Skocz do zawartości

Skromny freeride by Mario


Rekomendowane odpowiedzi

w Parku Narodowym? - nie można

 

no tak, zapomnialem

no nie; sa wyznaczone pozaszlakowe trasy skitourowe; otyczkowane bedzie ich z piec w cz

mario zwykle kaze innym jezdzic miedzy nimi, no chyba ze on sam jedzie, to wtedy zleby;-)

 

trasy skitourowe - to jak na boisku!!!!!

 

a nie ma jakichs "obszarow skitourowych" gdzie mozna sobie wybrac dowolna linie??

 

nawet w Yellowstone mozna sobie robic wycieczki gdzie sie chce……..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, zapomnialem

 

trasy skitourowe - to jak na boisku!!!!!

 

a nie ma jakichs "obszarow skitourowych" gdzie mozna sobie wybrac dowolna linie??

 

nawet w Yellowstone mozna sobie robic wycieczki gdzie sie chce……..

no chyba nie;

niektore sa nieprzejezdne momentami wiec jednak nie jak na boisku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego powodu nieprzejezdne? (oczywiscie nie mowie o lawinach)

nie wiem do końca, czy dostatecznie nie wyśnieżone, czy zagrożenie lawinowe?
tak mi powiedział kiedyś gościu z ich górskiej służby, gdy dopytywałem o drogę z Peca do Szpindla, jest tam taka otyczkowana droga, sam nigdy nie szedłem, choć zbliżałem się do niej z różnych stron, zagrożenie z tego co pamiętam to na mapie chyba jest zaznaczone - teraz spojrzałem i widać, że momenty są, popatrz sam na fotkę; z drugiej strony w Karkonoszach nikt w lawinie nie zginął chyba rok temu więc... no ale ludzi generalnie mało. Ta z Lucni do Sv. Petra. Sam nigdy tamtedy nie szedlem to nie wiem. Wrzuce potem fotke, bo kiedys szedlem trawersem Stoha i trawersem Kozich Grzbietów, ale do Lucni wtedy nie doszedłem.
skiapl3_ma.jpg
http://www.krkonose.eu/pl/skialpy
https://www.krnap.cz/popis-tras/

Załączone miniatury

  • DSC_5879.JPG
  • DSC_5309.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie; sa wyznaczone pozaszlakowe trasy skitourowe; otyczkowane bedzie ich z piec w cz

mario zwykle kaze innym jezdzic miedzy nimi, no chyba ze on sam jedzie, to wtedy zleby;-)

 

Ty jak zwykle musisz wejść na stół i nasrać innym.

 

Nigdy nie pisałem aby nie jeździć, tylko pisałem aby tym się obscenicznie długotrwale nie chwalić.

Ja się pochwaliłem, ale krótko i usunałęm.

 

W żlebach nie ma cietrzewi bo tam za stromo dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasy skitourowe - to jak na boisku!!!!!

 

a nie ma jakichs "obszarow skitourowych" gdzie mozna sobie wybrac dowolna linie??

 

nawet w Yellowstone mozna sobie robic wycieczki gdzie sie chce……..

 

1. W Karkonoszach co do zasady nie ma tras skiturowych. Są turystyczne - możesz poruszać się tylko po nich (pieszo, na rakietach i nartach). Jest mowa o rozsądnym odstępstwie od szlaku czy to jest 5 m czy 20 nie wiem.

2. W Karkonoszach nie ma szlaków, które byłyby interesującym wyzwaniem dla narciarzy. Te piesze (wyznaczone i w zimie otwarte) są płaskie.

3. Identycznie jest we wszystkich polskich PN (Parkach Narodowych) poruszasz się tylko i wyłącznie po OTWARTYCH wyznaczonych szlakach. Możesz za to dostać zgodę na zimowe wejścia wspinaczkowe. Tak jest np w Kotłach o których wspominał Mariusz. 

4. Kary za zejście ze szlaku zaczynają boleć: w Polsce co prawda to tylko 500 zł ale u Czechów to już 16 000 zł (a do tego możliwa jest jeszcze konfiskata nart).

5. W dobie dronów, fotopułapek a także społecznej nie akceptacji łamania przepisów, moim zdaniem, to jest tylko kwestia czasu aby jazda w kotłach skończyła się definitywnie. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle musisz wejść na stół i nasrać innym.

 

Nigdy nie pisałem aby nie jeździć, tylko pisałem aby tym się obscenicznie długotrwale nie chwalić.

Ja się pochwaliłem, ale krótko i usunałęm.

