Skocz do zawartości

Słowacja - Oravska Lesna / Orava Snow


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[quote name='pakotomasz']Rozumiem, że całodzienny karnet za 10E będzie obowiązywał tylko w dniu otwarcia sezonu?[/QUOTE Hmm ciężko stwierdzić. Na pewno w dniu otwarcia, może też w niedzielę. Trzeba by maila skrobnąć i zapytać. Ja nie wnikałem, bo wybieram się tylko w sobotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwole sobie zabrac głos w dyskusji bo moim zdaniem słowa gajowego są grubo przesadzone i mijają sie z prawdą. Patrzysz kolego tylko z jednej strony bo Tobie się cos nie podobało, trzeba dostrzegac tez plusy, nie tylko minusy. A wiec po koleji : Dojazd - z Czestochowy na Katowice, potem Bielsko nastepnie Żywiec, Wegierska Górka, Milówka, Ujsoły, Granica, Zakamenne i Orava. Ważne aby w Zakemenne na głownym skrzyzowaniu skrecic w prawo (bedzie tylko w lewo lub prawo). Dojazd jest łatwy ale doś długi. Ja ze Świętochłowic jade okolo 2h-2.20h. Ośrodek - wjezdzasz na parking i... są miejsca, parking super przygotowany, odsniezony, bezposrednio przy stoku, oczywiscie darmowy. Jednym słowem ze świeca szukac takiego u nas w Polsce np. w Beskidach. Płacic można w euro a takze złotówkach, ale kurs jest sredni. Polecam płatnośc kartą - honoruja każdą, ja płaciłem visa elektron i kurs był ekstra i nie trzeba wymieniać. Jesli jednak nastawiasz sie na jedzenbie w knajpie, picie itd radze zabrac kilka E. Dodatkowo pobieraja kaucie za karnet i przy zwrocie dostaniesz ja takze w E. Na miejscu oczywiscie serwis, szkoła itd. Trasy - Dwie głowne przy kanapie. kanapa bardzo szybka, zero kolejek - zero, nawet w niedziel stoi sie max 30 sekund :D. Nie ma w Polsce osrodka z taka infrastrukturą i takim czasem oczekiwania, zwłaszcza w weekend. Trasy po oby stronach długie - ok 1200-1300m. Trasa opisana jako niebieska bardzo bardzo łatwa, super do nauki, szeroka, dopiero jej koncówka (jakies 200m) jest ciut stromsza. Jesli jezdzisz tak jak w profilu czyli 5 to ta trasa mozna zjechac raz na rozgrzewkę. Po drugiej stronie trasa czerwona. tak naprawde to taka mocna niebieska, czerwona raczej nie jest. Porównałbym ją do trasy w Białce, Małym Cichym itd. W sam raz na odpoczynek na nartach tak aby sie nie zmęczyc zbytnio. Po drugiej stronie wyciągi orczykowe oraz trzy trasy. Pierwsza od lewej (patrząc z dołu) czerwona - ja bym ja nazwał niebiesko czerwona, w górnej czesci wąska, ale nie z uwagi na ukształtowanie terenu a samo przygotowanie ratrakiem który przejezdza tam dwa razy co daje nam szerokosc okolo 5-8m. W dolnej czesci łączy sie ona z trasa na 2, jest juz szeroka i całkiem przyjemna. Trasa na 2 czyli czarno czerwona. jak dla mnie to typowa czerwona trasa. W górnej niby czarnej czesci dosc stromo - idzie poszaleć, potem wjezdzasz na łączony odcinek z trasa nr 1. Trasa nr 3 - cała czerwona, wąska około 5-10m, niestety bardzo czesto zamknieta. To tak w skrócie. Ja osobiscie lubie ten osrodek, pomimo ze nie ma tam jakis wymagajacych tras dobrze mi sie tam jezdzi a przede wszystkim zero ludzi !!. Niestety na chwile obecna trasy przy orczykach sa zamkniete - nie maja tam dosniezania wiec pewnie warunków nie ma i chodza tylko trasy przy kanapie - czyli masz taka trase jak w MC na cały dzien. Jeden znudzi sie po 30 minutach a drugi bedzie smigał 8h wiec tu juz nie doradze. ja sam zapewne bede tam w niedziele bo jak widze stoki w Beskidach oblodzone i zapchane gdzie za 10 zjazdów płaci sie 60zł to mam odruch wymiotny :-) Odnosnie pytania - tak Orava jest czynna do 16 Odnośnie jeszcze alternatywy. W spomnianym Zakamennym jest tez wyciag orczykowy z trasami 1300m - chyba 3 trasy. Wyglada na bardzo fajny ale jako sie jeszcze nie skusiłem. Wiem ze tani bo 12e za cały dzien. (jest tez jazda wieczorna do 21) Nastepnie gdybys w Zakemenne nie skreciła w prawo tylko w lewo dojedziesz do głownej drogi prowadzącej w strone Dolnego Kubina. po jakis 10km masz osrodek Ski Zabava - byłem, polecam, tanio, trasa ok 1000m czerwona, przyjemnie choc połamałem tam palec w seszłym roku :-)) Dalej jadąc dojedziesz do osrodka Ski Kubinska Hola - duzy osrodek, juz drogi niestety, ale chodza podobno tylko dolne czesci. Nie byłem wiec nie powiem. W połowie trasy jest takze inny osrodek, który ma nawet jazde wieczorną, ale nie podjezdzałem i nie oglądałem. W razie pytan pisz smiało - jak bede mogł pomoge. Moge tez dac namiar na inny ośrodek w Czechach z tej samej odległości z Czestochowy który polecam - dosc mało ludzi, dobre trasy a cicho o nim na forum :). Dodatkowo mam namiar na jeszcze inny osrodek w CZ którego nawet nie ma na forum a który ma 10 tras od niebieskich po czarne - łącznie 10km i jest oddalony od Katowic na około 150-170km. Bede jechał tam w przeciągu 2 tyg wiec moge zdac relacje. :D

