Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czarnów - Kamienna Góra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
  • Na forum od: 01.2008
1069
  • Umiejętności: 9
  • Jelenia Góra

Napisano 06 luty 2012 - 15:58

Cieszę się, że właściciele stoku doszli do tych samych wniosków co my tu na forum - ciekawe, prawda niko130? Widziałem na zdjęciach na stronie www, że zaciągnęli siatki przy wyciągu tym dłuższym na wysokości małego zagajnika, zauważyłem także, że jest linka z chorągiewkami przy początku wyciągu, na dole ułatwiać to powinno formowanie kolejki a na górnym wyciągu ładnie wygląda. To na pewno plus, że działają i słuchają "głosu ludu" .

Tak zostało to zamontowane! Dostrzegłem praktyczną stronę "gdybania". Riposta moja byla zbyt ostra , za co przepraszam!
Ale ton Twojej mnie też poruszył. 1:1 remis . Dogrywki nie będzie. :D Jak mnie rozpoznasz to daj znać. Pojeździmy.

P.S. Cennik przewiduje jeszcze jazdę 3.5 godz za 35zł (25zł juniorzy/seniorzy) , ale jest reżim godzinowy 9.00-12.30; 12.30-16.00.

Użytkownik niko130 edytował ten post 06 luty 2012 - 16:03

01 sierpien 2012 : do sezonu zostało ca 1600km jazdy na łyżworolkach i ca 200 godz jazdy konnej :) Chcesz być ekspertem, profi , UWOLNIJ CIAŁO i je wykorzystaj (Takao Maruyama)

#22 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 12.2010
35
  • Umiejętności: 1
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 29 październik 2012 - 09:08

Ciekawe jak będą sie przedstawiać ceny w nadchodzącym sezonie. Może właściciele zaskoczą nas jakimiś nowościami. Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Jadąc oświetloną trasą w górnej części stoku odbijając w lewo mamy pozostałości starej trasy (infrastruktura po starym wyciągu). Ciekawe, czy właściciele zastanawiają się nad jej uruchomieniem. Byłyby to kolejne ciekawe metry na tej górce.

#23 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • wałbrzych

Napisano 29 październik 2012 - 11:41

Jeśli masz na myśli stok z nieczynnym wyciągiem bramkowym, to zdaje się, że należy do innego właściciela... Myślę, że powinni raczej pomyśleć o naśnieżaniu, bo zimy kapryśne a i susza nie pomaga...

Pozdrawiam, radcom

#24 centrala

centrala

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2010
1

Napisano 11 grudzień 2012 - 09:50

cześć wszystkim w nowym sezonie :)
naśnieżanie to dobra myśl, ale generuje to spore koszty, które szybko się nie zwrócą, choć popieram kolegę, myślę, że warto by tam postawić jakąś chatkę by można było po ludzku wypić herbatę czy zjeść coś ciepłego, jest to korzyść obopólna, bo z jednej strony rozwija to stację i daje od razu korzyści finansowe (może nie astronomiczne, ale zawsze) a z drugiej strony dokłada kolejną porcję klientów, którzy potrzebują tego rodzaju "atrakcji", no i oczywiście toaleta, ale zobaczymy, każdego roku coś dokładają, więc może w tym roku będzie coś nowego? Szkoda, że nie napisze tutaj informacji właściciel wyciągu, bo przecież na pewno przegląda to forum.
Pozdrawiam

#25 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:10

Info ze strony www.czarnow-ski.pl

[I]W oczekiwaniu na pojawienie się warunków narciarskich informujemy, że od bieżącego sezonu ulegnie poprawie utrzymanie parkingu oraz zwiększy się jego powierzchnia. Specjalnie do tego celu zakupiliśmy ciągnik rolniczy o mocy 90 KM wyposażony w pług odśnieżny wielopozycyjny oraz ładowacz czołowy. Poprawie ulegnie również zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Obok namiotu stanie przyczepa gastronomiczna serwująca potrawy typu fast food z oknem podawczym skierowanym do wewnątrz namiotu oraz 2 toalety TOI TOI (damska i męska). Informujemy również, że trwają prace nad uzyskaniem pozwolenia na budowę systemu naśnieżania, niezbędnego do dalszego rozwoju naszej stacji. Koncepcja przewiduje budowę ujęcia wody na Czarnowskim Potoku ze zbiornikiem retencyjnym, pompowni oraz rurociągu tłocznego z hydrantami. System będzie dostarczał wodę do 5 armatek śnieżnych, wentylatorowych i zaśnieżał trasy nr 1 i 2.[/I]