 

W żlebach nie ma cietrzewi bo tam za stromo dla nich

Przecież nie o cietrzewie sie zacietrzewiales, to bylo w pelni sezonu, gdzies w okolicach tyczek na studicni-modry. podwojna moralnosc i tyle. kali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Karkonoszach co do zasady nie ma tras skiturowych. Są turystyczne - możesz poruszać się tylko po nich (pieszo, na rakietach i nartach).

 

No sa. Wyznaczone. Linkowalem. Nawet jest mapa szlakow zimowych. Czeska. Ta na Vyrovke wzdluz tyczek nie istnieje poza sezonem zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Identycznie jest we wszystkich polskich PN (Parkach Narodowych) poruszasz się tylko i wyłącznie po OTWARTYCH wyznaczonych szlakach. Możesz za to dostać zgodę na zimowe wejścia wspinaczkowe. Tak jest np w Kotłach o których wspominał Mariusz. 

4. Kary za zejście ze szlaku zaczynają boleć: w Polsce co prawda to tylko 500 zł ale u Czechów to już 16 000 zł (a do tego możliwa jest jeszcze konfiskata nart).

5. W dobie dronów, fotopułapek a także społecznej nie akceptacji łamania przepisów, moim zdaniem, to jest tylko kwestia czasu aby jazda w kotłach skończyła się definitywnie. 

 

Pozdro

Wiesiek

 

W Kotłach można też dostać zgodę na zjazdy. Trzeba tylko przekonać park do siebie, że będziesz tam się poruszał bezpiecznie, żeby Dyrektor Parku czasami później nie przeczytał że spuściłeś lawinę. Znajomy przewodnik robi tam szkolenia steep ski, które zainicjował mój pomysł :-) Warunki śniegowo-pogodowe w lutym są zwykle ciężkie, więc one wychodzą tak średnio, ale coś tam działano.

 

W praktyce Czesi dają kary w okolicach 1500-2000 zł za I zone, pomyliły się złotówki z koronami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kotłach można też dostać zgodę na zjazdy. Trzeba tylko przekonać park do siebie, że będziesz tam się poruszał bezpiecznie, żeby Dyrektor Parku czasami później nie przeczytał że spuściłeś lawinę. Znajomy przewodnik robi tam szkolenia steep ski, które zainicjował mój pomysł :-) Warunki śniegowo-pogodowe w lutym są zwykle ciężkie, więc one wychodzą tak średnio, ale coś tam działano.

 

W praktyce Czesi dają kary w okolicach 1500-2000 zł za I zone, pomyliły się złotówki z koronami :-)

Nic się nie pomylilo, Wujot wspomniał o maksie: https://gazetawrocla...atach/ar/764173

A podwojne standardy to slabizna jakich malo: "Zamknięte dla narciarzy kotły są dostępne dla wspinaczy uprawiających wspinaczkę lodową. Wspinaczkę po lodospadach można uprawiać w Dużym Śnieżnym Kotle oraz w Kotle Małego Stawu, ale na wejście w te miejsca potrzebna jest specjalna zgoda dyrektora." ale na wspinaczce lodowej to ja cie nie widzialem, nawet na filmiku ktory zaraz usuniesz ze strachu, choc przeciez przekonales kolege dyrektora do siebie wiec w sumie to czego sie boisz?

PS> na tej zasadzie jak ktos komus to ja tez mam milczace pozwolenie od Jiziego i Robina;-) ale to slaba wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram idee niepromowania zakazanych przez park aktywnosc poprzez niechwalenie sie swoimi osiagnieciami.

Nie rozumiem idei "pochwale sie ale tylko na chwile"

Ja rozumiem. Najpierw ego. Potem rozsądek. To nieskomplikowany przypadek. Dość powszechny. Nie taki znowu skromny. Podziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie pomylilo, Wujot wspomniał o maksie: https://gazetawrocla...atach/ar/764173

A podwojne standardy to slabizna jakich malo: "Zamknięte dla narciarzy kotły są dostępne dla wspinaczy uprawiających wspinaczkę lodową. Wspinaczkę po lodospadach można uprawiać w Dużym Śnieżnym Kotle oraz w Kotle Małego Stawu, ale na wejście w te miejsca potrzebna jest specjalna zgoda dyrektora." ale na wspinaczce lodowej to ja cie nie widzialem, nawet na filmiku ktory zaraz usuniesz ze strachu, choc przeciez przekonales kolege dyrektora do siebie wiec w sumie to czego sie boisz?

PS> na tej zasadzie jak ktos komus to ja tez mam milczace pozwolenie od Jiziego i Robina;-) ale to slaba wersja.

Nie wiem, co za wojenkę prowadzisz z Mario. Ale sądzę, że trzeba przystopować.

 

Ja dziękuję za filmik, zdążyłam obejrzeć, pozazdrościłam umiejętności i braku lęku wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...