pierwszy raz i przyznaje, że jest to jedna z najlepszych stacji narciarskich w tej czesci Czech.
Z Opola 130 km. Ponad 2h jazdy.

#107 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1749 postów
  • Na forum od: 11.2007
990
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 19 luty 2017 - 22:50

Prezentuję kilka fotek z Dolnej Moravy - przegląd z ostatniego tygodnia.

7day_DSC_0748.JPG 2day_DSC_0601.JPG 2day_IMG_5314.JPG 2day_DSC_0606.JPG 7day_DSC_0725.JPG

#108 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• Pip
  • 77 postów
  • Na forum od: 02.2012
21

Napisano 20 luty 2017 - 23:37

Prezentuję kilka fotek z Dolnej Moravy - przegląd z ostatniego tygodnia.

Moja ulubiona stacja, fajne szerokie stoki, urozmaicone. Czerwone są naprawdę łagodne, można się wyszaleć, bo ludzi niewiele. Trasa przy orczyku na samej górze - czad. Taniej niż w Jańskich i lepsze jedzenie :) Widoki piękne. Knajpa na samej górze - kolejny czad. Fajne miejsce dla dzieci, jest snowpark po jednej i drugiej stronie przy kanapie i orczyku na dole, dzieci mają dużo radości. 

Jak warunki w tym tygodniu? ktoś był? zaczyna się wiosna czy jeszcze nie?

#109 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 10.2010
20
  • Opole

Napisano 23 listopad 2017 - 19:50

Dolni Morava startuje 16.12.17
Karnet całodniowy 100 koron
  • arekmoz podziękował za tę wiadomość

#110 arekmoz

arekmoz

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2012
3
  • Opole

Napisano 24 listopad 2017 - 23:34

Dolni Morava startuje 16.12.17
Karnet całodniowy 100 koron

Super wiadomość. Cena promocyjna na otwarcie zachęca do skorzystania. Szkoda tylko, że to jeden z dalszych (jednodniowych) ośrodków od Opola. A też 670 koron za całodzienny karnet to nie jest mało.

#111 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPip
  • 157 postów
  • Na forum od: 12.2007
75
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:49

Dzisiaj w Dolni Moravie byłoby bardzo dobrze gdyby nie gęsta mgła. Ludzi mało, do krzeseł bez kolejki, mała tworzyła się tylko do orczyka na slamniku, bo tylko tam świeciło słońce :) no i na górze też najlepsze warunki, naturalny śnieg zamiast odsypującego się sztucznego, najbardziej te odsypy było czuć na 3 co wobec mgły było męczące, na 1 i 2 koło orczyka było długo równo, ale i tak 4 rządziła :) na dole smutno zero śniegu, powyżej 900 metrów inny świat

Załączone miniatury

• IMG_20180112_113427.jpg
  • IMG_20180112_120318.jpg
  • IMG_20180112_152119.jpg

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#112 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
  • Na forum od: 01.2017
200
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:20

Dzisiaj w Dolni Moravie byłoby bardzo dobrze gdyby nie gęsta mgła. Ludzi mało, do krzeseł bez kolejki, mała tworzyła się tylko do orczyka na slamniku, bo tylko tam świeciło słońce :) no i na górze też najlepsze warunki, naturalny śnieg zamiast odsypującego się sztucznego, najbardziej te odsypy było czuć na 3 co wobec mgły było męczące, na 1 i 2 koło orczyka było długo równo, ale i tak 4 rządziła :) na dole smutno zero śniegu, powyżej 900 metrów inny świat

Tam zawsze ładnie. Planuję w niedzielę w drodze powrotnej z rana, anybody?

#113 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 506 postów
163
  • Wrocław-Oława

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:10

Ja !!!

Tutaj zawsze chętnie, zwłaszcza że się zapowiada niezła pogoda:

http://www.dolnimorava.cz/pocasi

#114 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
200
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:48

Ja !!!

