Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:19

Cześć

oczywiscie, skoro tak uwazasz za stosowne i wlasciwe to swoim dzieciom tez zabranniasz jazdy w kazsku i zapetlasz rece wokol kijow; bo ty tak jezdzisz,jezdziles i nic (dotychczas i zycze zeby nigdy) sie nie stalo.
no i oczywiscie ustawiasz im wiazania co najmniej 2x tyle ile powinni miec; bo to mucho???

natomiast, jezeli jazdzisz bez kasku a twoje dzieci w kasku to cos tu sie komus pokickalo, czy nie???. i zaraz wytlumacze dlaczego
zauwaz, ze dla twojego dziecka jestes autorytetem (juz niedlugo) i dziwne, jezeli dziecko (dzieci) jest/sa srednio inteligentne, nie zapytaly cie; dlaczego ja mam jezdzic w kasku, skoro niby jest to dobre dla mnie, a ty , Tato, nie uzywasz go???? pewne postawy nie wyrabia sie poprzez nakazy, a poprzez przyklady. powiem wiecej; kazdy swiadomy rodzic, nawet jezeli nienawidzi jazdy w kasku, powinien go uzywac w momencie chociaz, gdy jezdzi ze swoim dzieckiem. jezeli tego nie robi, wysyla tzw sprzeczne sygnaly, a te nie jest dobre dla rozwijania pozadanego zachowania .... to jest tak jak w zyciu "you can't go both ways"; nie wiem jak by sie to tlumaczylo na polski jezyk........

to tak jak (przyklad przejaskrawiony ale z zycia) docent na onkologii tlumaczyl ryzyko raka pluca, palac przy tym papierosa

btw na jakis nastawach jezdzisz?

Janek tam były emotikonki z usmiechem.;):D.
W kasku jeżdżę rzadko to fakt, paski również zakładam. Dzieci jeżdżą w kasakach i bardzo je lubią, zona zresztą tez. Nigdy nie było na ten temat żadnej duskusji ani pytań.
Nastawy mam rózne w zależności od nart i nie sa jakies wybitnie wielkie - zazwyczaj koło 10.
Pozdro

#62 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
  • Na forum od: 01.2008
1069
  • Umiejętności: 9
  • Jelenia Góra

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:35

Wspolczesne typowe kijki nie zatrzymaja "zawodnika". Pasek sie wczesniej wyrwie. Ale kiedys bylo inaczej. Na pewno uzywales kijkow ze skorzanym uchwytem. Moze nie az tak starych jak ten ponizej :):

Inna byla technika trzymania takiego kijka. Kciuk naciskal glowke kijka od gory i z roznych wzgledow byl to dobry sposob. W nowych tak sie niestety nie da. No wiec w tych porzadnych skorzanych uchwytach pasek, rowniez porzadny, skorzany, mocowany byl do kilja bardzo solidnie, na ogol przy pomocy nitu przychodzacego w poprzek rurki kijka. Niepodobna bylo wyrwac taki pasek. Przypuszczam, ze doswiadczenia z naderwanymi nadgarstkami "starych" narciarzy, ktorzy jeszcze uzywali takich kijkow, wiaza sie wlasnie z owo solidnoscia mocowania paskow i solidnasia samych p[askow (gruba, porzadna skora). Te dzisiejsze, sztuczne, nawet niemowlak zerwie silniejszym szarpnieciem. :)

Własnie ja jeżdzę obecnie z kijkami , które dają wsparcie kciukowi, trzymają się ręki przy otwartej dłoni.
Posiadają gryf z dzieloną gardą (nie taką jak mają zawodnicy). Kijek daje znakomite wsparcie, nawet bez zaciskania dłoni. Ma to wiele zalet.
Napięcie miesni ręki zmniejsza dokładnosc pracy rękoma i kijkami.

a Senior
Warto zwrócić uwagę na to że przedstawiony kijek jest bambusowy.
Znany mi jest śmiertelny wypadek jakiemu uległ młody narciarz za sprawą takiego kijka. Kijek na który się nadział pekł i drzazga z niego dostała się przez oko do mózgu.

Przepraszam za brutalny przykłąd ale jesteśmy w temacie "Zdrowie"

#63 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:43

Znany mi jest śmiertelny wypadek jakiemu uległ młody narciarz za sprawą takiego kijka. Kijek na który się nadział pekł i drzazga z niego dostała się przez oko do mózgu.

