Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1835 odpowiedzi w tym temacie

#21 zaszybki

zaszybki

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 12.2007
31
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław/Świdnica

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:48

http://forum.investm...php?f=30&t=2557
Nareszcie:rolleyes: oby to była prawda:D

Poprawiłeś mi humor:D mam nadzieję, że nie dadzą d... i zrobią na czas:rolleyes: w końcu tam wrócę...;)

#22 athanasios

athanasios

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2009
0
  • Umiejętności: 7
  • J.Góra

Napisano 21 luty 2009 - 00:14

Byłem w czwartek do południa i warunki nędzne. W Jeleniej Górze śniegu po pas a tu na trasach straszą kamienie. Górna część FIS totalna porażka na dole w porządku. Na Śnieżynce warunki na dobry, ale dojazd do niej to Świąteczny Kamień, a na nim oczywiście kamienie. Orczyk na górną stację zepsuł się i spowodował kolejkę do krzesła. Jedynie Puchatek zasługuje na 5 za przygotowanie.

#23 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Na forum od: 01.2009
304
  • lubuskie

Napisano 10 marzec 2009 - 22:59

Znajomy zagrał mi na ambicji. Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć. Stwierdził, że 15 lat temu zjechał Lolobrygidą w 7 minut. Gość ma jakieś 55 lat, 168 wzrostu, miał narty klasyczne ponad 2 metry. Ostatni zrobiłem próbę, niestety tylko jedną i to w nieciekawych warunkach szybkościowych. Wyszło mi 9 min 40 sek z jednym upadkiem i jednym postojem. Następnym razem uderzę bardziej agresywnie, ale widzę, że trzeba będzie "bić krechę" całą drogę.
Ma ktoś może podobne doświadczenia?

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#24 tromba

tromba

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2009
5
  • Wrocław

Napisano 10 marzec 2009 - 23:59

plany rozbudowy sa od dawien dawna, jest tylko maly szczegol... ekolodzy! od poczatkow ich istnienia (nowy wyciag, trasy, itd) wladze parku narodoweg nie pozwalaja zbudowac zupelnie nic! szkoda, bo uwazam, ze jest to jeden z najlepszych osrodkow!

Ciekawy ośrodek. Ale jest jedno ale: krzesło na szrenicę. Ludzi weźcie to wywalcie i zbudujcie gondolkę. Ew. można pierwsze powiększyć na np. 6os. bo te kolejki to masakra. No ale górka wporządku.

Użytkownik tromba edytował ten post 11 marzec 2009 - 00:02

#25 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 11 marzec 2009 - 15:21

Z tego co kiedyś czytałem przecież już się dogadano - być może nie ma kasy na nowy wyciąg???

#26 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2008
36
  • Lubuskie

Napisano 11 marzec 2009 - 16:33

ma niby powstac po tym sezonie.Po 12 latach oczekiwania.Ma byc to nowe krzeslo z posredniej na swiateczny kamien.Reszta zapewne zostanie po staremu.Wzamian za ta zgode park narodowy przejal tereny pod labskim szczytem.

#27 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 11 marzec 2009 - 17:23

Ja spotkałem się z inną wersją niż skiborys. Krzesełko podgrzewane 6-osobowe na Świąteczny Kamień - ale z okolicy Kamieńczyka. Miało powstać w ciągu 3 lat - 3 lata temu!

#28 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 12 marzec 2009 - 18:37

Krzesło 6-osobowe ma powstać z okolić obecnej dolnej stacji do okolic dolnej stacji orczyka na Świąteczny Kamień. Jest już porozumienie z Parkiem i MOŚ, w 2009 ma być załatwiane Pozwolenie na Budowę, inwestycja ma ruszyć w 2010 r. Przy okazji ma powstać naśnieżanie Loli na całej długośći od szczytu. Lola będzie poszeżona a między Śnieżynka i Puchatkiem ma być zrobiona przecinka. Dodatkowo ma być zrobione naśnieżanie na Hali Szrenickiej. Sudetylift wywalczyły wszystko co chciały łacznie z obniżeniem kar za wycinkę drzew. Dla firmy Arlberger Bergbahnen (głównego udziałowcy Sudetylift), która ma takich kolejek kilkanaście to chyba nie będzie olbrzymi wydatek?

#29 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 12 marzec 2009 - 22:41

Brzmi jak bajka.
Przy założeniu, że dla TAKIEGO konsorcjum to nic wielkiego rodzi mi się pytanie : dlaczego wobec tego bieżące utrzymanie Skiareny jest na psim poziomie? Obserwuję to na bieżąco i nadziwić się nie mogę. To się buja jak PGR, absolutny brak gospodarskiego dopilnowania.
Żenuła !