Powoli, ale do przodu. Dobrze, że na miejscu staną chociaż dwie oddzielne przenośne toalety. Chociaż docelowo i tak powinien stanąć tam przynajmiej ogrzewany przenośny kontener z toaletami.

#26 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 12 grudzień 2012 - 09:17

Widzę , że luksus w postaci dwóch toi, zrekompensowano cenami karnetów: http://www.czarnow-s...nnik-2012-2013/ Toż to drożej niż na Kopie, że o "super wypaśnej" kanapie Winterpolu, nie wspomnę...

Za luksus trzeba płacić...

Pozdrawiam, radcom

#27 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 12 grudzień 2012 - 11:41

Nowy cennik, to lekkie przegięcie. Wiadomo, że wszystko drożeje, ale ten ośrodek nie jest wart 60 zlotych za całodzienne szusowanie. Miałem cheć pojeździć tam częściej w tym roku, ale w tej cenie wolę pojeźdźić na stoku w Rzeczce, bądź innych ośrodkach, nawet nadrobić sporo drogi i polatać w Zieleńcu. Może to będą podgrzewane toalety :)

#28 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 322 postów
  • Na forum od: 12.2007
218
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 12 grudzień 2012 - 16:24

Moim zdaniem zdecydowanie przegięli, szczególnie, że to stok głównie dla miejscowych, a w okolicy jest spora konkurencja (Dzikowiec, Andrzejówka, Zaclerz, czy nawet Lubawka)

#29 centrala

centrala

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2010
1

Napisano 15 grudzień 2012 - 22:00

czy był ktoś z Was na dzisiejszym rozpoczęciu sezonu na tym stoku? macie jakieś informacje co i jak?

#30 bon

bon

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:45

Totalne przegiecie z cenami.Jezdzilem tam trzy sezony,wtym roku pojade na kompleks Kopy o wiele taniej (za dzien jazdy) i jeszcze ten grafik,dopoludnia ,poludnie,popoludnie.Kazdego roku podnosza ceny o 5zl na karnecie 3,5godz,a za 4 godz 49zl drozej niz na kanapie.

#31 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:56

Ja zajechałem dzisiaj ze znajomymi do Czarnowa aby rozruszać się trochę przed sezonem. Warunki dostateczne,sporo przetarć, ale dało radę pojeździć. Brak kolejek, mało ludzi. Co do infrastruktury, to poza kosmetyką i przenośnymi toaletami brak zmian. Ceny jak z kosmosu. Nie zauważyłem wcześniej w cenniku, że 4 godzinny karnet kosztuje tu 49 złotych!!! :( . W tym sezonie to chyba moja ostatnia wizyta w tym ośrodku.
  • bon podziękował za tę wiadomość

#32 monnique10

monnique10

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2012
0

Napisano 24 luty 2013 - 20:09

byłam dziś po raz pierwszy w Czarnowie, kolejki niewielkie, stoki ok, ale talerzyki niedość że mocno szarpią to jeszcze straszne koleiny.

#33 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1033 postów
  • Na forum od: 10.2011
704
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 01 kwiecień 2013 - 14:55

no cóż, byłem dzisiaj
śniegu nawaliło po same j%#a wielkanocne, ale niestyty nie wyratrakowane

pomimo kartnetu na 4h zawinąłem się już po 2 godzinach

lipa

#34 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:14

Trochę nowości  na ten sezon: http://www.czarnow-ski.pl/start/ miejmy nadzieje, że pójdą w dobrym kierunku i narciarz będzie dla nich najważniejszy. Bo różnie bywało. Tak czy siak, fajna górka z potencjałem...

Pozdrawiam, radcom 

#35 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 24 sierpień 2015 - 15:22

A w tym roku w Czarnowie ma być już naśnieżanie.

