Skocz do zawartości

Freereide przy trasie - dobór nart


Rekomendowane odpowiedzi

W ub roku. Kilka zjazdów - niestety na zbyt krótkiej. Ale spodobała mi się na tyle że uznałem iż będzie fajnym uzupełnieniem dla SL i GS i nabyłem w długości 181.


Ja też. Też przykrotkiej. Też mi się spodobała. Ale nie kupiłem. PS uzupełnieniem jest Scott the Ski... też 180;-) Deacon to t(a)rasowa narta, AndRand wyjaśnił czemu, z kolei Scott pozatrasowa, dlatego ją lubię;-)

Załączone miniatury

  • DSC_4896.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego masa. Nie bój się starszych roczników, czy mniej znanych modeli. Ważne by miały solidna konstrukcję i odpowiednią dla Ciebie szerokość. (a jaka to jest sam zdecyduj)

 

https://www.olx.pl/o...html#1c0f96c92b

 

https://www.olx.pl/o...html#1c0f96c92b

 

https://www.olx.pl/o...html#1c0f96c92b

 

 

Jeśli nie będzie Ci szło, to kwestia techniki. Takie narty mają bardzo dobre opinie.

Technologicznie, nic się specjalnie nie zmienia od lat. (Poza ultralekkimi modelami do skiturów, które i tak Cię nie interesują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję, za wszystkie komentarze!
Czy mogę wnioskować z waszych opisów, że właściwie czego bym nie wybrał to będzie ok, do jazdy "freeride przytrasowy" czy head 93 pod butem i 180 cm, czy head 99 pod butem 180 cm, czy majesty Rouge 100 pod butem i 178 cm, Scott lub Mantry o podobnych parametrach?
Jeśli nie ma specjalnej różnicy między poszczególnymi modelami i będą zachowywać się podobnie, to wezmę pewnie najtańsze.
Używki nie wchodzą w grę, narty zaproponowane przez Śpiocha, też raczej nie, ale to ze względu na to, że jakby mi nie szło poza trasą, to nie chciałbym zwalać tego na nartę

 

Jak weźmiesz race'owe zjazdówki to spokojnie będziesz mógł zwalić na nartę :)

Narty, które maksymalizują efektywną krawędź (duży camber, minimalne rockery, duża sztywność) nie są przyjemne w jeździe poza trasą.

 

Co do szerokości - poniżej 80mm trzeba dobrze umieć klasyczne techniki, przedział 90-105mm odczujesz prawie tak samo (już wygodnie się jeździ w świeżym śniegu), przedział 105-115mm jest moim zdaniem trochę mało potrzebny (utrudnia trzymanie na twardym, większa waga), przedział 115mm+ jest na dwa dni w sezonie w naszych warunkach (40cm+ świeżego opadu leciutkiego śniegu). 

Dzioby 120mm+ w zasadzie dają radę na świeżych śniegach.

 

Śpiochu proponuje moje ulubione narty - tzn. nie wiercone, z poprzednich sezonów, najlepiej jeszcze w folii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...