#30 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2008
36
  • Lubuskie

Napisano 13 marzec 2009 - 07:50

dokladnie.Wszystko robione od zawsze jest tam na odwal.Obojetnie ile by tam sniegu nie bylo to przygotowanie tras poza puchatkiem aby bylo i wszechobecne kamole.Do tego te ponad 30 letnie krzesla.Brrr...Od ponad 3 lat omijam Szrenice szerokkim lukiem i slysze od innych narciarzy ze wszystko jest jak bylo.

#31 yenna

yenna

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 10.2007
28
  • Łomża/Piątnica

Napisano 17 marzec 2009 - 11:38

Byłam w Szklarskiej w czasie Biegu Piastów. Mój bohater ;) brał udział w niedzielnym biegu na 30 km, więc na Szrenicę tego dnia nie jechaliśmy. Zresztą niedziela - wiadomo, co tam się dzieje w weekendy. Miałyśmy z koleżanką tylko 2 godziny, a po drodze do Jakuszyc zauważyłyśmy wyciąg Babiniec :). Myślimy: "Dla zabicia czasu można skoczyć". I tu miłe zaskoczenie: sztruksik, szeroko, pusto, trochę zbyt wolny orczyk. http://www.babiniec.com.pl/osz.html Cóż, że górka nie za długa, 530 m, ale trochę się rozgrzałyśmy i pojechałyśmy na metę do Jakuszyc.
Poniedziałek - Szrenica. Na górze mgła i wiatr, więc Hala z początku nie chodziła, niżej fajnie. Nastawiam się na "Ściankę", gdzie jeszcze nie byłam, ale widzę, że wszyscy wypinają się dużo wcześniej z orczyka.:confused: I cóż? Na górze zamknięta. Jak to? "Być w Rzymie..." Trzeba jechać. Koleżanka odpuściła, ale ja z mężem musieliśmy. I dowiedziałam się : Wyglądało to mniej więcej jak wielka wytłaczanka od jajek zrobiona z gładziutkiego lodu, a między lodowymi muldami co najmniej półmetrowe zaspy. Jazda po czymś takim raczej mało miała wspólnego z przyjemnością. Szkoda. Za to niżej, od miejsca, gdzie wszyscy wypinali się z wyciągu, było super. Bardzo dużo śniegu, dobre przygotowanie trasy, Śnieżynki i Loli też. Mało ludzi, więc można było poszaleć. Karnet do południa wystarczył, potem śnieg już nie taki.
Ogólnie: przy takiej ilości śniegu na pewno będzie można jeszcze długo jeździć w Szklarskiej, ale na pewno poza weekendem i jak najmniej korzystając z krzesełek. Czasu szkoda. Orczyk od pośredniej o wiele szybszy.
W Szklarskiej mieszkaliśmy w sympatycznym miejscu, za rozsądne pieniądze, bo 70 zł z dwoma posiłkami. http://www.raadnauro...m.pl/index.html
Znów się rozpaplałam:)
Pozdrawiam

#32 manl

manl

Użytkownik

• 29 postów
13
  • Kołobrzeg

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:55

Witam!
Do Szklarskiej jeżdżę średnio 3-4 razy w sezonie-wyjazdy "weekendowe"-2-3 dni(ostatnio byłem 23-25 03.09).Przyjeżdżam mimo muzealnego wyciągu i codziennej porannej niepewności-"chodzi góra czy nie chodzi".Lubię to miejsce,ma w sobie coś co mnie przyciąga.Ostatnim razem-śniegu sporo,górna część wyciągu nie chodzi,na dole kupa wściekłych narciarzy i teksty typu:"to skandal ,że maszynista decyduje o tym czy puścić górną część wyciągu" albo:"siedzą i piją zamiast ratrakować" czy "biorą kasę za wjazd na samą górę , a można wjeżdżać tylko na stację pośrednią i bujać się na Puchatku".Nawiasem mówiąc wszystko to było prawdą.Zamiast siedzieć i czekać w niepewności pojechałem do Harrachowa-a tam śnieg,wyratrakowane pustawe trasy,chodzące wyciągi-przez dwa dni(poniedziałek i wtorek) pozjeżdżałem sporo.Za to w środę w Szklarskiej jak w bajce-słoneczko,niebo lazur ;rano temperatura -6 stopni;obydwie sekcje wyciągu chodzą;wszystkie trasy sztruks i mało chętnych,góra bez wiatru-najeżdziłem sie jak nigdy.Taki dzień sprawił,że zapomniałem o dwóch dniach poprzednich i myślę,że dla takich dni będę wracał do Szklarki chociaż również mam nadzieję,że nowy wyciąg (w końcu)powstanie czego Wam i sobie życzę.
Pozdrawiam!