Tutaj zawsze chętnie, zwłaszcza że się zapowiada niezła pogoda:

http://www.dolnimorava.cz/pocasi

Chyba innym razem, bo ja na Cervenohorske Sedlo jutro ruszę w drodze powrotnej.

Z chęcią bym z Tobą pojeździł, ale okazało się, że wyrwałem się jak jeździec bez dokumentów i muszę minimalizować drogę przebytą.

Dziś w Koutach pasa śnieg i słońca niet. Warun był ekstra, wiatr i minusy dały swoje. Do 12:30 nie zjeździli stoku. Wieczorna Premyslov. Ponoć najdłuższy oświetlony stok.

#115 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 11.2014
51
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:13

Chyba innym razem, bo ja na Cervenohorske Sedlo jutro ruszę w drodze powrotnej.
Z chęcią bym z Tobą pojeździł, ale okazało się, że wyrwałem się jak jeździec bez dokumentów i muszę minimalizować drogę przebytą.
Dziś w Koutach pasa śnieg i słońca niet. Warun był ekstra, wiatr i minusy dały swoje. Do 12:30 nie zjeździli stoku. Wieczorna Premyslov. Ponoć najdłuższy oświetlony stok.

Wybieram się z dziećmi w przyszłym tygodniu. Napisz jak jest?
W tym roku kładka nad drogą. Będzie bezpieczniej.

Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#116 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
200
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 styczeń 2018 - 14:49

Kładka fajnie, można z rozpędu na nią wjechać z niebieskiej. Warunki super, twardo bo na minusie, tylko hopki na czerwonej z przetarciami trochę można poczochrać slizgi. Giganta się załapałem, narta dobrze trzyma krawędź w lodowej rynnie obok tyczek, info dla b4me, nick zobowiązuje, chyba fotkę sobie ustawię;-)

Załączone miniatury

• DSC_0220.JPG
  • DSC_0188.JPG
  • DSC_0177.JPG
  • DSC_0196.JPG
  • DSC_0181.JPG
  • DSC_0207.JPG

#117 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 11.2014
51
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 14 styczeń 2018 - 15:24

DZIĘKI.

Kurcze udało Ci się oddać klimat... jak bym tam był.

ps. gdzie jadasz?

Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#118 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
200
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:17

Jem w domu;-) Wina lub piwa mogę się napić:-) A masz miejscówkę jakąś w CS? W Koutach jest fajna pizzeria z piecem i cienkim ciastem. Tam mieszkałem, Penzion Kouty za 6 dych za os. No i na imprezę Kooperativy (ki czort? Vienna Insurance?) się załapałem, spróbuję oddać klimat...;-)

Załączone miniatury

• DSC_0151.JPG

#119 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 506 postów
163
  • Wrocław-Oława

Napisano 14 styczeń 2018 - 22:27

A wracając do wątku tytułowego :) , relacja z dzisiaj.

Rano, około 8.30, w Polsce -5, a w DM już -8 st. C. Słoneczko, niebo niemal bezchmurne, zero wiatru. Trasy twarde, równe - przygotowane. Czynne niemal wszystko, poza czarną :( (i się nie zanosi, leżał tam tylko naturalny opad, nawet armatek nie ustawiają) i objazdem U Slona. Na trasach U Slona, Kamila i Bećko pracujące cały dzień armatki. Trochę wkurzające, bo osiada to na goglach i pogarsza widoczność. Później naszły się chmury, i tak od 12.30 już wszędzie pochmurno. Ludzi mało, często sam jechałem na krzesełku. Jedyna dłuższa kolejka, i to przez cały dzień, to do talerzyka na Slamnik.

U Slona
U Slona, duża część trasy jeszcze nie naśnieżona

Czarna
Pracujące armatki na Kamili

Kolejka

Kolejka do krzesełka, zdjęcie zrobione około 12.30.

• akleiw podziękował za tę wiadomość