Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kompleks Górnik - Rzeczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#41 CzortNadCzorty

CzortNadCzorty

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 12.2009
4

Napisano 18 marzec 2010 - 22:22

można tam wypożyczać sprzęt?

#42 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 01.2010
2
  • Okolice Poznania

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:55

Witam,

pare słów ode mnie.

W minionym sezonie mój pierwszy wyjazd na narty był w połowie grudnia i tylko na jedną noc:-)
Jechaliśmy ze znajomymi do Szklarskiej (jestem z Wlkp), ale po drodze w radiu usłyszeliśmy, że w Szklarskiej ze śniegiem lipa, ale za to w Rzeczce spadło sporo śniegu. Więc zmiana trasy. Wszedzie generalnie "zielono-szaro". Zbliżamy się do Rzeczki a tam śnieg! więcej i więcej... ogólnie szok hehe.

Kwatere już po drodze wyhaczyliśmy w Małej Sowie... był to pierwszy weekend kiedy ruszył wyciąg "Na stoku" - fuks.
Mała Sowa super tylko tyle że było zimno (-17 na zewnątrz, nie wiem ile było w środku) do tego stopnia że spaliśmy w bluzach i w czapkach:)
Za to opiekunowie Małej Sowy bardzo mili i gościnni:-) Pozdrawiam!

Ale do rzeczy, zajechaliśmy wykupiliśmy karnety i jazda:)

Trasa czerwona wtedy była tylko czynna i średnio przygotowana, ale nie ma się co dziwić właściciele nie mieli szans na przygotowanie jej lepiej.
Dalismy sobie na wieczornej porządnie i na drugi dzień od rana.

Było to wtedy jedno z niewielu miejsc gdzie w pl można było poszusować więc wspomnienia jak najbardziej pozytywne.

Podobno jest tam specyficzny mikroklimat dzięki któremu jest długo i dużo śniegu:)

Fotki z Rzeczki:)

Załączone miniatury

• DSC00259.jpg
  • DSC00263.jpg

Użytkownik bigart edytował ten post 29 lipiec 2010 - 10:46

#43 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
2
  • Okolice Poznania

Napisano 28 lipiec 2010 - 13:05

można tam wypożyczać sprzęt?

Jest wypożyczalnia bo kolega narty wypożyczał z tym że w wiosce obok, ale "Na stoku" ma chyba też swoją wypożyczalnie.

#44 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 02.2010
4
  • Umiejętności: 6
  • Walim

Napisano 13 wrzesień 2010 - 14:28

Jest wypożyczalnia bo kolega narty wypożyczał z tym że w wiosce obok, ale "Na stoku" ma chyba też swoją wypożyczalnie.

Narty można wypożyczyć w Walimiu ale też na szczycie Rzeczki na przeciwko wyciągu Górnik. Jedna i druga wypożyczalnia należy do tej samej osoby.

#45 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
2
  • Okolice Poznania

Napisano 29 listopad 2010 - 14:03

W końcu uruchomili kamerkę bo coś w ostatnim czasie nie działała.

http://kamera.nastoku.info/

Widać że śniegu tam już troche napadało, do 30 cm podają w info więc pewnie też niedługo wystartują.

Użytkownik bigart edytował ten post 29 listopad 2010 - 14:04

#46 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 29 listopad 2010 - 17:37

Ja jestem z Walimia i śnieg pada dość intensywnie cały dzień :D
Temperatura jest poniżej zera. W tym momencie około -6 stopni tak więc w Rzeczce będzie pewnie około -7 -8 stopni.
Jak tak dalej będzie to wygląda na to, że sezon zacznie się w ten weekend. Bo raczej aura nam dopisze.
Niestety to będzie zależało od właścicieli wyciągów. A z nimi to bywa różnie.
Życzę wszystkim by można było już poszusować.

#47 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
2
  • Okolice Poznania

Napisano 30 listopad 2010 - 10:52

no to pięknie :) podają że maksymalnie już jest metr śniegu :)

Pajaq pisz prosze info jak tylko jakiś wyciąg ruszy :)

#48 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
  • Na forum od: 12.2007
336
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 30 listopad 2010 - 15:38

no to pięknie :) podają że maksymalnie już jest metr śniegu :)

Pajaq pisz prosze info jak tylko jakiś wyciąg ruszy :)

nie wiem jak, nie wnikam, to już kiedyś była dyskusja z kimś z tego ośrodka, ale no metr śniegu to chyba w zaspie na parkingu jest... ;)

#49 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 30 listopad 2010 - 19:25

nie wiem jak, nie wnikam, to już kiedyś była dyskusja z kimś z tego ośrodka, ale no metr śniegu to chyba w zaspie na parkingu jest...

Zostałem wywołany do tablicy :)

Otóż śniegu mamy znacznie więcej niż metr ale kto nam uwierzy. Przyzwyczailiśmy się już do tego (co rocznego) niedowierzania. Oczywiście, każdy pyta: skąd macie tyle śniegu? Przecież nie z nieba :)
To nie są żadne czary. Śnieg mamy ponieważ naśnieżamy. Jedna nasza armata (a posiadamy pięć) w ciągu godziny produkuje 70 m3 śniegu. Do naśnieżenia mamy jakieś 2ha. Policzmy szybciutko. Aby naśnieżyć to co mamy na wysokość jednego metra: 20 000 / (70 * 5 * 24 ) = 2 doby i 9 godzin z minutami. Oczywiście nie wszystko co puści armata w powietrze spada na stok, nie będę w to wnikał. Tylko dodam, że naśnieżamy od sześciu dni a dodatkowe opady atmosferyczne jakie nam towarzyszą od kilku dni każdy widzi.
I tak nie będę pisał ile mamy śniegu w rzeczywistości bo jak napisałem wcześniej i tak nikt nie uwierzy :)
Proszę przyjechać i sprawdzić. Z naszej strony robimy wszystko aby sezon rozpocząć już w ten weekend. Informacje szczegółowe zapewne znajdą się na naszej stronie.

