Skocz do zawartości

Słowacja - Oravska Lesna / Orava Snow


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

A ten "świeżak", które stawiał pierwsze kroki to nie czasem ta "Pani" na tych zdjęciach???;P

NIe to ta postać na zdjęciu wyżej. A Pani ma taką kwaśną minę bo, jej wieje deszcze w oczy itd. Ona jeździ raczej typowo rekreacyjnie przy dobrej pogodzie. meridenn Jak tam wygląda dojazd gdy jest dużo śniegu? jeśli oczywiście dojeżdżałaś od strony Żywca. Bo właśnie obawiam się odcinka na którym się przekracza granicę. Wydaje mi się, że tam może być ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Jeżeli ten ośrodek jest oblegany, to ja bardzo przepraszam. Byłem tam kilka razy, i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek stał w kolejkach. Nawet mnie to trochę martwiło, obawiałem się, że z powodu braku frekwencji zamkną to miejsce. Musiałeś mieć dużego pecha, że trafiłeś na kolejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jeżeli ten ośrodek jest oblegany, to ja bardzo przepraszam. Byłem tam kilka razy, i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek stał w kolejkach. Nawet mnie to trochę martwiło, obawiałem się, że z powodu braku frekwencji zamkną to miejsce. Musiałeś mieć dużego pecha, że trafiłeś na kolejki.

Jezdze tam od samego początku, można powiedzieć odkryłem ten ośrodek jako jeden z pierwszych i opisałem pierwszą stronę. Niestety z roku na rok ludzi przybywa a po uruchomieniu naśniezania na drugiej stronie teraz jest ich naprawde duzo. Zapraszam gdy spadnie śnieg w jakiś weekend, sam się przekonasz, zresztą widać nawet jakieś ostatnie zdjęcia i kolejki. Warunki niestety zamiast się polepszyć są gorsze - kamienie, wąższe niz zwykle zle przygotowane trasy. Dla mnie ten rok in minus i w najblizszym czasie mnie nie zobaczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj, właśnie wróciłem. Obydwa stroki przy kanapach przygotowane rewelacyjnie, o godzinie 15.30 miejscami pokazywał się wprawdzie lód w niewielkich ilościach ale można było również pojeździć po sztruksie co dawno o takiej godzinie mi sie nie przytrafiło, ludzi bardzo, bardzo mało absolutnie żadnego stania do krzesełka, zjazd i wjazd, zjazd i wjazd. Muld nie stwierdzono. Jedynym kamyczkiem w tym ogródku to raczej trudne warunki na kohutik 1 - tam sporo lodu i w/w kamyczków oraz bucina na której widnieją przetarcia. Bardzo szybki talerzyk i swietnie przygotowany kohutik 2 rekompensuja powyższe niedogodnosci. Kohutik 2 dzisiaj przejechany praktycnzie od samej góry do samego dołu na jajo:) Przepiękną pogodę dzisiaj trafiłem - to był na prawde udany dzień aż żal było wracać do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pogode trafiłem przepiękną. Byłem na miejscu koło 10.30 parking przy knajpie zamknięty z powodu braku miejsc, na parkingu powyżej parę samochodów i 1 autokar. Od połowy parkingu lodowisko, dziwię się trochę, że nie posypano tego piaskiem, pierwsza kontuzję można było wyłapać wychodząc z samochodu, dojście do ośrodka masakra. Na stoku ludzi niewielu, na bramkach praktycznie zero kolejek. Odbywały się jakieś zawodu snowboardzistów na hopach, ale zawody te nie przeszkadzały w ogóle w jeździe. Najważniejsze - warunki - Kohutik 2 bardzo dobre, na innych kohutikach nie jezdzilem. Lehotska 2 do mniej więcej 14 bardzo dobrze, póżniej miejscami nasypy sniegu i połaci lodu, Lehotska 3 od góry poprzecierana twardo i dosyć sporo lodu, nie wyglądała najlepiej. Dodać należy, że wjeżdzając talerzykiem w las ślady to lodowisko, ale generalnie spokojnie dało się wjeżdżać. W przyszlym tygodniu sądzę ,zę kohutik i lehotska 2 beda nadawaly sie do jazdy co do reszty to nie mam pojecia. Poozdrawaim Artur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj od rana pogoda super :) ludzi mało , na krzesełku może ze 2 razy w pełnej obsadzie :D , na orczyku całkiem pusto :), jazda na okrągło warunki bardzo fajne , trzy pary nart do jazdy :D na początek na majestach szeroko tam gdzie tylko się dało :cool: potem przy orczykach na omeglassach :D super twardo i trochę lodu po prostu bajka równo i brak ludzi , ina koniec na kastlach po trochę rozjechanym dalej super zabawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Możesz mieć problem z dotarciem... Jedyne co mi przychodzi do głowy to pociąg do Cadcy i dalej autobusem. Ewentualnie można jeszcze spróbować przekroczyć granice w Gliince i łapać autobus na Zakamenne, tylko słowackie autobusy chyba nie dojeżdżają do samej granicy... W każdym bądź razie tu masz wyszukiwarkę połączeń w Czechach i na Słowacji, może z tego coś wykombinujesz:) http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Oravy Sniegu 1,5 metra :-) Ludzi - na całym parkingu 20 samochodów z czego z 5-7 to obsługa :-) Trasy przygotowane jak marzenie Mega udany wyjazd