Co to za ośrodek ? ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę się tam wybieram, oczywiście drogą Ujsoły-Novot. Panowie jak to jest z łańcuchami na koła? W Słowacji są wymagane i na tej trasie jest obowiązek zakładać?

Jeśli są trudne warunki i nakaz to trzeba założyć. U Słowaków ,jeśli nie dostosujesz się do przepisów czy realnej sytuacji a coś tobie się stanie lub ktoś spowoduje kolizję, itp to bulicie i ponosicie winę, że nie mieliście założonych lub łyse opony, itp. Kraje alpejskie poszły jeszcze dalej i np w Niemczech ,od zeszłego roku obowiązują tylko zimówki o odpowiednim profilu. Myślę, że do nas to też przyjdzie!? Podobno ten nakaz (łańcuch na nieb. tle który często tam widnieje) obowiązuje tylko dla poj. ciężarowych - trzeba to sprawdzić!? A może ktoś zna tę aktualizację do kodeksu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem wczoraj - powiem tak - spotkać takie warunki, tyle ludzi i tak piękne widoki to jak zobaczyć yeti. Jeden z lepszych wyjazdów od lat - poprostu rewelacja. Na Kohutiku tak sie postarali ze dołozyli dwie odnogi tras z czego zrobiło sie pięć sympatycznych szlaków a najlepsza była hopka przed czarną :-P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam Najlepszy wyjazd w tym roku. Czynne wszystkie trasy, warunki doskonałe. Zero przetarć, idealnie wyratrakowane, płasko jak na pupci niemowlęcia :D. IDEALNIE. Żeby jeszcze tylko w miejsce orczyka na Kohutik kanapę postawili, byłby raj na ziemi. W knajpce na dole przy wyciągach obiad 3Euro, wszystkie dania obiadowe po 3Euro. Pizza z pieca, takiego opalanego drewnem, 4,70 Euro, każdy rodzaj. Na stoku były dwie imprezy, slalom dla dzieci + zawody w snowparku. Mimo tego brak kolejek do wyciągu, jazda non stop. Nie był to pierwszy mój wyjazd do tego ośrodka, ale stanowczo najbardziej udany. Chyba jeszcze raz go odwiedzę w tym sezonie. Pozdrawiam Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Najlepszy wyjazd w tym roku. Czynne wszystkie trasy, warunki doskonałe. Zero przetarć, idealnie wyratrakowane, płasko jak na pupci niemowlęcia :D. IDEALNIE. Żeby jeszcze tylko w miejsce orczyka na Kohutik kanapę postawili, byłby raj na ziemi. W knajpce na dole przy wyciągach obiad 3Euro, wszystkie dania obiadowe po 3Euro. Pizza z pieca, takiego opalanego drewnem, 4,70 Euro, każdy rodzaj. Na stoku były dwie imprezy, slalom dla dzieci + zawody w snowparku. Mimo tego brak kolejek do wyciągu, jazda non stop. Nie był to pierwszy mój wyjazd do tego ośrodka, ale stanowczo najbardziej udany. Chyba jeszcze raz go odwiedzę w tym sezonie. Pozdrawiam Jacek

