Skocz do zawartości

Narty Volkl Racetiger SC dla kobiety


Madzix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

proszę o pomoc czy narty Volkl Racetiger SC  160 cm , które sobie upatrzyłam będą się nadawały dla osoby o moich parametrach:

Płeć: Kobieta

Wzrost 172 cm

Waga 65 kg

Wiek 42

Poziom: średniozawansowany -  próbuję nauczyć się jazdy na krawędziach i czasami mi to wychodzi, ale na pewno jeszcze muszę się doszkolić. Załączam krótki filmik, ale jest on sprzed dwóch sezonów, nie mam niestety aktualnego.

Gdzie: wcześniej w Polsce teraz 2 razy w sezonie głównie Włochy lub Austria  na przygotowanym stoku.

Posiadane narty : Atomic Vantage X 77 CTI W - długość 154 cm - już wiem, że są  za krótkie

Buty Rossignol Pure Elite 90.

Czy te narty to dobry wybór czy może są zbyt wymagające i lepiej wziąć coś innego. Proszę o poradę ekspertów 🙂

 

 

Edytowane przez Madzix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich nartach jeździ moja żona. Racetiger SC. I bardzo sobie chwali. Na pewno nie są zbyt wymagające. Jeździ lepiej od Ciebie, ale jest dużo starsza. Ciut niższa i trochę cięższa. Myślę, że 155 cm (ew. 160) będą w sam raz.

Edytowane przez a_senior
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Madzix zmienił tytuł na Narty Volkl Racetiger SC dla kobiety
14 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Na filmie widzę osobę początkującą. Polecam inwestycję w szkolenie.

Pozdro

Tak jak pisałam filmik jest sprzed 2 lat. Zainwestowałam w szkolenie podczas ostatnich wyjazdów (Austria i Włochy) i chce dalej się rozwijając  i pytanie czy te narty mi to umożliwią ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z pewnością umożliwią postęp bo to są porządne narty. Jako jedna z niewielu osób na Twoim poziomie narciarskiego rozwoju podchodzisz do sprawy szkolenia jak należy i chcesz zastosować jedyną sensowną radę przy doborze nart: "Kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć". Brawo!

Szybkich postępów i wiele radości z jazdy życzę.

POozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Z pewnością umożliwią postęp bo to są porządne narty. Jako jedna z niewielu osób na Twoim poziomie narciarskiego rozwoju podchodzisz do sprawy szkolenia jak należy i chcesz zastosować jedyną sensowną radę przy doborze nart: "Kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć". Brawo!

Szybkich postępów i wiele radości z jazdy życzę.

POozdro

Dziękuje 😀, a czy długość nart 160 cm jest dobrze dobrana ? 
pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że to dobry wybór. SC to nie slalomka tylko oparta na niej narta mająca być uniwersalną. Najważniejsze, że wybrałaś dobrą grupę nart, świadomie długość aczy to będzie 160 czy 165 cm nie ma aż takiego znaczenia.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A czy te narty dla mnie się nadadzą ? 84 kg 189 cm - jestem amatorem dopiero się uczę. W zeszłym roku nauczyłem się w Alpach na takich SC 165 (dobranych przez obsługę) zjeżdżać i skręcać równolegle. Pytanie co teraz - wiem że potrzebuje instruktora ale czy narta nie za mocna ? Może dłuższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...