Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

hehe..z blogu królowej wynika ,że będziemy mieli śniegu więcej niż w zimie 05/06...czyli co ..? 50 cm śniegu na nizinach ?:D Większe bajki niż te z TP .. :P Ta królowa to ta cała Marzena czy się mylę ? Bo jeśli tak to nie ma co się sugerować...rok temu zapowiadała burze śnieżne i pół metra śniegu .. a lał deszcz... TwojaPogoda to miłośnicy lata a Marzena miłośniczka burz :D Co do pogody to trzeba czekać...oby kolejne zapowiadane ochłodzenie nie przeminęło jak te z końca pażdziernika...;)

No ja nie wiem czy nie było w ubiegłym roku burz śnieżnych, bo jak pamiętam nocą z 26/27 stycznia przechodzila burza gradowa a później śnieżna nad Krośniewicami podczas orkanu Paula, a następnie w lutym podczas orkanu Anette. W tym roku jednak nie ma co liczyć na zimę będzie tak samo jak rok temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym roku jednak nie ma co liczyć na zimę będzie tak samo jak rok temu

Idzie zima! W coraz bardziej nią wierzę. Za tydzień głęboki niż rozbuduje się nad Bałtykiem, będzie wiać nawet do 100 km/h a po nim wejdzie arktyczne powietrze. Na poniższych blogach już ogłosili zimę www.synoptyka.blog.onet.pl Ale najlepiej jest tu www.prawdziwakrolowa.bloog.pl Boże jak się cieszę ? to co w koncu ? Zobaczcie na 16dniowa prognoze na pogodynka.pl od 20 listopada zima :)

Użytkownik jark edytował ten post 09 listopad 2008 - 14:58 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te prognozy. Od dzisiaj nie biorę ich na poważnie. Wczoraj na 24/25 listopada na AccuWeather zapowidali -6st.C i śnieg, a dzisiaj już jest +11st.C i słońce. Tylko pogratulować, brawo dla portalu... :mad: Nie mają najmniejszego sensu takie prognozy co się co chwilę zmieniają diametralnie. Podobnie pogodynka, 26.11.2008 intensywne opady śniegu i -5st.C a dzisiaj już piszą +10st.C A co się dzieje na meteo.group: było tak: 24.11.2008 - temp. -1/+3 opady śniegu 25.11.2008 - temp. -1/+3 opady śniegu Natomiast dzisiaj. 24.11.2008 - temp. -1/+3 brak opadów 25.11.2008 - temp. -1/+3 brak opadów Ale za to 23.11.2008 przewiduja opady śniegu. Tu przynajmniej nie lecą w kulki jak na accuweather czy pogodynce. Ostatnio w Rzeszowie zimniej niż w Krośnie, zazwyczaj było odwrotnie, szczególnie w zimie. Jutro w Rzeszowie 1/10st.C zaś w Krośnie 2/10st.C Sprawdźmy co się zmieniło na mapkach GFS na meteo.group: Dalej, mete.grouop (GFS, południe Polski, temp. MIN na wyskości 2m) Było wczoraj $ Stan aktualny 23.11.2008 - temp. -1 st.C, opady $ -3st.C nadal przewidywane opady (1-9) 24.11.2008 - temp. -3 st.C, opady $ -5st.C nadal przewidywane opady (1-4) 25.11.2008 - temp. -5 st.C, opady $ -5st.C nadal przewidywane opady (1-9) 26.11.2008 - temp. -7 st.C, opady $ -1st.C nadal przewidywane opady (4-12) 27.11.2008 - temp. aktualnie: niestety +2st.C opady (5-20) Nie wiem w jakiej skali te opady, skala jest od 0,2 do 88.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście naj mniej zwiodłem się na prognozach meteo.group W lutym tego roku, sprawdzałem prognozę codziennie, było ciepło przed św. Wielkanocnymi, i zapowidali na 5 dni do przodu, że spadnie śnieg, tak więc przed wyjazdem do rodziny do Nowego Sącza sobie wydrukowałem tę prognozę i spadł śnieg tak jak pisali, a w Krośnie nie zapowiadali śniegu i sąsiad mówił że nie było. Teraz wprowadzili prognozę na 7-14 dni, wcześniej w ubiegłbym sezonie było 1-6 dni i się sprawdzały w 80%, teraz te 1-6 dni również sprawdzam i tak narazie ok 80% się sprawdzają, a te 7-14 dni tak 50-60%, wtedy co miał być śnieg początkiem listopada wszystkie portale pogodowe pisały że będzie śnieg, temp. -7st.C a na meteo przeciwnie, i się sprawdziło. Teraz tak nieśmiało zapowiadają ujemne temperatury i śnieg za 2 tygodnie, ale te prognozy mają sprawdzalność ok 50%, tak więc zapowidają -1/+3 a może być -3/-1. Zobaczymy, ale jakoś obawiam się że, może być tak jak zapowiadają :(, ciekawe może napłynie wreszcie zimne powietrze, niby lepiej gdyby teraz miało być cieplej a potem mroźna zima, ale to czekanie... A tu śniegu nie widać, muchy za to zaczynają latać. Śnieg tylko w górach to błędne stwierdzenie, wszyscy zaczną jeździć w góry to kolejki będą nie miłosierne na stokach, gdyby wszystkie wyciągi poniżej 1000m były nie czynne. No i ta radość jak sypie śnieg za oknem :D Ja dopiero zaczynam jeździć, właściwie to w tym roku w lutym zacząłem na pobliskich wyciągach, i byłem tylko kilka razy - to czekanie, stok jest naśnieżany przez cały tydzień, a potem 2 dni, i deszcz i znowu obserwacja mapek na meteo i ponownie tydzień przerwy, kilka dni mrozu do -10st.C, wszystko fajnie, 1 dzień a potem deszcz. Właściwie to w mojej krótkiej przygodzie z nartami tylko 1 raz byłem na stoku co były ujemne temperatury wówczas tak mi nie szło za bardzo, a kolejne dni to już dodatnie temeratury. Jadę pierwszy raz, stok niby nie wymagający, dla początkujących w Gogołowie, ja hamuje pugiem a tu przyspiesza, a kierunku jazdy nie wiedziałem jak zmienić :D Ciekawe czy teraz będę potrafił zjechać, zaraz jak uruchomią wyciąg jadę :D Chyba trochę nie na temat się rozpisałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 20.11 ZIMA ! Już jestem spokojny :)

