Jump to content

Poznań - Malta Ski

SkiForum
 Share

Recommended Posts

Poznań - Malta Ski Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.maltaski.pl Położenie Poznań, nad Jez. Malta na Nowym Mieście Dojazd Samochodem lub autobusami z Ronda Rataje Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) bezpośrednio pod stokiem lub w bliskiej odległości płatny - ostatnie ceny 5 zł za wjazd w dzień powszedni i 7 zł za weekend i święta dla oszczędnych możliwość zostawienia samochodu poza terenem Malty na okolicznych osiedlach (Tysiąclecia, Zodiak) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) ze strony www ośrodka: "Stok Główny – o długości 150 m i szerokości od 15 do 30 m z dwoma wyciągami: krzesełkowym o przepustowości 800 osób/h oraz talerzykowym o przepustowości ok. 750 osób/h. Średnie nasilenie stoku głównego to 23 stopnie. Stok Mały do nauki jazdy – o długości 30 m i szerokości 30 m z wyciągiem talerzykowym o regulowanej szybkości. Nachylenie stoku wynosi 14 stopni." Ceny (cennik karnetów itp) aktualne na stronie ośrodka Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) tak, na miejscu bezpłatna (tzn. w ramach wykupionego karnetu) wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego Instruktorzy / Opieka nad dziećmi tak (indywidualnie i zorganizowane grupy) / tak Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) mała gastronomia w okolicach toru, większość czynna głównie latem, ale w końcu to stok całoroczny Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

• 4 weeks later...
to mój ulubiony stok - przede wszystkim i wyłącznie ze względu na odległość od mojego domu - 15 minut jazdy samochodem :D stok jest czynny dość długo (chyba do 22.00) co też się liczy, jak trzeba się uporać z obowiązkami rodzicielskimi typu "kąpiel-bajka-spanko" Moim zdaniem doskonały jako dodatkowy trening przed wyjazdem w prawdziwe góry, a i nauczyć się jeździć też można (sam tam się uczyłem) choć ceny instruktorów prawie 2 razy wyższe niż w górach:eek: ja korzystam tylko zima kiedy jest śnieg ale można też szusować w środku lata - w końcu to igelit :D

• 1 year later...
mój brat uczył się tam jeździć :) Co prawda on nie płacił za instruktora - zajęcia WF na Politechnice Poznańskiej Bardzo sobie chwalił naukę - mówi, że igielit jest bardziej "tępy" niż śnieg i zawsze jest czas na skorygowanie błędów a jak po plastiku człowiek poczuje śnieg pod nartami to dopiero zaczyna się białe szaleństwo tylko upadki na Malcie są bardzo bolesne - latem igielit strasznie obdziera :)

• 7 months later...
  • 1 month later...

to mój ulubiony stok - przede wszystkim i wyłącznie ze względu na odległość od mojego domu - 15 minut jazdy samochodem :D stok jest czynny dość długo (chyba do 22.00) co też się liczy, jak trzeba się uporać z obowiązkami rodzicielskimi typu "kąpiel-bajka-spanko" Moim zdaniem doskonały jako dodatkowy trening przed wyjazdem w prawdziwe góry, a i nauczyć się jeździć też można (sam tam się uczyłem) choć ceny instruktorów prawie 2 razy wyższe niż w górach:eek: ja korzystam tylko zima kiedy jest śnieg ale można też szusować w środku lata - w końcu to igelit :D

Miszal - ja mam 20 minut autem i też bardzo lubię tam jeździć, szczególnie jak podjadę tam sobie w tygodniu pod wieczór i na orczyku takie są luzy, że nie czekam wcale. Co do igielitu - to bywa zdradliwy, moje początki to coprawda nie złamanie palca, ale nie znałem tej nawierzchni i jedna noga wyskoczyła mi ze źle zapiętego buta. Generalnie MALTA rulez -stok jak smok :)

• 1 month later...
Bardzo sobie wypraszam ta Banda... ledwie niewielki transparent i kilka trąbek... :P A wracając do tematu Malty... ten weekend odpada, za dwa tygodnie zaliczamy wrocławski występ w dredach... więc na otwarcie sezonu pozostaje 7-8 listopad. To co? Otwieramy listę? pzdr M

Użytkownik keram edytował ten post 30 październik 2009 - 21:29 hehehe... :D

• 7 years later...

40zł za 2h czy karnet? Bo 2h to prawie co nić :/

Jadę do pracy w delegację do Tarnowa Podgórnego. Z tego co się zorientowałem to w pobliżu są tylko 2 ośrodki: Malta Ski (150m) i Chodzież Ski (350m). Może ktoś była już w tym sezonie i coś powie o przygotowaniu stoku. Malta jest krótka i zatłoczona pewnie -  Chodzieź powinien być lepszy?