#36 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1033 postów
704
  • Świdnica

Napisano 28 styczeń 2016 - 15:40

naśnieżanie, naśnieżaniem, ale ratrakowanie marne

#37 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
  • Na forum od: 01.2012
141
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych

Napisano 31 styczeń 2016 - 18:47

Tak, sztuczny śnieg jest, a a bez niego już by wszystko płynęło. Czynne 2 trasy czerwone, plus babylift za free. Dla początkującego te trasy za ciężkie, głównie przez lód. Jest bardzo twardo i ślisko. Zajechałam tam z dzieckiem, pierwszy raz. Dla mnie ok, na pewno odwiedzę ich w tym sezonie, ale bez dziecka na pewno.

Pod orczykiem szlaczek dość kiepski, z dziurami, zwężkami. Trzeba uważać i patrzeć pod nogi.

Ludzi bardzo niewiele, super.

Parking w błocie. Dojazd kiepski, po dziurach i wąsko, plus kiepskie oznakowanie dla kierowców.

Dla mnie ośrodek na plus. Gdyby w takich kameralnych miejscach było tak samo mało ludzi, a jednak stok był dobrze przygotowany, to byłby raj.

• Kaem podziękował za tę wiadomość

#38 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
141
  • Wałbrzych

Napisano 28 luty 2016 - 13:09

Szkoda, że w Czarnowie w tym sezonie jeździ się tylko w weekendy. Wynika to pewnie z tego, że tak niewielu narciarzy tam zagląda. A to przecież dla narciarza ogromny plus, gdy nie ma tłoku na stoku i kolejek do wyciągu, dodatkowo cała trasa oferuje lepsze warunki, gdy niewiele osób ją zajeżdża.

Przez to, że mają czynne tylko w weekendy to dla nas taka loteria, bo pogoda zmienia się, jak w kalejdoskopie, więc nie wiemy, czy za tydzień będzie tak samo, jak było dziś.

A dziś było rewelacyjnie. Jak na normalną zimę, ze śniegiem, dziś warunki na 5-, a jak na taką "prawie wiosnę", jaką już mamy to było na 5+. Jeździłam od samego rana do południa. Ludzi niewiele, nie zdarzały się więc sytuacje niebezpieczne, do tego zero kolejek do wyciągu.

Stok bardzo dobrze przygotowany, sztruks długo się utrzymywał, do tego cały czas było twardo. Troszkę puszczało przed południem, a wtedy już się zmyłam, to nie wiem, jak było popołudniu.

Panowie z obsługi ochoczo pomagali załapać się na wyciąg tym, którzy nie dawali rady. Talerzyk nie jest super szybki, ale na początku zrywa trochę i trzeba uważać na starcie. Panowie cały czas, na zmianę łopatami ulepszali trasę pod wyciągiem.

A jak sama górka? Dotąd zaliczyłam tylko jeden zjazd i wtedy byłam lekko przerażona, bo na trasie było dużo lodu, a zdarzają się bardziej strome 2 odcinki. Ale dziś poznałam już górkę i bardzo mi się spodobała. Jak na taki mały ośrodek to trasa (na lewo od wyciągu) raczej długa i różnorodna, przez większość lekko pod skosem. Dwa krótkie odcinki z większą stromością, a na dole długo płasko, pod skosem. Żeby dojechać do wyciągu trzeba mocnym skrętem podjęchać pod kątem 180st.

Górka fajna, bo urozmaicona. Jak ktoś chce mieć płasko i równo, jak na patelni to trzeba jechać kawałek dalej na Biały Jar w Karpaczu. I tam nawet zasnąć sobie można w trakcie jazdy. W Czarnowie co kawałek jakaś niespodzianka, trzeba jechać, a nie się zwozić.

Mnie się tam podoba :)

Parking w błocie, ostatni odcinek dojazdu niemiły dla zawieszenia, ale trudno. I tak warto.

#39 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
141
  • Wałbrzych

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:55

Zaczynają od soboty. Super cena, 10zl za 4godz karnet.

Ja jadę :)

#40 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1033 postów
704
  • Świdnica

Napisano 15 grudzień 2016 - 12:01

hmmm, jedna trasa - może być gęsto...