Skocz do zawartości

Włochy - Val Gardena


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

w gore to pewnie moze byc sporo,

ale taniej niz 600 e dla 4 os. bedzie ciazko, jeszcze zalezy kiedy,

ortisei - st.cristia niewielka roznica,

cena tez jest uzalezniona od polozenia apartamentu, jak gdzies w "lesie" to bedzie taniej.

150e /os w tamtym (drogim) rejonie jest możliwe - ale trudne i trzeba to załawiać najpóźniej w sierpniu lub pocz. wrzesnia - teraz to może pomóc juz tylko szczęście i przypadek...  :(

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Bardzo chętnie bym skorzystał z opcji np. 5 dni Val Gardena+ 1 dzień Dolomiti Superski, ale nie potrafię takiej opcji nigdzie znaleźć.

Być może niektóre 'lepsze' osrodki nie maja takiej opcji - wyslij majla do DS z pytaniem. (czasem nie wszystko piszą na stronie )

Korzystałem z tej opcji w Civetta, Falcade, Predazzo. Jak szukałem w ABadia to tez nie było, a Kronplatzu tylko dla wybranych biur, czy jakos tak......... :-(

np. tu

http://www.dolomitis...ski-pass-prices

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Znalazłem liste tras w Val Gardenie. Nie mogę jednak znaleść listy tras z długością poszczególnych tras.

 

Oraz pytanie do osób które tam były, które trasy polecacie ? W okół jakiego miasta są najlepsze ?

Pierwsza zasada która obowiązuje w całym zasięgu Dolomiti Superski to unikać tras wchodzących w skład Sella Rondy, zwłaszcza popołudniu: tłumy ludzi, rozjeżdżone stoki.

 

Mnie najbardziej podobają się trasy w Santa Cristinie (dojeżdża się kretem spod końca wyciągu Saslong, jest tam też przystanek skibusa i jeden z wygodniejszych parkingów). Godna uwagi jest Lungezza czerwona trasa o długości 10,5 km, prowadzi ona do St Ullrich. W Santa Cristina widoki są piękne, fajne klimatyczne knajpki, ludzi mniej, a zwłaszcza jeśli chodzi o sellerondowych szaleńców, trasy urozmaicone (czarne, ale przede wszystkim czerwone, niebieskie).

Warto też przeskoczyć do Colfosco, które już jest w Alta Badii, fajne są też trasy powrotne z AB do G. - tylko raczej trzeba się wybrać w miarę wcześnie bo to kawałek Sella Rondy.

 

No i zaprzeczając temu co napisałem na początku: co najmniej raz w życiu warto zrobić Sella Rondę. Ale musi być wzorowa pogoda (teraz np. odradzają tSR ze względu na bardzo silny wiar w górach) i trzeba wcześnie wyjechać, aby nie mieć stresu z powrotem, który psuje całą zabawę. No i trzeba wziąć pod uwagę, że Sella Ronda to jest głownie wycieczka krajoznawcza: dużo się jeździ wyciągami, a stosunkowo mało na nartach.Żeby taka wyprawa była przyjemnością trzeba też dobrze jeździć na nartach (swobodnie na czerwonych, czasem w tłumie), mieć odpowiednią kondycję i chęci (jak ktoś co godzinę robi przerwę na piwo, kawę itp. to raczej nie dla niego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...