A jak to jest w przypadku kijów carbonowych? Bo że się lamią, to wiem, ale jak się łamią? powstaje ostry kikut? Złamał ktoś kiedyś taki kijek?
Pozdr
Marcin

#64 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 12:21

Cześć

A jak to jest w przypadku kijów carbonowych? Bo że się lamią, to wiem, ale jak się łamią? powstaje ostry kikut? Złamał ktoś kiedyś taki kijek?
Pozdr
Marcin

Rozszczepiają się na wiele włókien.
Pozdro

#65 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 07 kwiecień 2010 - 12:36

Cześć

Rozszczepiają się na wiele włókien.
Pozdro

To moze byc bardzo niebezpieczne.
Wlokna moge sie wbic w prostate, albo dwunastnice i sledzone na raz brrrr.
Najbezpieczniejsze sa stare aluminowe, lamia sie rowno (nie rozszczepiaja)
a zmruszale paski zamiast kciukow urywaja sie same.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#66 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Na forum od: 11.2006
545
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 12:42

To moze byc bardzo niebezpieczne.
Wlokna moge sie wbic w prostate, albo dwunastnice i sledzone na raz brrrr.
Najbezpieczniejsze sa stare aluminowe, lamia sie rowno (nie rozszczepiaja)
a zmruszale paski zamiast kciukow urywaja sie same.

:D:D:D,
tak - widzę to jak mówisz o tym ze znaną Ci powagą ministranta :D:D.
Dzięki Fred - ale się ubawiłem.. :D

pozdro
jahu

Szkolenia w Austrii  :)  --> naDechy.pl

#67 Dziadek Kuby

Dziadek Kuby

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1003 postów
  • Na forum od: 12.2007
850
  • Wadowice

Napisano 07 kwiecień 2010 - 13:50

Przeczytawszy wszystkie posty w tym temacie doszedłem do wniosku, że lepiej byłoby używać kijków bez pasków, ale z gadżetem o którym pisze Niko. Szczególnie dla dzieci. Kuba ma paski, ale nie wpadło mi do głowy, aby mu zakładać. Lepiej jak sobie kijki gdzieś tam odlecą podczas upadku. Dzisiaj przy narciarstwie stokowym, nie ma potrzeby na ogół mocnego wbijania kijka, nawet wbijania. Więc zmęczenie dłoni jest mniejsze. Choć nie powinno się mocno ściskać uchwytu, bo jak pisze Niko precyzja pracy ręki się zmniejsza. Ja jednak zostanę przy swoim pasku. Mam ważniejsze sprawy do poprawy na nartach, niż kwestia pasków.

Pozdrawiam

#68 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 07 kwiecień 2010 - 22:26

Własnie ja jeżdzę obecnie z kijkami , które dają wsparcie kciukowi, trzymają się ręki przy otwartej dłoni.
Posiadają gryf z dzieloną gardą (nie taką jak mają zawodnicy). Kijek daje znakomite wsparcie, nawet bez zaciskania dłoni. Ma to wiele zalet.
Napięcie miesni ręki zmniejsza dokładnosc pracy rękoma i kijkami.

a Senior

Przepraszam za brutalny przykłąd ale jesteśmy w temacie "Zdrowie"

i tu cie musze zmartwic; nawet ten wynalazek zwieksza prawdopodobienstwo urazu kciuka.

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#69 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
  • Na forum od: 01.2008
1069
  • Jelenia Góra

Napisano 08 kwiecień 2010 - 06:04

i tu cie musze zmartwic; nawet ten wynalazek zwieksza prawdopodobienstwo urazu kciuka.

To całkiem możliwe. Przy poprawnym "zabijaniu" kijka zauważam niewygodę. Tzn. - kiedy daję go mocno do przodu aby uzyskac działanie kijka na bark.
Brak wygięcia w górnej częsci kijka(w kierunku do przodu) poprawiłby IMO sytuację.

Myślę jak wygiąć tak kijek.
Pozdrawiam J.D.