Byłem tam dzień wcześniej, potwierdzam, jeden z lepszych wyjazdów. Niestety teraz podejrzewam ze też juz tam płynie, jest powyzej 10st, nie ma siły. Trzeba liczyc jedynie na ochłodzenie w następnym tygodniu które ma przyjść. Licze ze jeszcze raz zawitam, jesli nie spróbuje zaatakować Martińskie Hole, tam jest duzo wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś kolejna wyprawa - pewnie już na zakończenie sezonu. Cały dzień praktycznie lampa, mega gładko, twardo, zero kolejek, karnet całodzienny 66zł, możliwośc zjazdu jako pierwszy na czarnej trasie pokrytej sztruksem - bezcenne :) Rano temperatura -9,5st, w ciagu dnia -6 choć jak patrze na pogode to w następny weekend może byc tam już cieżko pod nogami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem tę stację po Pilisku na wieczorne jeżdżenie. Szkoda, że można tam z tego skorzystać ale tylko przy 200m wyciągu. Podobno w przyszłym sezonie mają rozszerzyć tę działalność?! Ośrodek bdb utrzymany chociaż jak na najzimniejsze miejsce w SK to obecna warstwa śniegu (70cm) nie zapowiada optymistycznego przedłużenia sezonu na kwiecień!? www.oravasnow.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Byłem wczoraj na rozpoczęcie sezonu - jakkolwiek dziwnie to brzmi w lutym :-)

Wszedzie zielono i 10stopni ale trasy - dwie - przygotowane bardzo dobrze - równo, twardo, świetnie.

Dopiero po 13 zaczeły wychodzić miejsca z błotem na trasie przy kanapie, na drugiej stronie przy orczyku równo i prosto do samego końca, zero kamieni wiec nic sie ślizgom złego nie działo.

Uważam że jak na tą zime warunki mają rewelacyjne, ale przy tej temperaturze i braku opadów daje im jeszcze z tydzień czasu - potem zamkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Byłem wczoraj i dziś.

 

Piątek

Temp. 2stC

Ludzi - zero

Trasy - otwarta czerwona przy kanapie oraz przy orczyku czarno czerwona Kohutik 2 i czerwona Kohutik 1 ale tylko do połowy gdzie wskakiwała na Kohutik 1.

Stan tras bdb choć wszędzie w około wiosna.

Realizacja kuponu z Grupona - bezproblemowa

 

Sobota

Temp. 5stC

Ludzi - dość sporo, każde krzesełko szło zapełnione ale kolejki do wyciągu nie było, to samo Tatrapoma na Kohutiku.

Trasy - otwarte jak wyżej

Stan tras db - temperatura i ludzie zrobili swoje, pojawiły się połacie lodu, gdzieniegdzie powyłaziły szyszki i patyki.

 

W tym miejscu bardzo gorąco polecę także pensjonat na stoku Kohutik - rewelacyjna obsługa, wszystko nowe, fenomenalne wellnes i świetne jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wybieram się do Oravysnow 14/15.02.2015. Czy ktoś może wie jakie są teraz warunki jeżeli chodzi o dojazd ? Czy przez Ujsoły da rade przejechać bez łańcuchów? Czy lepiej wybrać Korbielów ? 

Zawsze jechałem przez Ujsoły nawet jak było 1,5m śniegu i nigdy nie było najmniejszych problemów a napęd mam na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Byłem wczoraj w tym ośrodku,założenie było takie ,byle dalej od ludzi,bo mamy ferie i weekend i udało się to zrealizować.

Ośrodek bardzo spokojny ,ludzi bardzo mało ,jedno krzesełko i talerzyk. Długość tras i ich oznaczenie zawyżone przez właścicieli ośrodka,trasy przy talerzyku mają około 700-800 metrów a przy krzesełku 1000-1100 ,na stronie podają ,że są o 200-300 metrów dłuższe.W zasadzie dwie trasy przy talerzyku zasługują na oznaczenie czerwone,reszta ,to łatwe niebieskie. Generalnie miejsce bardzo urokliwe i klimatyczne, super na rodzinny wypad i tak też się reklamują ,dużo rodzin z dziećmi ,spokojnie,ładne widoki na Tatry,Babią Górę i Pilsko,bezpłatny duży parking,przyjemna karczma na dole ,czyste i schludne WC ,przystępne ceny,karnet dzienny 16 Euro, 3h -12 Euro,miejsce dobre na biegówki. Trasy przez cały dzień w dobrym stanie,bez muld i przetarć i lodu. Na minus zaliczyłbym długość tras, przygotowane przez ratrak było mniej niż połowa szerokości trasy,gdyby przeratrakowali całą szerokość, można tam ładnie pokręcić,no i trasy bardzo łagodne.

Kilka zdjęć z telefonu.


 

Załączone miniatury

  • 20160123_110830.jpg
  • 20160123_110847.jpg
  • 20160123_110924.jpg
  • 20160123_124903.jpg
  • 20160123_133149.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...