Skocz do zawartości

wypożyczalnia lub nowe\używane narty?


SergeSk

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Mężczyzna
  2. 36 lat
  3. 72 kg
  4. 178 cm
  5. Jak długo jeździsz na nartach - 1 sezon?
  6. Ja się oceniasz wg skali Forum (1-10) ? 4
  7. Jakie masz buty? HEAD EDGE LYT RX Flex 80
  8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Jeździłem na nartach z wypożyczalń - poziom początkujący.
  9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Średnie łuki, nie zbyt szybko
  10. Możliwości finansowe Około 1k

Mam już jakieś pojęcie o narciarstwie, ale dopiero stawiam pierwsze kroki. I teraz mam pytanie-co dalej? Kontynuować jazdę na wypożyczonych nartach, czy kupić coś na 2-3 sezony? Ale nie mam pojęcia, co kupić. Zastanawiałem się nad Volkl DEACON 7.4 lub ROSSIGNOL REACT RT, ale z tego co się orientuję to raczej poziom początkujący? Chciałbym coś do dalszego rozwoju umiejętności, ponieważ wszystko się układa (mam doświadczenie w jeździe na rolkach i myślę, że to mnie dopomaga). Myślę o nartach używanych, bo dopiero zaczynam jeździć. Po 2-3 sezonach mogę kupić nowe.
Szukam czegoś średniego (niezbyt długie łuki, maksymalnie 13-15m, w pasie do 75mm), najlepiej z dobrymi osiągami na zniszczonych stokach, bo po idealnych trasach nie zawsze da się jeździć. Czytałem o ROSSIGNOL REACT 10 (lub 8 - czy nie byłyby to zbyt trudne narty, biorąc pod uwagę mój jeszcze niezbyt wysoki poziom?

Generalnie byłbym wdzięczny za wszelkie rady od bardziej doświadczonych narciarze!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określiłeś swój poziom na 4/10 i szukasz sensownych nart używanych. Pod moim pytaniem o narty @widzewiak_z_gorzaproponował takie narty:

"Przykładowo narty na cały dzień jazdy.
https://m.olx.pl/d/oferta/narty-all-moutain-nordica-navigator-85-r-165-cm-CID767-IDXV4tw.html
Opis modelu Navigator:
https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,nordica,navigator-80-fdt-free11-fdt-90,11146.html

Narty do nauki jazdy na twardym stoku jako druga/pierwsza para nart:
https://m.olx.pl/d/oferta/narty-zjazdowe-fisher-rc4-worldcup-sl-150-cm-n-253-CID767-IDYrBSf.html
Opis tego Fischera:
https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,fischer,rc4-worldcup-sl,3798.html"

Musiałbyś pewnie rozważyć nieco dłuższe. 

Od siebie nic nie podpowiem, bo się nie znam. 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalezy ile jezdzisz.

Wypozyczenie dobrych nart w alpach to 120-140E za tydzien (przy zalozeniu ze masz swoje buty)

Nowe narty to w tej chwili 3kPLN moze po sezonie 2,5k. Za 3 lata sprzedasz je za polowe wiec bedziesz 1,2-1,5 w plecy. Czyli 400-500PLN na sezon. Do tego serwis i wychodzi tyle co wypożyczalnia.

Ergo jezeli jeździsz tydzien w roku to nie ma sensu kupowac swoich. Dodatkowo jak wypozyczysz to mozesz sobie w trakcie w cenie zmienic model i w ten sposob poprobowac co Ci lepiej pasuje.

Mozesz tez caly tydzien wypozyczac i na koniec kupic te ktore przypasuja. Nie wiem czy to standard ale mi odliczyli od ceny kocowej to co zaplacilem za wypozyczenie.

 

Cala kalkulacja zmienia sie jak kupisz uzywki. Ale to jest troche loteria ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 00:20, SergeSk napisał:
  1. Mężczyzna
  2. Jak długo jeździsz na nartach - 1 sezon?
  3. Ja się oceniasz wg skali Forum (1-10) ? 4
  4. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Jeździłem na nartach z wypożyczalń - poziom początkujący.

Chciałbym coś do dalszego rozwoju umiejętności, ponieważ wszystko się układa (mam doświadczenie w jeździe na rolkach i myślę, że to mnie dopomaga)

 

Możesz jeszcze korzystać z wypożyczalni, ale...

Jeżeli na wejściu mówisz, że jesteś osobą początkującą - dostaniesz najsłabsze i najgorsze narty. Wypożyczalnie nie mają zbyt wielu dobrych nart, więc lepsze modele zostawiają dla "świadomych" narciarzy. Początkujący dostają zazwyczaj narty lekkie i krótkie, bo takich mają najwięcej.

Proś o narty "dobre". Nie martw się, nie dostaniesz nart zawodniczych :). Nie bój się długości i ciężaru. Jeżeli proponują Ci jakiś model, możesz sprawdzić go w necie - unikaj nart "dla początkujących, lekkich, łatwych i wybaczających błędy". 

Edytowane przez Estka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...