Skocz do zawartości

Pierwsze/jedyne narty


Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zakupem pierwszych nart. W poprzednich sezonach "objeżdżałem" sobie różne narty, ale ciągle mam wątpliwości co wybrać.
Nie chcę "utknąć w miejscu" (rozwojowo), ani zmieniać sprzętu co sezon.

1. Płeć: M
2. Wiek: 28
3. Waga: 90
4. Wzrost: 190
5. Staż: 4 sezony (6-8 dni w sezonie)
6. Umiejętności: 5
7. Buty: Fischer rc pro 100
8. Aktualne narty: brak
9. Styl: średni/długi skręt, rekreacyjno-sportowy(?), przygotowane trasy
10. Budżet: 1500-2000 zł

Na czym jeździłem:
- Head supershape e-rally 132/78/114 177
- Salomon S/force 11          128/81/112 170
- Stockli Laser SC               123-72-104 170/177
- Stockli Laser SX               120/70/99 170/177

Nie ukrywam, że z powyższych najlepiej jeździło mi się na Headach - stabilność niezależnie od warunków, ale i pewne 'możliwości' na trasie.
Laser SC też były fajne, choć mniej stabilne na koniec dnia (muldy).
Stąd wysnułem wniosek, że celuję w coś w przedziale 75-78mm pod butem.

Rozważam:
- Head Supershape e-rally         132/78/114 /177
- Rossignol React r8/10 TI          124/75/110 176 lub 182 (zbyt ambitna narta?)
- Head V-SHAPE V6                    132/78/113 /177
- Head V-SHAPE V8                    130/75/112 /177
- Fischer RC ONE 74 ALLRIDE    122-74-104 /174
- inne

Dużo tego, więc proszę o pomoc w wyborze (z wyżej wymienionych) lub ciekawe alternatywy, do których sam nie dotarłem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, że dobrze jeździło Ci się na Head-ach, to je kup. 

Jesteś dość wysoki, ciężki, młody i zakładam, że sprawny.  Jeżeli będziesz dalej szlifował swoje umiejętności to i tak, wcześniej lub później, pójdziesz w kierunku nart sportowych (bo to są po prostu narty dobrze zrobione) lub wyjedziesz poza trasę. Te które teraz kupisz, potraktujesz jako nary na gorsze warunki (kamienie itp.).

Kwestia jazdy na stoku na koniec dnia, to jedynie kwestia adaptacji techniki do warunków, a nie wina narty.  

Co do nart, szukaj nart z drewnianym rdzeniem, wzmacniane Titanalem. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo pomocną odpowiedź. Zakładam dalszy progres, więc możliwe że będzie tak jak piszesz odnośnie nart, które teraz wybiorę.

Co do jazdy na koniec dnia i adaptacji to pełna zgoda, z tym że chciałbym aby narty mnie wspierały w tej adaptacji 🙂

Początkowo celowalem w heady e-rally, bo jeździłem na nich. Ostatnio trafiłem na polecane Rossignol react r8/10. Są dostępne w długości 182, ale i mają mniejszy rocker, więc może 176 będzie okej? Nie miałem z nimi styczności także ciekawi mnie jak wypadłyby w porównaniu do headow? Czy będą odpowiednie do mojego aktualnego poziomu i czy im "podołam"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Narty nie mają specjalnego znaczenia. Z wybranych kup te, które Ci się najbardziej podobają, są najtańsze i ... jeździj. Pilnuj, żeby były zawsze dobrze przygotowane - czyli ostre i odpowiednio nasmarowane - to zdecydowanie ważniejsze niż mm pod butem.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Narty nie mają specjalnego znaczenia. Z wybranych kup te, które Ci się najbardziej podobają, są najtańsze i ... jeździj. Pilnuj, żeby były zawsze dobrze przygotowane - czyli ostre i odpowiednio nasmarowane - to zdecydowanie ważniejsze niż mm pod butem.

Pozdrowienia

wez mnie nawet nie strasz... 😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...