http://gubakprognoza...goda,index.html to co tutaj pisze to jest jednym słowem tragedia :mad: nie wierze że tak beje!!!!!!!!!!

hahaha a przeczytałes na końcu ? to ja wam napisze co pisze na końcu " Opracowanie: Portal Pogodowy "Twoja Pogoda" Adres portalu: www.twojapogoda.pl " I wszystko jasne ... hehe Tak czy siak ja jestem nareszcie spokojny , jestem pewien że od 20.11 zima ;) CZEKAMY ;D Saneczki czekają ;d

Użytkownik jark edytował ten post 11 listopad 2008 - 21:35 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(Niestety, ciągle obserwuję MeteoGroup i oni zawsze prognozują ciepło i słońce, oni są jeszcze cieplejsi od tego portalu TP. Oni nadal nie widzą zimy w moim regionie. No i na 100 proc. dam sobie rękę uciąć, że ten cały Multi Model ma racje, a inne modele są do bani. Dziwne to jest naprawdę bardzo, że prognozy MeteoGroup muszą się sprawdzać non stop. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, spokojnie. W zeszłym roku spadło 30 cm śniegu na początku listopada w Szczyrku i co? NIE OTWARLI WYCIĄGÓW. W Korbielowie podobnie. Więc nie podniecajcie się- otwarcie sezonu będzie, kiedy oni sobie ustalą. A zima i tak przyjdzie- 22.12 podobno sie zaczyna, nie?:D (dla tych najbardziej niecierpliwych- Słowacy, przyjaciele narciarzy, otwierają Tatrzańską Łomnicę 6.12, czyli za 25dni; może kogoś z Was tam spotkam?). Nie bójta sie:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jeszcze 2 dni temu w połowie kraju było polecie.. dobowa średnia wynosiła powyżej 10 stopni czyli dość dużo..a to przez dość ciepły październik i początek listopada a powinna być już temperaturowa jesień, za to we wrześniu była jesień to się troszkę wyrównało.. a więc teraz bardzo szybko wkraczamy (cały kraj) w stan przedzimia..czyli dobowej poniżej 5 stopni ALE przedzimie może szybko zamienić się w zimę ale nie musi tzn. że tak jak rok.. temu mieliśmy w listopadzie ataki zimy, lecz one właściwie nie były zaliczane do zimy.. bo według mnie żeby to był okres zimowy musiało by być poniżej zera chociaż przez tydzień ( w grudniu tak było), a więc mówimy teraz.. o ATAKU zimy około 20 listopada.. Ataku czyli przedzimia ze śniegiem.. ale nie wykluczone że przetrwa on dłużej, a nawet bardzo długo.. np będzie to początek zimy.. i już tak do końca.. REASUMUJĄC: jeżeli zima zacznie się wcześniej to też wcześniej się skończy.. tak to już jest w przyrodzie..tak musi być.. jeśli będziemy mieli przedzimia ze śniegiem.. to cała zima to może być ciapa ale nie musi.. ja osobiście..wolałbym zimę w tym roku niż przedzimia ze śniegiem.. tak jak w zeszłym roku PIOTREK:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o Polsce : Prawdziwa zima i śnieg będą na przełomie listopad/grudzień, dokładnie pierwszy tydzień grudnia konkretnie sypnie śniegiem. Wyciągi ruszą najwcześniej w połowie grudnia, bez wzglądu ile śniegu wcześniej spadnie ... bo od 24.12.2008 zaczyna się tzw wysoki sezon i każdy właściciel stacji narciarskiej zrobi wszystko aby wyciągi chodziły , bo w tym okresie zarabia kupe kasy... Wcześniej