#50 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 30 listopad 2010 - 19:40

to że śniegu macie nie wątpię, ale ten metr to mnie po prostu dziwi, nie wiem może to z przyzwyczajenia, że w Rzeczce to lipa, dawno odzwyczaiłem się od tego miejsca mimo że mam tam bardzo blisko.

czym uwarunkowane jest otwarcie sezonu w ten weekend? bo śniegu ponoć macie dużo :P

#51 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 30 listopad 2010 - 20:23

No cóż, przygotowanie (po raz pierwszy) takiego śniegu na stoku to nie tylko jego nasypanie. Harmonogram zadań jest tak ułożony, że planowo ruszymy w piątek. Jednak nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych bierzemy pod uwagę inne czynniki od nas niezależne, np. brak prądu co w takich okolicznościach przyrody w naszej okolicy nikogo nie dziwi.
Poza tym wydaje nam się że lepiej powiedzieć jeden lub dwa dni wcześniej, że rozpoczynamy i ruszamy, niż trąbić o tym przez tydzień a później dementować takie informacje.
Za kulisowych przygotowań mogę zdradzić, że właśnie w tej chwili stok jest ratrakowany.

#52 njubit

njubit

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2010
0
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 30 listopad 2010 - 20:28

To poproszę info w piątek + zdjęcia :) jeśli możliwe, z chęcią przyjadę.

#53 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 30 listopad 2010 - 21:16

sprawdzę w tym sezonie ten stok, kiedyś tam bywałem dość często ;)

jeszcze mi tylko powiedz, czy przed nocną stok będzie ratrakowany ;)

#54 --==SZULER==--

--==SZULER==--

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 11.2010
10
  • PSZCZYNA

Napisano 01 grudzień 2010 - 11:50

w tamtym roku szukając śniegu trafiliśmy do Rzeczki i w końcu tam pojeździliśmy. nasza córa uczyła się na wyrwirączce ( za darmo) a dorośli śmigali na stoku.
na drugi dzień pojechaliśmy do Zieleńca i !!! wróciliśmy do Rzeczki bo tylko tam był śnieg. w tym roku na pewno na kilka dni Was odwiedzimy. pzdr

#55 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
2
  • Okolice Poznania

Napisano 01 grudzień 2010 - 13:17

--==SZULER==--
bardzo podobna sytuacja mnie spotkała rok temu (tylko w Rzeczce był śnieg) i w tym roku też postaram sie tam zawitać.

Co do ilości śniegu jaka tam jest w chwili obecnej to moge napisać, że w 100% w to wierze.

#56 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:46

W piątek pojeżdżę trochę po wyciągach i zdam relacje który jest otwarty i jakie są warunki.
Jedyne co mogę teraz napisać. To to że znowu pada śnieg. Już jest około 15 cm świeżego puchu w to podobno początek bo przestać ma dopiero jutro.
Aha bym zapomniał dla osób dojeżdżających.
Nie pchajcie się drogą Świdnica - Walim. Warunki są jak na polu bitwy. Drogowców w tym roku chyba nieźle porypało :mad:. Nic nie odśnieżają jest multum nierówności w ubitym śniegu. Jeszcze Tirowcy stają na podjazdach. Masakra. Nie pamiętam by w poprzednich latach była aż tak źle. Szkoda zawieszenia i nerwów :(. Nie wiem jak na innych drogach dojazdowych ale sądzę, że lepiej.

#57 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 02 grudzień 2010 - 01:21

Z pełną satysfakcją informuję iż tegoroczny sezon rozpoczniemy w ten piątek. Godziny otwarcia na ten weekend będą następujące
Piątek: od 9.00 do 16.00 oraz jazda nocna od 17.00 do 21.00
Sobota: od 9.00 do 16.00 oraz jazda nocna od 17.00 do 21.00
Niedziela: od 9.00 do 16.00

Zapewne ta wiadomość ucieszy co niektórych :)

#58 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2010
33
  • Pieszyce

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:07

wyczytałem na stronie wyciągów Górnik, że podnieśli ceny karnetów, wcześniej o ile pamiętam kosztowały 10 albo 15zł za 10 zjazdów, teraz 20 zł..

#59 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:33

Czyli karnet całodniowy w weekend kosztuje 20 zł no może 40 zł;)
Bo jak pamiętam to nie ma możliwości by przy tych kolejkach zjechać więcej niż 20 razy :P
Tak naprawdę da rady pojeździć do 10 rano no maksymalnie do 11 i później dopiero na nocnych. Bo niestety jest taki tłok i takie kolejki, że więcej stoisz niż jeździsz.
Szczególnie jest to widoczne w pierwszych dniach jak rozpoczyna się sezon oraz w czasie ferii.

#60 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2010
33
  • Pieszyce

Napisano 02 grudzień 2010 - 18:07

tzn. 20 zł za 10 zjazdów czyli podnieśli cenę, na górniku są tylko punktowe, a co do nocnych jazd pozostaje chyba "orzeł" w Sokolcu i "Na stoku", gdzie byłem rok temu (na początku sezonu, dużo ludzi) i był jeden przepotężny lód, dlatego na nocną jazdę only Wielka Sowa, ale Rzeczkę też odwiedzę oczywiście rano, na świeżutko wyratrakowanym stoku któregokolwiek wyciągu ;]

Użytkownik pieszyczanin edytował ten post 02 grudzień 2010 - 18:10