Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 389 postów
  • Na forum od: 03.2014
257
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 14 luty 2020 - 22:08

Też postaram się być. Za dużego wyboru nie mam - jeszcze Gogołów zostaje ale tam mniejsza górka. A nie byłeś wczoraj wieczorem?

Co do reszty dziwisz się? Przyjeżdżasz na wieczorną jazdę a goście pól godziny przed zamknięciem zwijają manatki.

Mnie tam mogłyby ściągnąć tylko zawody,które dziś się odbywały od 18,przy świetle.W pewnym momencie światło zgasło w całej wsi,na wyciągu zostały w absolutnej ciemności dzieci,które sprowadzano,oświetlając skuterami i ratrakiem-jeszcze takiej atrakcji w bonusie nie miałem w swoim długim życiu...

#22 KubaR

KubaR

Użytkownik

• PipPipPip
  • 540 postów
  • Na forum od: 11.2007
333
  • Umiejętności: 7
  • Rabka - Zdrój

Napisano 14 luty 2020 - 22:26

No w praktyce trzeba by było sprawdzić czy był taki casus sądowy, że ktoś pozwał zarządce stoku. Myślę też, że stoki mają zapewne ubezpieczenie na taki wypadek. 

Takich spraw jest relatywnie dużo. Co ciekawe duża ich część jest związana z tym, że ktoś przeszarżował, a potem szuka winnego. W praktyce od dłuższego czasu większość spraw kierowanych przez sądy do biegłych zaczyna się pytaniem czy stok był właściwie przygotowany i zabezpieczony :D

Co do GOPR/TOPR to te organizacje nie mają NIC do bezpieczeństwa na stoku o ile gestor tegoż konkretnego ich nie wynajął. Co więcej umowa z tymi organizacjami (lub z kimkolwiek innym) może obejmowac kontrolę stoku pod względem bezpieczeństwa (która powinna odbyć się przed każdym dopuszczeniem stoku do ruchu, czyli praktycznie codziennie i zostać zaprotokółowana)  ale też ta czynność może pozostać w gestii zarządzającego ternem. Obecnie coraz częściej firmy zewnętrzne (w tym GOPR/TOPR) takich zobowiązań na siebie nie biorą - nie mają przełożenia na obsługę wyciągu.

Historycznie było przyjęte, a chyba nawet przepisy które istniały w latach 90-tych to narzucały, GOPR/TOPR robił tzw. odbiór stoku przed sezonem. Ponieważ teraz nie ma takiego obowiązku prawnego nie ma to nie jest robione, obowiązkowy jest tylko odbiór techniczny samego urządzenia (wyciągu).

Kuba

#23 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPipPip
  • 308 postów
  • Na forum od: 02.2016
557
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 14 luty 2020 - 22:42

Mnie tam mogłyby ściągnąć tylko zawody,które dziś się odbywały od 18,przy świetle.W pewnym momencie światło zgasło w całej wsi,na wyciągu zostały w absolutnej ciemności dzieci,które sprowadzano,oświetlając skuterami i ratrakiem-jeszcze takiej atrakcji w bonusie nie miałem w swoim długim życiu...

Byłem tam ale nie wiedziałem jak Cię poznać. Ja przyjechałem tak o 15:30 i byłem do końca. W zawodach nie uczestniczyłem. Jak odłączyli prąd to akurat siedziałem na ławeczce przed karczmą. Tak pomyślałem co bym zrobił w takim momencie jadą na pełnej prędkości ( i mając świadomość, że nie ma siatek wyłapujących  :P ). Co do zawodów stwierdziłem, że wszyscy w gumach bardzo dobrze jeżdżą wliczając w to dzieci jeszcze młodsze od mojej najmłodszej córki. Który czas miałeś? 

Co do stoku sam widziałeś  - ciemno jak w życi (nawet jak jest prąd).

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#24 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1881 postów
  • Na forum od: 01.2015
1321
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 14 luty 2020 - 23:49

Do czego prowadzi minimalizacja kosztów przekonała się ostatnio pewna rodzina z Warszawy na Rusińskim Wierchu. Nikt nie chciałby z nas być na ich miejscu chyba.

Ta sprawa zdaje się nie ma nic wspólnego z tym o czym rozmawiamy. Ale w sumie tak trochę tak.....W myśl zasady jakoś to będzie, nic się nie stało.
Ps jestem całkowicie pewien że tygodniowy zysk na czysto tej kanciapy to ok 10k PLN...to daje do myślenia....

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#25 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 389 postów
  • Na forum od: 03.2014
257
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 15 luty 2020 - 21:37

Byłem tam ale nie wiedziałem jak Cię poznać. Ja przyjechałem tak o 15:30 i byłem do końca. W zawodach nie uczestniczyłem. Jak odłączyli prąd to akurat siedziałem na ławeczce przed karczmą. Tak pomyślałem co bym zrobił w takim momencie jadą na pełnej prędkości ( i mając świadomość, że nie ma siatek wyłapujących  :P ). Co do zawodów stwierdziłem, że wszyscy w gumach bardzo dobrze jeżdżą wliczając w to dzieci jeszcze młodsze od mojej najmłodszej córki. Który czas miałeś? 

Ja zaraz po zawodach,nie czekając na rozdanie nagród,pojechałem do domu,szkoda,że  się nie spotkaliśmy.Czas miałem chyba 1 w swojej grupie wiekowej,jeszcze nie było na ich stronie...