Czyli pod względem ilości ludzi od paru sezonów nic się nie zmienia:) Jak wygląda przygotowanie tras na Kohutik? Bo z tym różnie ostatnimi laty bywało. Na stronie ośrodka piszą coś o jeździe wieczornej, ale pewnie oświetlili tylko którąś z oślich łączek co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to śmigaliśmy razem w tym samym miejscu i w tym samym czasie.Faktycznie warunki super,powtórka 11,12 luty;-)))

Czy obecnie w ośrodku można zakupić dzienne ubezpieczenie narciarskie ? Aż dziw bierze, że mało ludzi. Moze to przez ten mróz (a podobno jest to miejsce najźimniejsze w Słowacji)? A może jadąc tam większość z Polski pozostaje na Pilsku? Oprócz ubezpieczenia interesuje mnie - w jaki sposób najdogodniej dojechać tam autokarem? - czy przez Korbielów a może przez Ujsoły? Odnośnie trasy przez Ujsoły to jechałem tam autokarem 3-4 sezony temu i było nie ciekawie. Teraz podobno jest obowiązek nakładania łańcuchów, i to od strony polskiej!? Dajcie znać aby było blisko i wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W tym roku w okresie noworocznym wybieramy się właśnie do Oravskiej Leśnej na weekend połączony z Sylwestrem. Jako, że jesteśmy dopiero początkującymi narciarzami te stoki w OravaSnow w zupełności nam wystarczą. Jest tylko taka kwestia, że moja żona w tym czasie będzie w 6-tym miesiącu ciąży, więc jazda na nartach odpada. Zastanawiam się teraz co mogłaby robić w czasie kiedy ze znajomymi będę jeździł na nartach, chodzi tak przez okres ok 3-4godzin. Czy jest tam w najbliższej okolicy jakiś basen lub coś w tym stylu gdzie mógłbym zawieźć żonkę, pojeździć trochę na nartach i potem ją odebrać? Może znacie jakieś inne atrakcje? Nie chciałbym, żeby kobita się nudziła, bo będzie potem marudna;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko taka kwestia, że moja żona w tym czasie będzie w 6-tym miesiącu ciąży, więc jazda na nartach odpada. Zastanawiam się teraz co mogłaby robić w czasie kiedy ze znajomymi będę jeździł na nartach, chodzi tak przez okres ok 3-4godzin. Czy jest tam w najbliższej okolicy jakiś basen lub coś w tym stylu gdzie mógłbym zawieźć żonkę, pojeździć trochę na nartach i potem ją odebrać? Może znacie jakieś inne atrakcje? Nie chciałbym, żeby kobita się nudziła, bo będzie potem marudna;)

Lodowisko i hotelowy basen jest na miejscu. Także trasy do narciarstwa biegowego (jeśli jest śnieg naturalny). Wody geotermalne są w Oravicach. Zobacz na www.meanderpark.sk (to są nowe a obok niereklamowane stare baseniki za 5eur/os/dzień). www.holidayinfo.sk Jest to około 60km od Leśnej na Orawie. Ciekawy jest też Podzamok oraz skansen wsi orawskiej k/Zuberca. To są najbliższe atrakcje o które pytasz. www.mapy.cz

Użytkownik rycho65 edytował ten post 20 wrzesień 2012 - 13:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowisko i hotelowy basen jest na miejscu. Także trasy do narciarstwa biegowego (jeśli jest śnieg naturalny). Wody geotermalne są w Oravicach. Zobacz na www.meanderpark.sk (to są nowe a obok niereklamowane stare baseniki za 5eur/os/dzień). www.holidayinfo.sk Jest to około 60km od Leśnej na Orawie. Ciekawy jest też Podzamok oraz skansen wsi orawskiej k/Zuberca. To są najbliższe atrakcje o które pytasz. www.mapy.cz

Najważniejsze - dojazd. Jeśli pojedziesz tam od strony Polski to nie pchaj się przez Ujsoły (Glinka) bo wąskiego dojazdu jeszcze chyba nie zrobili? Ponadto w okresie zalegania śniegu na odcinku Ujsoły-Novot trzeba założyć łańcuchy, tylko dawaj na Korbielów i potem na Novot. Skąd Ty w ogóle tam przyjedziesz?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 22 wrzesień 2012 - 07:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...