Skocz do zawartości

Włochy Dolomity - nowe obostrzenia :-(


yenna

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być tak pięknie...

Taki e-mail dziś dostałam :

the Italian government has extended the Corona-related state of emergency beyond 31 December to 31 March 2022 and is focusing on even more security and protection for holidaymakers in its own country.
Please read this email carefully; we are sorry to inform you just now about this, but the new regulations were just approved yesterday.

For this purpose, the entry regulations will be tightened as follows (see also attachment) and will take effect from 16 December 2021 until 31 January 2022:

- For travellers from all EU countries (Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Czech Republic, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Hungary, Iceland, Liechtenstein, Norway, Switzerland, Andorra, Principality of Monaco):

o Vaccinated persons must show a negative antigen test within 24 hours before entry, or a negative PCR test within 48 hours before entry.

o for unvaccinated persons, a quarantine of 5 days applies and they must show a negative antigen test within 24 hours before entry, or a negative PCR test within 48 hours before entry.

- For non-EU entrants, a quarantine of 10 days applies to vaccinated persons. Vaccinated persons must show a negative antigen test within 24 hours prior to entry or a negative PCR test within 72 hours prior to entry.

- For those arriving from Great Britain and Northern Ireland, the PCR-Test must be taken within 48 hours prior to entry.

- Entry for minors:

o Children over 6 years of age must show in any case show a negative PCR test not older than 48 hours or a negative antigen test not older than 24 hours for entry.

o Minors up to 17 years of age (not completed 18 years) travelling with a parent who is vaccinated or recovered are exempt from quarantine.

o Children under 6 years of age are exempt from testing.

 

On the following link you will find all detailed entry requirements and the Corona rules in South Tyrol.

https://www.suedtirol.info/en/information/coronavirus/arrival

Best regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy teraz we Włoszech, Alta Badia. Jechaliśmy w niedzielę. Nigdzie nas nie sprawdzano. Gdzieś w Austrii jeszcze przed Brennerem mignął mi napis, ze możliwa kontrola, ale nic nie było i  przejechaliśmy płynnie. 

Ja na wszelki wypadek wysłałam negatywny wynik testu naszym gospodarzom, żeby się czuli bardziej komfortowo. Green pass musisz pokazać na wejściu do knajpy. Jeśli jesteś na zewnątrz, wiadomo,  nie trzeba.

Maseczki w regulaminie są FFP2, ale do gondoli Cię wpuszczą, jeśli masz na twarzy zwykłą lub tzw. buff-kę. Ja jeżdżę w takiej czarnej z pianki typu "milczenie owiec" i jest OK.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moi drodzy pytanko do tych co jada/jechali. 

 

Wczoraj przeczytałem na naszych gov.pl ze w samochodzie jedno miejsce z tylu (na środku) musi być niezajęte (czyli maks. 4 osoby w samochodzie). Ktoś coś wie na ten temat ? Jadę z trójka maluchów i wolałbym nie wracać do Polski z granicy włoskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wczoraj jechałem przez Brennero.

żadnej kontroli. Nie sadze żeby Włosi robili problem, szczególnie że to dzieci z jednej rodziny :)

Im bardzo zależy teraz na turystach. Niestety Covid szaleje mocno. 

Nie wiem czy ta informacja była już podana publicznie , ale od 1 lutego 6 miesięcy od ostatniej dawki.

Jeśli się ktoś wybiera do Włoch to posprawdzajcie sobie czy w paszporcie macie wbite dwie dawki. Jak to w Polskim systemie bywa może być problem. Moja dziewczyna w tym tygodniu tak miała. Przyjęła dwie dawki a w systemie wbita jedna. Nasz błąd ze się nie upewniliśmy. Stanęliśmy na głowie żeby wprowadzili druga dawkę do systemu i się udało.

Pozdrawiam,

Bartek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ceryfikat covidowy dla Włochów wygasł pod koniec grudnia, ponieważ wyjazd mamy zaplanowany na 29 stycznia przyjąłem 3 dawkę, a w dniu wyjazdu jeszcze test, uciążliwe to, utrzymuje niepewność wyjazdu do ostatnich godzin.

 

Edytowane przez petr151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...