#33 pies

pies

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 08.2008
19
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 16 październik 2009 - 09:23

Dzwoniłem przed chwilą i Pani w słuchawce na pytanie ".. a co jeżeli ktoś wsiądzie na dolne krzesło z nartami?" odpowiedziała "trasa jest nieprzygotowana, ale nikt tego panu nie zabroni..". Dolne krzesło czynne do 25 października.

Chyba się nie powstrzymam..

#34 Nordic78

Nordic78

Użytkownik

• PipPip
  • 244 postów
  • Na forum od: 07.2008
57
  • Umiejętności: 5
  • Wlkp

Napisano 16 październik 2009 - 09:45

Heh.
Widzę,że Cię nosi niezle nosi:) raz Jańskie raz Szklarska...

#35 pies

pies

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
19
  • Wrocław

Napisano 16 październik 2009 - 09:58

już Rejdice.. :D jeszcze poczekam i zobacze co sie wyklaruje..

#36 Nordic78

Nordic78

Użytkownik

• PipPip
  • 244 postów
  • Na forum od: 07.2008
57
  • Umiejętności: 5
  • Wlkp

Napisano 16 październik 2009 - 10:17

Jak co to dawaj znać gdzie?Może też się skuszę

#37 pies

pies

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
19
  • Wrocław

Napisano 16 październik 2009 - 11:50

widzę, że już chodzą obydwa krzesła, czyli gdyby trafić bezwietrzny moment, to możnaby się wbić na Szrenicę a stamtąd to już hulajdusza! :D

w końcu kiedyś nie było ratraków, czyli można niby off-pistowo pocisnąć lolą, a to już musi być gratka!

#38 Ein

Ein

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 04.2008
52
  • Warszawa

Napisano 31 październik 2009 - 00:10

Jak wyglądają kolejki na wyciągi w dni powszednie w grudniu? Też takie kosmiczne jak w weekendy?

#39 InspektorMalin

InspektorMalin

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2009
0

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:16

Witam wszystkich
na szrenicy nauczylem sie jeździć więc mam sentyment do szrenicy
niemniej jednak kolejki są straszne i to mnie odstrasza
nie jeżdżę tam juz od dwóch lat (niechce mi się stać w kolejkach)
wystarczy pojechać 50 km dalej do Janskie Laznie i juz mamy kurort rodem z dolomitów.
szrenica jak się nie zmieni to malo kto tam bedzie jezdzil DRAMAT
górka piekna, trasy super urozmaicone (tylko słabo przygotowane) a infrastruktura DRAMAT ludzie decydenci ogarnijcie swoje omne łby dlaczego pieniądze mają wam uciekać przez palce;
co na zachodzie nie ma ekologów (nie patrzcie ślepo w ekologię bo duża część pieniędzy, która przelatuje wam między palcami mogłaby pójść na cele związane naprawdę z ekologią)
pozdrawiam narciarz amator

#40 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 06 grudzień 2009 - 17:24

Witam wszystkich
na szrenicy nauczylem sie jeździć więc mam sentyment do szrenicy
niemniej jednak kolejki są straszne i to mnie odstrasza
nie jeżdżę tam juz od dwóch lat (niechce mi się stać w kolejkach)
wystarczy pojechać 50 km dalej do Janskie Laznie i juz mamy kurort rodem z dolomitów.
co na zachodzie nie ma ekologów (nie patrzcie ślepo w ekologię bo duża część pieniędzy, która przelatuje wam między palcami mogłaby pójść na cele związane naprawdę z ekologią)
pozdrawiam narciarz amator

Kolego, ja już prawie dokładnie takich wypowiedzi na temat Szrenicy przeczytałem przez ostatnie lata chyba ze 100. Sytuacja na Szrenicy to wina, nie tylko "ekologów", ale także samego gestora. Nomen omen austriackiej firmy Arlberger Bergbahnen AG. Od kilku lat wiadomo co jest możliwe. Jest zgoda na poszerzenie tras, naśnieżanie od samej góry i wszystkich tras łącznie z Halą Szrenicką. Zbudowanie kanapy na Świąteczny Kamień. Gestor nie śpieszył się zbyt mocno. Jednak na przyszły rok wszystkie te inwestycje mają być zrealizowane. Wygląda na to, że gestor dopiął wreszcie formalności. Czy to zmieni sytuację na Szrenicy? Jest nadzieja, że tak.

Gdybyś czytał fora to byś pewnie o tym wiedział.

Natomiast porównując Janske do Dolomitów to wielka przesada.