Skocz do zawartości

jazda na krawedziach


carlos82

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sie przechodzi z krawędzi na krawędź bo ja zawsze jak jadę na krawędzi to przy skręcie w przeciwna stronę tarce na chwile równowagę nie wiem ale to chyba przez to ze przez moment jadę na górnej narcie po chwili jest już ok może ktoś zna jakieś sposoby żeby ulepszyć swoja jazdę na krawedziach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,ktoś wrzuca rady z bioderkiem,widać ma takie pojęcie jak "wujek co wie lepiej".I z tąd biorą się ci co niby widzą coś o carvingu.......

nigdy nie mówiłem, że wiem wszystko o carvingu, co więcej w żadnej mojej wypowiedzi nie dałem podstaw żeby sądzić, że jestem "wujkiem co wie lepiej" jak masz jakieś obiekcje do moich umiejętności (a zwłaszcza do skromności) to pisz na priva a nie wcinasz się z postem nic nie wnoszącym do tematu (a może mamy do czynienia z nabijaczem postów:confused:) poza tym widzę, że mamy na forum drewnialdo jeżdżące na krawędziach (kolega w jeździe na nartach nie używa bioder...) jeżeli filinator nie zrozumiał pewnej przenośni w moim poprzednim poscie to już jego problem

Sory ... instruktor na "chwilkę" i stanie się jasność.

zgadzam się w 100% z jarkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tracisz równowagę w czasie przekrawędziowywania to może stajesz na górnej narcie na początku skrętu. pozdr

chyba to właśnie jest mój problem przy przejściu ze skrętu do skrętu zwłaszcza ze lubie bardzo skręcać w lewo i jechać na prawej nodze gorzej mi wychodzi skręt w prawo i jazda na lewej nodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet zadał pytanie "czy ktoś może mi wytłumaczyć jak...." A Wy mu odpowiadacie: weź instruktora, wyślij filmik... Chyba macie problem ze zrozumieniem pytania. Jak nie macie nic do napisania to nie piszcie. To, że instruktor jest na stoku wie każdy. Wydawało mi się, że to forum jest do zadawania właśnie takich pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Z całym szacunkiem dla Bzyka własnien tego chciałem uniknąc. Opis który podałeś jest może i dobry ale watpię czy ktos bedzie w stanie go dobrze pojąc i przełozyć na ruchy. Ćwiczenie z wysuwaną narta jest nienajlepsze bo ładna jazda polega na tym żeby właśnie tej narty nie wysuwać (na ile się da) bo sami wiecie że to nieładnie wygląda i jest trudne do wykorzenienia poza tym co najważniejsze powoduje w efekcie zostawanie dolnej narty z tyłu, niepotrzebny wyprost nogi zewnęrznej itd. Analizowanie jazdy zawodnika i przekładanie jej na jazdę amatorska nie zawsze jest dobre. To inne siły i inne predkości. To samo dotyczy ruchu góra dól o którym gdzieś na forum czytałem i jako przykład, że tak należy robic był filmik z Raichem - ludzie troche pokory o świadomości. Moim zdaniem wystrczą ćwiczenia które uświadomią ci moment przekrawędziowania. - załóż w domu narty stań w pozycji do jazdy ale bez jakichs ekstremów, możesz sie lekko podpierać kijkami. - pochyl jednocześnie kolana i biodra w strone zamierzonego skrętu. Później w drugą stronę. Patrz na narty w który momencie nastepuje krawędziowanie i w którym zmiana krawędzi. - Staraj sie pogłębiać ruchy pamietaj o tym że biodra idą z kolanami. Możesz sie podpierać kijkami albo równoważyc pochyleniem tułowia - Teraz popatrz jak masz obciążone narty w trakcie ruchu i czy ich obciążenie się zmienia. Powinny przez cały czas być obciążone równomiernie może z minimalnym wskazaniem na nartę zewnetrzna skretu. To pozwoli ci zrozumieć co tak naprawdę dzieje sie z nartami przy przekrawędziowaniu. A jak to zrozumiesz to na stok i staraj się powtórzyć najpierw w staniu a później w jeździe wolnej a później troche szybciej. Pozdrawiam serdecznie ale tak naprawdę to "instruktor na stoku"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...