Jump to content

Internet LTE we Wrocławiu

Spiochu
 Share

Recommended Posts

Jak działa wam LTE we Wrocku?

Sprawdziłem na speed test i pokazuje 1 Mbit/s (słownie jeden!) przy stałych dwóch kreskach zasięgu.

W innych lokalizacjach przy podobnym zasięgu, dało się normalnie korzystać (kilka -kilkanaście Mbit/s). Orientujecie się o co chodzi?

Jak działa wam LTE we Wrocku?

Sprawdziłem na speed test i pokazuje 1 Mbit/s (słownie jeden!) przy stałych dwóch kreskach zasięgu.

W innych lokalizacjach przy podobnym zasięgu, dało się normalnie korzystać (kilka -kilkanaście Mbit/s). Orientujecie się o co chodzi?

to samo jest pod Krakowem. Kiepsko działa LTE, naziemny orange, t-mobile

Ja w tej chwili mam na Plusie wyniki speed test download w granicach 6-8 Mbs

Poza centrum

A jest gdzieś 5G?

No nie chodzi mi o samą szybkość, ale o to czy w ogóle, gdzies to widać?

PS. Dziś właśnie testowałem w Łodzi, gdzie 5G winno być, jest LTE+ i transfer 130Mbs download wg speedtestu. Też Plus.

A jest gdzieś 5G?

No nie chodzi mi o samą szybkość, ale o to czy w ogóle, gdzies to widać?

PS. Dziś właśnie testowałem w Łodzi, gdzie 5G winno być, jest LTE+ i transfer 130Mbs download wg speedtestu. Też Plus.

Zamiast rozwijać sieci 500+ Mbitów, zrobili by stabilne 10 Mbit na obszarze całej Polski. Tyle wystarczy, do normalnego korzystania z netu.

Sadzę jednak, że prędzej doczekamy sieci 10G - 100 Gbit, a połączenia nadal będą się zrywać. Do tej pory, nawet zwykła rozmowa przez telefon, nie wszędzie jest możliwa.

Zamiast rozwijać sieci 500+ Mbitów, zrobili by stabilne 10 Mbit na obszarze całej Polski. Tyle wystarczy, do normalnego korzystania z netu.
Sadzę jednak, że prędzej doczekamy sieci 10G - 100 Gbit, a połączenia nadal będą się zrywać. Do tej pory, nawet zwykła rozmowa przez telefon, nie wszędzie jest możliwa.

Tego też mi brakuje.
Rwie w Łodzi, rwie we Wrocławiu.

A jakie okolice i ile masz kresek zasięgu?

Najbardziej insertuje mnie południe Wrocławia (Ołtaszyn). Może dobrym pomysłem jest zakup karty innego operatora.

Obecnie używam Play, który raczej ma słabe opinie.

.

Kreski wciąga wszystkie.
LTE na Grabiszynie.
Stabilnie. Na plusie.
90mbs down @mi 10.
Ps fajny Mann hot challange.

U mnie 0,5-1 Mbit, często w ogóle nie działa. Modem przyczepiony do okna.

Normalnie jakbym się cofnął do innej epoki. Kreski 1-2, czasem przełącza się na UMTS.

To jest parter, więc może być słabszy zasięg, ale bez przesady.

U mnie 0,5-1 Mbit, często w ogóle nie działa. Modem przyczepiony do okna.
Normalnie jakbym się cofnął do innej epoki. Kreski 1-2, czasem przełącza się na UMTS.
To jest parter, więc może być słabszy zasięg, ale bez przesady.

.

Przetestuj innym sprzętem.

• 1 month later...

Na nowym telefonie w play też był dramat.

Kupiłem starter T-mobile, to samo urządzenie, to samo miejsce (co do cm, bo modem jest przyklejony), też dwie kreski.

W T-Mobile transfer 10x szybszy niż w play. czyli 7 Mbit zarówno odbieranie jak i wysyłanie. Nadal nie jest to szał, ale już wystarczy do korzystania.