Godz.15.00 Jestem po jezdzie. Kijki wygiąlem
,miałem okazje sprawdzić na stoku (Pec - wciąż wspaniałe warunki , do godz 12 -tej snieg był jeszcze zmarznięty).
Miałes rację , poczułem co to kopnięcie w dłoń z kijka. Za długo przytrzymałem w sniegu kijek.
Wygięcie bardzo pomaga w "zabijaniu kijka.
Miałem możliwosc porównania z orginalnymi "Leki". Nachylenie u mnie różniło się o 2-3 stop.
Wygiąłem za dużo.
Jeszcze raz informuję czytających posta , że w Pecu są warunki do jazdy.
J.D.

Użytkownik niko130 edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 14:07

#70 Mister K

Mister K

Użytkownik

• PipPipPip
  • 334 postów
  • Na forum od: 10.2008
76
  • Umiejętności: 6
  • Pabianice

Napisano 11 kwiecień 2010 - 12:09

Hmm...........
A ja pojezdze sobie bez nart, ......... brak urazow kciuka gwarantowany!!!!
....... no i jeszcze bez roweru, deskorolki, wrotek ..... albo bez jezdzenia w ogole, bo jak jazda to i predkosc a wtedy kciuk.... brrrr.
To ja moze zaloze paputki i fotelik z telewizorkiem - a jak spadnę?.....
To na podłodze.... a cegła z sufitu? na kciuk?
Chyba Jan ma rację - skazani jesteśmy na uraz kciuka - to jest na 100% pewne!!!!!!

Pozdrawiam i zycze owocnego unikania...

#71 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 11 kwiecień 2010 - 18:06

Hmm...........
A ja pojezdze sobie bez nart, ......... brak urazow kciuka gwarantowany!!!!
....... no i jeszcze bez roweru, deskorolki, wrotek ..... albo bez jezdzenia w ogole, bo jak jazda to i predkosc a wtedy kciuk.... brrrr.
To ja moze zaloze paputki i fotelik z telewizorkiem - a jak spadnę?.....
To na podłodze.... a cegła z sufitu? na kciuk?
Chyba Jan ma rację - skazani jesteśmy na uraz kciuka - to jest na 100% pewne!!!!!!

Pozdrawiam i zycze owocnego unikania...

dodaj emotikony , wtedy to bedzie do przyjecia...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#72 rogal

rogal

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2007
3
  • Toruń

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:45

a cegła z sufitu?

Masz sufit z cegieł? Nietypowa technologia. Może być niebezpiecznie.

#73 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 kwiecień 2010 - 08:22

nie sufit a strop.... ;)

#74 Mister K

Mister K

Użytkownik

• PipPipPip
  • 334 postów
76
  • Pabianice

Napisano 18 kwiecień 2010 - 00:04

Mam dżewniany, ale jak w kościele, to i w domu zdarzyć się może....:P

A na serio?, już kiedyś na forum było to wałkowane, wypowiadałem się, a dwa znane mi przypadki takiego urazu wiązały się z niefortunnymi upadkami na rozczapierzoną dłoń i nie miały nic wspólnego z kijkami. Pisanie o takim urazie jako silnie związanym z narciarstwem uważam zatem za demagogię. Jedyny możliwy związek to taki, że przyczyną upadku była jazda na nartach, upadek w innych okolicznościach, tych akurat ludzi, zapewne też wiązałby się z urazem kciuka. Mają taki głupi nawyk obrony przed upadkiem poprzez wystawienie rozczapierzonej dłoni.

pozdrawiam

#75 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 18 kwiecień 2010 - 01:07

Mam dżewniany, ale jak w kościele, to i w domu zdarzyć się może....:P

A na serio?, już kiedyś na forum było to wałkowane, wypowiadałem się, a dwa znane mi przypadki takiego urazu wiązały się z niefortunnymi upadkami na rozczapierzoną dłoń i nie miały nic wspólnego z kijkami. Pisanie o takim urazie jako silnie związanym z narciarstwem uważam zatem za demagogię. Jedyny możliwy związek to taki, że przyczyną upadku była jazda na nartach, upadek w innych okolicznościach, tych akurat ludzi, zapewne też wiązałby się z urazem kciuka. Mają taki głupi nawyk obrony przed upadkiem poprzez wystawienie rozczapierzonej dłoni.

pozdrawiam

oczywisacie TWOIM daniem nie ma zwiazku, mimo ze jest wiele prac NAUKOWYCH pokazujacych ten zwiazek
ale oczywiscie, TY sie lepiej na tym znasz, niz ludzie, siedzacy akurat w tym temaci., jakie to polskie..........
nie demonizuje tego, ale statystyczny zwiazek jest i jest udowodniony. nie znaczy to, ze kazdy wypadek jest zwiazany z uzywaniem petli i nie kazdy, kto zaklada petle, musi ulec takiemu wypadkowi, wszystkie prace po prostu pokazuja zwiekszone RYZYKO o pewien procent.
i to nie ulega dyskusji,chyba ze przytoczysz inne dane....
na marginesie;ostatnio tez przybylo w Polsce pare milionow ekspertow lotnictwa...

Użytkownik jan koval edytował ten post 18 kwiecień 2010 - 02:43

#76 Mister K

Mister K

Użytkownik

• PipPipPip
  • 334 postów
76
  • Pabianice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:22

oczywisacie TWOIM daniem nie ma zwiazku, mimo ze jest wiele prac NAUKOWYCH pokazujacych ten zwiazek
ale oczywiscie, TY sie lepiej na tym znasz, niz ludzie, siedzacy akurat w tym temaci., jakie to polskie..........
nie demonizuje tego, ale statystyczny zwiazek jest i jest udowodniony. nie znaczy to, ze kazdy wypadek jest zwiazany z uzywaniem petli i nie kazdy, kto zaklada petle, musi ulec takiemu wypadkowi, wszystkie prace po prostu pokazuja zwiekszone RYZYKO o pewien procent.
i to nie ulega dyskusji,chyba ze przytoczysz inne dane....
na marginesie;ostatnio tez przybylo w Polsce pare milionow ekspertow lotnictwa...

Szkoda, ze opierasz sie na jkichs tam opracowaniach, ja napisalem o znanych mi przypadkach, komentarz jest tutaj chyba zbedny.
W necie roznych glupich i na kazdy temat opracowan jest na peczki, trzeba miec tylko czas by ich poszukac, wybacz ale ja go nie mam, nie mam tez ochoty niczego Tobie udowadniac.
Wirtualne urazy z wirtualnymi zwiazkami zupelnie mnie nie interesuja...
A co z Twoim tak bogatym doswiadczeniem?.... nie zetknales sie z urazem kciuka osobiscie????:eek:
Janie, polemizuj sam ze soba....

pozdrawiam

#77 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 21 kwiecień 2010 - 22:55

Szkoda, ze opierasz sie na jkichs tam opracowaniach, ja napisalem o znanych mi przypadkach, komentarz jest tutaj chyba zbedny.
W necie roznych glupich i na kazdy temat opracowan jest na peczki, trzeba miec tylko czas by ich poszukac, wybacz ale ja go nie mam, nie mam tez ochoty niczego Tobie udowadniac.
Wirtualne urazy z wirtualnymi zwiazkami zupelnie mnie nie interesuja...
A co z Twoim tak bogatym doswiadczeniem?.... nie zetknales sie z urazem kciuka osobiscie????:eek:
Janie, polemizuj sam ze soba....

pozdrawiam

no comments
wg twojego podejscia, opierajacego sie na tzw "case report" mozna wywnioskowac, ze jezeli czerwona skoda wjedzie na skrzyzowanie przy czerwonym swietle, to nalezy ukarac wszystkich kierowcow czerwonych skod. taki jest prosty wniosek

EoT , nie mam zamiaru marnowac czasu dla bicia piany, skoro nie chcesz zrozumiec co mowie. twoj wybor
co do moich OSOBISTYCH dosqiadczen, to ja OSOBISCIE decyduje, czy o nich mowic czy nie...

Użytkownik jan koval edytował ten post 21 kwiecień 2010 - 23:53

#78 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:55

Przeczytawszy wszystkie posty w tym temacie doszedłem do wniosku, że lepiej byłoby ........ [...]
Pozdrawiam

wiele prac NAUKOWYCH pokazujacych ten zwiazek

Chyba juz wiosna... bo macie same problemy natury egzystencjalnej...
Obiecuję, że bede zakładał paski 'po staremu' i jak tylko coś sobie wybiję (lub ktoś inny w pobliżu) to na pewno Was zawiadomię ... :D:D:D

Pozdrawiam (wnet) majowo

Użytkownik mig12345 edytował ten post 29 kwiecień 2010 - 07:28