Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kask + Szybka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#81 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 463 postów
  • Na forum od: 01.2012
110
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych

Napisano 14 styczeń 2018 - 22:34

Jeszcze pytanie techniczne. Czy te szyby mają gąbeczki od środka i jak one Wam- posiadającym i chwalącym, opierają się na twarzy?

Bo mi one unoszą okulary odrywając je od nosa. 

Myślałam, że pod tą szybą nie ma gąbki, dlatego wszyscy piszą, że wiatr zawiewa na twarz.

Przymierzałam dziś pierwszy raz takie w DC, 250zl chyba bardzo tanio, liczyłam na 400zl.

#82 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 218 postów
  • Na forum od: 02.2009
74
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2018 - 00:11

Maja i opierają sie na policzkach i nosie. 

Pewnie kwestia profilu twarzy i profilu szybek

#83 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
  • Na forum od: 01.2017
200
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 styczeń 2018 - 00:14

Jeszcze pytanie techniczne. Czy te szyby mają gąbeczki od środka i jak one Wam- posiadającym i chwalącym, opierają się na twarzy?

Myślałam, że pod tą szybą nie ma gąbki, dlatego wszyscy piszą, że wiatr zawiewa na twarz.

Przymierzałam dziś pierwszy raz takie w DC, 250zl chyba bardzo tanio, liczyłam na 400zl.

Moje mają gąbeczki. Nie wszystkie okulary się dobrze mieszczą.

#84 WLMS

WLMS

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
  • Na forum od: 12.2007
115
  • Umiejętności: 7
  • Mała Polska N

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:03

Pod szybą w moim kasku ( ALPINA Attelas QVM) mieszczą się okulary rowerowe z owiewką, a gąbki zapewniają szczelność porównywalną ze zwykłymi goglami. Jedyna wada to cena...

Pozdrawiam

Jerzy

#85 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 485 postów
  • Na forum od: 09.2011
207
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:42

Jeżdżę w takim kasku od 5 a właściwie to już od 6 lat. Pomyślności wszystkim w nowym roku! :)

Uważam to za dobre rozwiązanie. O wadach, czyli podwiewaniu już wielu tu mówiło, ale i w goglach czujesz podmuchy. Natomiast pominięto kwestę wspaniałej widoczności. Pole widzenia nie jest, w tym przypadku, niczym ograniczone!

Pod moją przyłbice wchodzą wszystkie okulary, tak wiec zmiana z jasnych na przyciemniane nie jest żadnym problemem, nawet kilka razy dziennie. Są już kaski z wysuwaną blędą przeciwsłoneczną. Poza tym przyłbica nigdy się nie rosi.

A na koniec coś dla purystów. Jeśli warunki są tak fatalne, to zawsze możesz w pokoju odkręcić i zostawić przyłbice i wziąć zwykłe gogle. :P

Bardzo polecam takie kaski.

Pozdrawiam WW

#86 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 218 postów
  • Na forum od: 02.2009
74
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:07

Wystarczy tą przyłbicę podnieść : )

#87 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 485 postów
  • Na forum od: 09.2011
207
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano wczoraj, 09:12

Wystarczy tą przyłbicę podnieść : )

Podkreśliłem "purystów". Dla nich podniesiona szyba zmienia wypracowana aerodynamikę i spowalnia miszcza.  :lol:

Dla takich jak ja amatorów, to świetne rozwiązanie. Dziś kupił bym taki z blendą przeciwsłoneczną, wtedy nie było. :(

• wkg podziękował za tę wiadomość
Pozdrawiam WW