Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam nie wierzę w przepowiednie królowych i innych guru pogodowych. Wierzę w swoje przeczucie i mój dokuczający mi na zmianę pogody skręcony staw skokowy, a od 2 dni dokucza mi jak cho..ra. Wierzę , ze od 21 grudnia bedę mógł pojeździć na stokach wokół Zakopanego nie stojąc w kolejkach do jednego tylko czynnego wyciągu. Dla zachęty zajrzyjcie tutaj http://www.maleciche.com/node/357 także w Białce, Harendzie, Szymoszkowej, Witowie nasnieżają gdy tylko są ku temu warunki. A w styczniu jadę do Val Gardena a tam śniegu już w tej chwili jest 150 cm i 180 km tras. Narciarze , wierzmy wszyscy , że będą odpowiednie warunki do zimowych szaleństw , to się spełnią nasze życzenia a nie spekulacje królowych i innych kretów , nomem Omen !! Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy model GFS przewiduje takie ochłodzenie. 26 grudnia 2008, w Rosji ok -20st.C, zaś w Polsce ok -10st.C (MIN -12st.C) Ale co z tego będzie to jeszcze nie wiadomo. Według modelu ENS na 850hPa ma być do -10st.C, 26 grudnia 2008 Właściwie modele zmieniły się po południu na takie lepsze jeśli chodzi o ostatni tydzien grudnia. Oby nabrały na sile, i ujemne temperatury przyszły wcześniej. Początek grudnia ciepły, musi się kiedyś odbić w końcu, jeśli mamy mieć zimę 10-lecia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECMWF pokazuje rozbudowujący się wyż syberyjski. Inne są mniej optymistyczne. Moim zdaniem koniec grudnia będzie mroźny. Temperatury grudnia już znacznie przekroczyły normę wieloletnią. Raczej nie widzę szansy na utrzymanie się wysokich temperatur ponieważ oznaczało by to kolejne podwyższenie średniej temperatury grudnia. Oznaczało by to rekordowo ciepły grudzień, być może jeszcze cieplejszy od tego z 2006 roku. Ze statystycznego punktu widzenia taka sytuacja jest mało prawdopodobna. To jest tak jakby powódź jak ta z lipca 1997 wystąpiła również w 98, 99 i 2001. Ja stawiam na mróz! Ale zobaczymy.. jak narazie sytuacja na mapach barycznych jest troche zablokowana (a prognozy królowej są troche śmieszne. Sprawdzalność 100%... no ja sie nie dziwie w końcu zawierają wszystkie zjawiska pogodowe:D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniowym niewielkim ochłodzeniu idzie ocieplenie. W najbliższych dniach może być +7st.C, to oznaczałoby znowu problemy na stokach powyżej 500m, Krynica zanim ruszy (12 grudnia) to znowu zawita odwilż ? Na to wskazują prognozy, szczególnie te z TVN +9st.C, to na wysokości 900-1100m n.p.m będzie +4/+6 st.C Rekord ciepła z 2006? No to trzeba będzie -25st.C w grudniu co by się nie zbliżać do 2006 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AccuWeather na 24 grudnia 2008 zapowiadają +7st.C w Krośnie. Na Accu prognozują kolejne ocieplenie już, a jeszcze ochłodzenia nie było :D Pogodynka 24 grudnia 2008: +4st.C A i mapki się znowu zmieniły, pewnie dlatego też na accuweather się zmieniło, według mapek GFS które jeszcze wczoraj były takie kożystne - od 22 grudnia 2008 ocieplenie do +7st.C. A okres chłodny 17-19 grudzień 2008 potem ciepło. Zakładam jednak że się nie ociepli, oby. W Małym Cichym +6st.C śnieg topnieje, ale wyciąg pracuje. Pewnie za niedługo znowu postuj jak się sytuacja szybko nie zmieni. Może dzisiaj prognozy zmienią się raz jeszcze, na lepsze, na to bym stawiał. Zobaczymy wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: +6st.C Wg. wskazań meteo.group: (temp. aktualna) Rzeszów: +9st.C Katowice: +10st.C Krosno: +5,9st.C Częstochowa: +8st.C Wrocław: +5st.C W połónocnej Polsce trochę chłodniej. W Małym Cichym, wg. meteo: +7,9st.C Natomiast na stronce wyciągu pisze że aktualnie: +8st.C czyli się zgadza. Meteo.group to chyba jedyny portal z któego możemy się dowiedzieć jaka jest rzeczywista aktualna temperatura. Jak narazie to robi się coraz cieplej, rekord może wynieść +15st.C i ta rekordowa temperatura w tym miesiacu będzie odnotowana dzisiaj albo jutro. W następnym dniach ma być minimalnie już chłodniej, poniżej +10st.C. Jeszcze z Jaworzyny info: +3st.C na dole - śnieg topnieje, na górze jest co prawda -1,5st.C ale cały czas się ociepla. A w Małym Cichym nie podają jakie są warunki narciarskie? Przy +8st.C to raczej rewelacyjne nie są, ale mogli by dać info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie rano czekał piękny prezent:) Sypał śnieg aż miło, nawet zabieliło się wszystko dookoła:) Niestety taka piękna pogoda trwała tylko parę godzin, potem temperatura podniosła się do +1 i zaczął padać deszcz. Teraz mamy wielką chlapę, a pewnie w nocy będzie szklanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w centrum i śniegu u siebie to jakoś nie pragnę.. ale w górach mogłoby trochę popadać. Jeszcze 2 tyg do świąt, ciekawe co będzie... Od włażenia na te wszystkie portale i szukania śniegu w prognozach już mnie głowa boli... znając życie jak się czegoś bardo chce, to będzie z tego wielka dup.a

a gdzie dokładnie mieszkasz? Bo ja w Tomaszowie Maz. obecnie: +3 st. i rozpogodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krynicy mam 110 km, zaś Małe Ciche jest oddalone od Krosna o 200 km. Tak wychodzi mi z już troche starej mapy samochodowej z 2001 roku ;) ALe ogólnie drogi się nie zmieniły :rolleyes: Puławy: 33km, Gogołów: 25km, Ustrzyki: 79km, Karlików: 42km, Chryrowa k.Dukli: 29km, Lesko: 54km W Krośnie aktualnie jest: +6,5st.C, a prognozy zmieniły się na gorsze w pogodzie lokalnej, już nie ma ujemnych w dzień. Ciekawa 16dniówka na TP jest, całkiem niezła od 22 Grudnia 2008 W Polsce południowej: temperatury ujemne w dzień do -4st.C i w nocy -8st.C

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 12 grudzień 2008 - 14:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...