Skocz do zawartości

Völkl Racetiger Sl vs Rossignol Hero Elite ST


MichalDemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 

Przymierzam się do zakupu nowych nart slalomowych i moją uwagę przykuły te 2 modele:

Völkl Racetiger Sl oraz Rossignol Hero Elite ST

Bardzo proszę od osób, które jeździły o tych nartach o jakieś opinie, wady i zalety. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Edytowane przez MichalDemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Racetiger SL jeżdżę od kilku lat i bardzo je sobie chwalę. Podobnie jak mój dobrze jeżdżący swat (teść córki). 🙂 Najlepsze narty jakie miałem w życiu. Wbrew pozorom są dość łagodne. Jeżdżę róznymi technikami z przewagą mieszanego carvinowo-ześlizgowego skrętu krótkiego, ale świetnie się na nich jedzie też w średnich i dłuższych skrętach carvingowych. Zdecydowałem się na nieco dłuższe 170 cm. Patrząc na specyfikację obie narty są bardzo do siebie podobne i obie posiadają z przodu, przez niektórych wysmiewany, niewielki rocker. Tu masz filmik Jeremy'ego, instruktora francuskiego o tych nartach. Włącz polskie napisy.

 

Edytowane przez a_senior
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalDemi napisał:

Witam 🙂 

Przymierzam się do zakupu nowych nart slalomowych i moją uwagę przykuły te 2 modele:

Völkl Racetiger Sl oraz Rossignol Hero Elite ST

Bardzo proszę od osób, które jeździły o tych nartach o jakieś opinie, wady i zalety. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

W ostatnim teście 3×3 NTN masz opinie o Hero ST

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mniemam koledze chodziło o test porównawczy czyli (tłumaczę) opinie kogoś kto jeździł na obu modelach w podobnych warunkach aby móc je w miarę obiektywnie porównać. Tak się składa, że jeździłem na obu wymienionych nartach ale warunki były zdecydowanie odmienne więc porównywanie nie ma sensu. Mogę jedynie napisać, że obie narty są łatwe. Jeżeli miałbym wybierać wybrałbym Volkla.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...