Spiochu, przeprowadziłeś się do Wrocławia za pracą ?

Tak, z uwagi na kryzys musiałem się ewakuować do korpo.

We Wrocku nawet całkiem fajnie. (pomijając jazdę autem)

Na nowym telefonie w play też był dramat.

Kupiłem starter T-mobile, to samo urządzenie, to samo miejsce (co do cm, bo modem jest przyklejony), też dwie kreski.

W T-Mobile transfer 10x szybszy niż w play. czyli 7 Mbit zarówno odbieranie jak i wysyłanie. Nadal nie jest to szał, ale już wystarczy do korzystania.

Tak, z uwagi na kryzys musiałem się ewakuować do korpo.

We Wrocku nawet całkiem fajnie. (pomijając jazdę autem)

Bedzie okazja sie spotkac:-)

Czasowo poza Wrockiem.

Ale nie narzekaj na auta.

Poznasz miasto i docenisz.

Klopoty moze sprawiac...

krzywizna, znaczy skrety.

Pewnie będzie.

Nie skręty, tylko korek w każdą stronę a mieszkam na samych obrzeżach.

Do pracy pod Wrocławiem też korek, plus 15(dokładnie!) progów zwalniających po drodze.

Co do zakrętów, to jestem pod wrażeniem tutejszych kierowców. Na Śląsku wszyscy bardzo zwalniali a tutaj sporo takich, co po rondzie lecą na pełnej pycie i to zwykłymi miejskimi autami, a nie żadnym M3. Jak chwilę nie ma korka to panuje binarny styl jazdy. (gaz-hamulec 0 - 1) Wszyscy tak pędzą jak szaleni, że aż trudno ich wyprzedzić ;)

Pewnie będzie.

Nie skręty, tylko korek w każdą stronę a mieszkam na samych obrzeżach.
Do pracy pod Wrocławiem też korek, plus 15(dokładnie!) progów zwalniających po drodze.

Co do zakrętów, to jestem pod wrażeniem tutejszych kierowców. Na Śląsku wszyscy bardzo zwalniali a tutaj sporo takich, co po rondzie lecą na pełnej pycie i to zwykłymi miejskimi autami, a nie żadnym M3. Jak chwilę nie ma korka to panuje binarny styl jazdy. (gaz-hamulec 0 - 1) Wszyscy tak pędzą jak szaleni, że aż trudno ich wyprzedzić ;)

Gdzie mieszkasz? Gdzie pracujesz?
Z grubsza pytam, bo ciekaw jestem trasy.
Jest tu taka trasa treningowa z kilkoma rondami, idzie się wycwiczyć.
Na Śląsku mało jeździłem, ale czasem trafi się jakiś zaciekly na slonskich blachach.

Trasa Ołtaszyn-Bielany i dalej na strefę. Jest kilka rond po drodze.

Na 35-ce? Każdy jeżdżąc tamtędy stopniowo zwiększa prędkość na tych kilku rondach. Czasem da się je nieco wyprostować.
Kumpela na s14 też wchodzi w taki zakręt tak jak jedzie, ale ona codziennie nim do pracy do Łodzi z Pabianic więc wie ile może.

Na 35-ce? Każdy jeżdżąc tamtędy stopniowo zwiększa prędkość na tych kilku rondach.

Ja raczej stopniowo zmniejszam. Po 2 tyg. jazdy po przedmieściach Wrocławia już załatwiłem tarcze z przodu.:(

Jak wyjeżdżam ze strefy (na rondzie w lewo) to już mi lekko bokiem leci i to mimo ścinania po pasie rozdzielczym.

Rano natomiast jest korek od ostatniego ronda w Bielanach do kolejnego już za wiaduktem (2-3km). Widać, że kompletne przygłupy to rondo projektowały. Na około pola, a one są małe i bez dodatkowych prawoskrętów.