niż 15 grudnia nie kalkuluje się właścicielom ośrodków narciarskich ich otwieranie... bo ośrodki zarabiają 90% kasy w terminie od 24.12.2008 do końca ferii, czyli do około 15.03.2009. Nie ma co się napalac, że w listopadzie pojezdzicie na nartach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z twoja.pogoda: Zima na razie trzyma się od nas z daleka Prawdziwa zima wciąż nie dotarła do zachodniej Rosji i póty się tam nie pojawi, także my nie mamy co na nią liczyć. Poznajmy tego przyczynę... Dzieci, amatorzy białego szaleństwa i właściciele kurortów narciarskich z niecierpliwością oczekują na nadejście zimy i mają nadzieję, że tym razem nie okaże się ona tak samo łagodna jak dwie poprzednie. Jednak, aby tak mogło być potrzebujemy solidnej pomocy ze strony wyżów i niżów, które tradycyjnie sprawują rządy nad pogodą w Europie. Dotychczas zimne masy powietrza spływały nad Polskę jedynie podczas pogodnego nieba, więc nawet jeśli nocami pojawiał się mróz, to jednak nie padało. W listopadzie szansa na pierwsze zimowe krajobrazy zwiększa się, ale tylko wówczas, gdy nad środkową, północną lub północno-zachodnią Europą pojawia się pogodny wyż, a nad środkową, wschodnią lub północno-wschodnią częścią kontynentu znajduje się obfitujący w opady niż. Wówczas oba te układy ściągają z dalekiej północy zimne powietrze, dzięki któremu deszcz przechodzi w śnieg, a krajobrazy jesienne z zimowe. Niestety obecnie ani nie mamy wyżu, ani też niżu na swoim miejscu, stąd też ciągły napływ ciepłych mas powietrza raz znad Atlantyku, a raz znad północnej Afryki. Chłodniejsze epizody odsuwają się od nas z tygodnia na tydzień. Ostatnie prognozy wskazywały na pierwsze opady deszczu ze śniegiem jeszcze w tym tygodniu, ale jak się okazuje znów będziemy musieli na nie poczekać. Kierowcom to na rękę, ale już narciarzom nie za bardzo. Chociaż w następnych dniach czeka nas ochłodzenie, to temperatura w ciągu dnia utrzyma się na podwyższonym poziomie 9-10 stopni. Dopiero na początku przyszłego tygodnia ochłodzi się mocniej i wówczas nocami będzie lekko poniżej zera, a w ciągu dnia tylko 2-4 stopnie. Wówczas możliwe są pierwsze deszcze ze śniegiem i niewykluczone także, że sam śnieg, który jednak w pełni dnia będzie się przeważnie roztapiać. Zimowe chwile nie powinny jednak potrwać długo, ponieważ powrócą cieplejsze masy powietrza. Mimo to kierowcy powinni już zacząć myśleć o zmianie opon, gdyż niewykluczone, że w ostatnim tygodniu listopada zrobi się bardziej zimowo.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 12 listopad 2008 - 08:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh do 20.11 jeszcze 9 dni.. wszystko się może zdażytc.. a tp przewiduje az tygodniowy atak zimy o 22 do 29.. a potem jak zwykle odwilz..;/;/..ale oni są tępi.. takie 16 dniowki są niesprawdzalne.. nigdy im sie to nie sprawdzi gfs pokazuje ze rozbuduje sie wyz nad rosja .. bardzo blisko skandynawii.. ktora bedzie zsyłać niże kolo 20.11 a 29 na ukrainie ma być -17 a u nas -2 o onzacza obecność nizu ktory da nam snieg

Użytkownik Demoranger II edytował ten post 12 listopad 2008 - 13:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają dobre prgonozy, teraz już dosłownie wszędzie zapowiadają śnieg. 1) http://www.meteogrou...atherstatic_pi1[t]=14 2) http://www.accuweath...KROSNO&metric=1 3) http://www.pogodynka...ie&czas=&model= 4) http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm 5) http://www.meteogrou...9be9a14a48.html Może coś z tego będzie tym razem, od 20.11.2008 możemy się spodziewać opadów śniegu, oby tylko prognozy się nie zmieniały na gorsze, tylko na lepsze, szczególnie te na meteo, choć korekta będzie na 100% w tej na 7-14 dni, tylko żeby korekta była na lepsze, na meteo.group prognozy są aktualizowane na bieżąco, 2 razy dziennie. Jeszcze pewnie przyjdzie czekać conajmniej 1 miesiąc aż zaczną powoli uruchamiać wyciągi. O ile warunki będa dopisywać, zasypie śniegiem całą Polskę :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh do 20.11 jeszcze 9 dni.. wszystko się może zdażytc.. a tp przewiduje az tygodniowy atak zimy o 22 do 29.. a potem jak zwykle odwilz..;/;/..ale oni są tępi.. takie 16 dniowki są niesprawdzalne.. nigdy im sie to nie sprawdzi gfs pokazuje ze rozbuduje sie wyz nad rosja .. bardzo blisko skandynawii.. ktora bedzie zsyłać niże kolo 20.11 a 29 na ukrainie ma być -17 a u nas -2 o onzacza obecność nizu ktory da nam snieg

Zamiast ciągle wpatrywać w ten durny model który ludzi non stop kłamie byście lepiej poczytali niektóre mądre blogi, które ostrzegają przed potężną zimą za tydzień. Inne modele jakoś mówią o zimie, nawet śnieg pokazują na MeteoGroup, a GFS nigdy nie i zawsze musi być do tyłu i przewiduje go dopiero po 20 listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się przyzwyczaić do najcieplejszych zim po tylu latach. ;D No niestety, taka prawda. Ale zawsze coś tam popada, trzeba się cieszyć z małych rzeczy. ^^ Ale z własnych obserwacji,a nie trzeba się zbyt wysilać - kiedyś zima nawet w Gdyni była zimą. Bo jak byłem mały to nigdy nie było problemu żeby iść zjeżdżać na sankach, żeby zimą był śnieg, a teraz? Z roku na rok coraz gorzej. Oby tylko nie było powtórki zeszłorocznej, bo w listopadzie może 3 dni leżał śnieg, w grudniu 0 (!!!), a najwięcej to chyba w marcu... :(

Użytkownik Jakub_ edytował ten post 12 listopad 2008 - 21:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłorocznym sezonie, końcem grudnia wcale nie było tak źle. Później niestety jak to TP pisze, były tylko krótkie epizody ze śniegiem i mrozem, w lutym chyba 3 dni były takie co temp. spadła do -12st.C a potem cały czas ciepło, jak coś posypało to zaraz deszcz zabrał. Teraz musi być lepiej niż rok temu, zimniej i śnieżniej. Tak w ogóle to jaka jest norma na grudzień, styczeń, luty dla Polski jeśli chodzi o temeraturę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...