Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

GS dla uczącego sie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9965 postów
  • Na forum od: 09.2006
4233
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 październik 2020 - 19:56

Ostatni raz pytam, obiecuję. Natomiast jest chyba optymalny moment na kupno nart/używek/testowych etc. Od września zakładam ze pewnie zacznie być drożej.

Po pierwsze, tak, dobrze widzicie, wygraliście... chcę narty „pierwsze sklepowe GS”. Będę się uczył klasycznie, obiecuję.

Moje przemyślenia z końca zeszłego sezonu podsumowałbym tak:

- żadnych „gównolitów”, bo przy tej wadze wszystko „klapie”, ma być odpowiednio sztywno, sandwich, titanal etc; dobrze mi pasowały tu racetigery Volkla z uvo (akurat slalomki, ale sztywność dokładnie taka jak mi pasuje)
- mam się nie zabić, nie może być przesadnie dynamicznie, tutaj Heady mi nie przypadły do gustu.

Mnie po głowie chodzi wybór pomiędzy:

Volkl Racetiger GS

Atomic G9

Rossi Hero Elite

Fischery, Blizzard, Head raczej nie, z różnych powidów.

Elan, Stockli, Dynastar, Nordica nigdy nie miałem na nogach, kojarzą mi się z dynamiką, pewnie irracjonalnie.

Salomon ma za dużo do wyboru, all mountain mają niezłe.

i jeszcze długość - przy tych umiejętnościach na wzrost czy +5 ? 

ps: dla lubiących długie wywody, szczegółowa metryczka poniżej

1. K/M: M

2. Wiek: 47
3. Waga: 90 kg (zależy od intensywności treningów hokejowych)
4. Wzrost: 168-170 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? po dłuższej przerwie powiedzmy, 7 sezon będzie 
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? po opisach sądziłbym, że 6, ale w kontekście tu używanej skali porównawczej to 5, powiedzmy że powoli przechodzę na 6
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Atomic Redster 110 (nareszcie dobrałem)
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) na twarde miałem Fischer Progressor F18 167 cm (gównolitowa pomyłka), all-mountain Salomon XDR 79 160 cm (były ok na początku na ciapę, nie nadają się już).
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Lubię wąskie i szerokie zakręty. Jeżdżę raczej rekreacyjnie, na twardej czerwonej trasie komfortowo czuję się 60 km/h (używam aplikacji do pomiarów zjazdów), czasami liznę 75 ale to już dla mnie za szybko.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa): na niebieskich się trochę nudzę, komfortowo czerwone, z czarnej zjadę, ale wolniej; do tej pory głównie w kraju, bo córka lubi jedną szkółkę narciarską   :lol:  W tym sezonie (jak ruszy) to planuję w Alpy

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Raczej ścigać się nie zamierzam.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja daje radę, jeżdżę sporo na łyżwach i rolkach, mam dość silne nogi, nie mam problemu z lodem czy ścianką. W sezonie jestem na stoku z 15 dni plus pare weekendów.

13. Możliwości finansowe: chce sprzęt trwały i rozwojowy na kilka lat, powiedzmy 2,5 tys na parę, ale jak będzie super okazja to dołożę.

cale szczescie, ze nigdy Cie na sniegu nie spotkam - doceniam skromnosc w zakresie samooceny - ale 90+60+5 = KATASTROFA  z mozliwoscia ZABICIA niewinnego narciarza na stoku..

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#22 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 01.2009
136
  • Umiejętności: 5

Napisano 17 październik 2020 - 19:58

cale szczescie, ze nigdy Cie na sniegu nie spotkam - doceniam skromnosc w zakresie samooceny - ale 90+60+5 = KATASTROFA z mozliwoscia ZABICIA niewinnego narciarza na stoku..

Ale poczytaj cały wątek, już dawno pomysł GS porzucony :) Zapewniam, że będzie spokojniej, cierpliwie w kierunku lepszej technicznie jazdy, bezpiecznie dla otoczenia :)

Jeszcze dodam, ze wspomniane 60 to była granica komfortowej dla mnie jazdy, NA PUSTYM stoku. Nie jestem ani samobójcą ani zabójcą...

#23 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 01.2009
136
  • Umiejętności: 5

Napisano 17 październik 2020 - 20:18

Tak, żeby wyjaśnić to co napisałem. W załączeniu zapis moich jazd z tego dnia - w Białce. Dwa „peaki” w szybkości to zjazdy z trasy czerwonej, jednej z dwóch, jak ktoś zna to ta przy orczyku. Na stoku byłem raz sam, drugi raz była oprócz mnie jedna osoba.

Większość zjazdów ćwiczyłem skręty, na pełnym spokoju.

Załączone miniatury

• 7F6F3C88-E271-4D66-93BA-FC90F30855F0.png

#24 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 01.2015
1732
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 17 październik 2020 - 20:47

Hej.

Prośba o rzucenie okiem czy warte zainteresowania (drugie sklepowe SL): https://www.olx.pl/o...67-IDGStfY.html

Ew jakby ktoś widział ciekawą alternatywę: SL (~70mm pod butem, 14m promień, 160-165 długość, sandwich, metal) w cenie ok 1000 zł to proszę o sygnał.

Jako osoba która osobiście jeździła na tych nartach mająca również jako takie doświadczenie z nartami SL wszelkiego rodzaju odpowiem ci tak - ten model to zabawka - jest łatwo szybko i przyjemnie ale na tyczkach nawet w rozstawie równoległego ciężko jest - narty mega elastyczne, natychmiast "wkręcają", trzeba mocno regulować dociążenie i za krawędziowanie (oczywiście kwestia przyzwyczajenia i dostosowania). Narty fajne do jazdy codziennej i zabawy na śniegu.

• mario33 podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#25 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9965 postów
  • Na forum od: 09.2006
4233
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 18 październik 2020 - 03:16

Ale poczytaj cały wątek, już dawno pomysł GS porzucony :) Zapewniam, że będzie spokojniej, cierpliwie w kierunku lepszej technicznie jazdy, bezpiecznie dla otoczenia :)

Jeszcze dodam, ze wspomniane 60 to była granica komfortowej dla mnie jazdy, NA PUSTYM stoku. Nie jestem ani samobójcą ani zabójcą...

czasami lizne 75- wiem, ze nie masz tendencji do zabicia nikogo, ale przy 60 czy 75 kontrola na poziomie 5/6 to gotowa tragedia.

Wybacz - jeszcze raz dzieukuje za szczerosc

PS : w tym, oczym mowie, nieistotne jest, czy delikwent jedzie na SL. GS czy innym pocisku

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack