Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rowerowe MTB - relacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#141 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3069 postów
  • Na forum od: 10.2011
8984
  • Umiejętności: 7

Napisano 19 wrzesień 2019 - 14:23

Czy te nowe trasy w Szczyrku to dla mtbk czy nart?

Na mapce widoczne są i jedne i drugie. W tym roku oddano dwie trasy mtbk z Hali Skrzyczenskiej, jedna niebieska do dolnej stacji Gondoli, druga czerwona do Soliska. Teraz doszła jeszcze jedna trasa mtbk niebieska ze Zbójnickiej Kopy do Hali Skrzyczenskiej.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#142 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Na forum od: 11.2008
3624
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 14:41

Radomice jak Jakuszowa czy coś koło Rędzin, może Wujot przypomni, gdzie droga się kończy i koniec świata;-) Super!
PS może Radzimowice;-)

Są i Radomice (i to Mitkowi chodziło bo blisko Pławnej) i Radzimowice.

Co do tych ostatnich to... najbardziej czadowa wioska jaką znam! Parę chałup (i tyleż samo szlaków tu poprowadzonych) na szczycie górki. Podjazdy wypruwające flaki ale w dół - szaleństwo. Jak puścisz klamki przy zjeździe do Wojcieszowa to  rower dosłownie skacze do przodu. 

Tutaj "nowy" podjazd z Mysłowa połowa to asfalt a od zakrętu już elegancki szuter. 

gallery_168102_741_3767362.jpg

W pakiecie takie widoki (widać, że przed podjazdem jesteśmy całkiem wysoko)

gallery_168102_741_383767.jpg

A na górze jest tak

gallery_168102_741_5037604.jpg

gallery_168102_741_1882959.jpg

Przy zjeździe na Wojcieszów można zajrzeć do sztolni

gallery_168102_741_2568991.jpg

Natomiast przez wspomniane przez Mitka Radomice jechałem 18.07.2019 roku około 15:40 i od zachodu wygląda to tak

gallery_168102_741_1993319.jpg

Droga komfortowa

gallery_168102_741_2833731.jpg

Miejscowość jest na pętli powiaty Lwóweckiego, z tej mapki objechałem większość

gallery_168102_741_2407722.jpg

W miejscowości też jest widokowo

gallery_168102_741_1510459.jpg

A tu trochę o historii

gallery_168102_741_2257431.jpg

Jak widać Radomice też dają radę!

Pozdro

Wiesiek

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#143 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 10.2016
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 14:49

Na mapce widoczne są i jedne i drugie. W tym roku oddano dwie trasy mtbk z Hali Skrzyczenskiej, jedna niebieska do dolnej stacji Gondoli, druga czerwona do Soliska. Teraz doszła jeszcze jedna trasa mtbk niebieska ze Zbójnickiej Kopy do Hali Skrzyczenskiej.

Trasy bardzo fajne (mowie o tych dwoch otwartych juz od jakiegos czasu) ale wciaz ta miejscowka jest daleko, daleko w tyle za Enduro Trails w Bielsku (a to rzut beretem).
W Bielsku jest duzo wiecej tras i rozpietosc trudnisci tez wieksza.
Dodatkowo mozna troche tez "pojezdzic" a nie tylko zjezdzac. (czyli sa rowniez fajne podjazdy a nie tylko wyciag i zjazd)
Mozna wspomoc sie gondola na szyndzielnie ale przy wiekszosci tras trzeba choc troche popedalowac (co dla mnie jest zaleta)
Z perspektywy mtb/enduro: Szczyrk przy Enduro trails w Bielsku to narazie taki ubogi kuzyn;)

#144 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:11

Dodatkowo mozna troche tez "pojezdzic" a nie tylko zjezdzac. (czyli sa rowniez fajne podjazdy a nie tylko wyciag i zjazd)

Ktoś upierdliwy mógłby powiedzieć, że w Szczyrku to dopiero można sobie popodjeżdżać :D Także nie wiem jak z tym kuzynostwem : )

Bo zawsze myślałem, że w Bielsku są ścieżki ale prawdziwe mtb to np. Szczyrk właśnie : )

#145 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:23

Ktoś upierdliwy mógłby powiedzieć, że w Szczyrku to dopiero można sobie popodjeżdżać :D Także nie wiem jak z tym kuzynostwem : )
Bo zawsze myślałem, że w Bielsku są ścieżki ale prawdziwe mtb to np. Szczyrk właśnie : )

No ja sie odnosilem do tras przygotowanych typowo pod rower a nie do jezdzenia po szlakach pieszych. Te pierwsze sa z reguly ciekawsze do jazdy na rowerze gdzyz ...zostaly stworzone by dawac frajde z jazdy na rowerze;)
W szczyrku masz opcje podjazdu szlakiem pieszym (gdzie nie zawsze da sie podjechac) badz tez upierdliwym , nudnym, doprowadzajacym do ziewania szutrem. Chyba ze sa inne fajne opcje o ktorych nei wiem? Z checia poznam bo jakos super nie znam tego terenu:)
W Bielsku natomiast jest fajna trasa podjazdowa na Kozia gore(daglezjowy)+ np jadac taka RockandRolla sa momenty ze chwile musisz podjechac (choc krotkie te fragmenty to jednak zawsze jakies urozmaicenie)

#146 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:24

Ktoś upierdliwy

a tak w ogole to doceniam samokrytyke;)

#147 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:40

No ja sie odnosilem do tras przygotowanych typowo pod rower a nie do jezdzenia po szlakach pieszych.

Tyle, że to ani mtb ani enduro :D

Trochę żartuję, rozumiem o co Ci chodzi ale wolałem przywrócić właściwe proporcje. 

http://beskidtrail.pl/trasy-mtb/ Tu masz mtb/enduro. 

#148 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:57

Tyle, że to ani mtb ani enduro :D
Trochę żartuję, rozumiem o co Ci chodzi ale wolałem przywrócić właściwe proporcje.

http://beskidtrail.pl/trasy-mtb/ Tu masz mtb/enduro.

No zgoda, wszystko rozchodzi sie o definicje enduro.
Mowa byla o nowych sciezkach w Szczyrku ktore zwia enduro (slusznie czy tez nie - nie bede roztrzygal) wiec do nich sie odnosilem
Musisz chyba wniesc o zmiane nazwy "enduro trails" w bielsku na jakas inna , skoro to nie enduro;)

PS fajna stronka ktora podlinkowales

#149 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
  • Na forum od: 01.2017
951
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:13

Przypomniałem sobie. Mniszków z Miedzianki, to kolo Rędzin. Zjazd na Przełęcz Redzinska. Też koniec drogi. Mniszków znaczy. Choć niekoniecznie. Wujot pewno ma fotki;-)

#150 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:21

To w sumie kwestia nazewnictwa. Mniejsza o nie ale trochę się uśmiałem na myśl, że w Szczyrku można tylko pozjeżdżać - tam się można ujechać na śmierć :D Nawet na zwykłych - upierdliwych, nudnych, doprowadzajacych do ziewania - jak piszesz podjazdach. https://www.strava.c...gments/18776250 Chciałbym zobaczysz jak tu z nudów ziewasz :D :D :D  Takie fajne rzeczy piszesz : )

Enduro jako pojęcie umarło i nie żyje. Kiedyś oznaczało włóczenie się po  górach. Teraz oznacza zjazd - odkąd na zawodach Enduro odcinki specjalne są praktycznie tylko w dół :D Więc o nazwy nie będę kopii kruszył ale twoja opinia o Szczyrku jest hmmm ... szokująca i nieco egzotyczna :D

#151 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Na forum od: 11.2008
3624
  • Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:26

Przypomniałem sobie. Mniszków z Miedzianki, to kolo Rędzin. Zjazd na Przełęcz Redzinska. Też koniec drogi. Mniszków znaczy. Choć niekoniecznie. Wujot pewno ma fotki;-)

:)

100% to jechałem ale fotek nie mam. Kiedyś uważałem, że albo foty albo jazda (po prawdzie dalej tak sądzę). A także, że nie jeździ się po szlakach... 

;)

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#152 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:32

To w sumie kwestia nazewnictwa. Mniejsza o nie ale trochę się uśmiałem na myśl, że w Szczyrku można tylko pozjeżdżać - tam się można ujechać na śmierć :D Nawet na zwykłych - upierdliwych, nudnych, doprowadzajacych do ziewania - jak piszesz podjazdach. https://www.strava.c...gments/18776250 Chciałbym zobaczysz jak tu z nudów ziewasz :D :D :D Takie fajne rzeczy piszesz : )

Enduro jako pojęcie umarło i nie żyje. Kiedyś oznaczało włóczenie się po górach. Teraz oznacza zjazd - odkąd na zawodach Enduro odcinki specjalne są praktycznie tylko w dół :D Więc o nazwy nie będę kopii kruszył ale twoja opinia o Szczyrku jest hmmm ... szokująca i nieco egzotyczna :D

Moja opinia byla o przygotowanych sciezkach rowerowych - bo o nich byla mowa.

#153 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:34

OK, myślałem, że o mtb/enduro i ziewaniu w Szczyrku :D 

Ale pewnie źle zrozumiałem czy tam nie doczytałem : )

#154 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:57

OK, myślałem, że o mtb/enduro i ziewaniu w Szczyrku :D
Ale pewnie źle zrozumiałem czy tam nie doczytałem : )

No albo ja nie bylem dosc precyzyjny...jeszcze sie nie nauczylem ze na tym forum trzeba byc wyjatkowo czujnym ;)
A szutry i ziewanie sa ze soba dla mnie nierozerwalnie zwiazane:) i nie mowie tu o dlugosci podjazdu ale jak on jest interesujacy...
byles moze w rychlebach? Tam mozna zobaczyc co to jest fajny podjazd i pozniej na szutrze pozostaje juz tylko ziewanie ;)

#155 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
  • Na forum od: 09.2006
3640
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 19 wrzesień 2019 - 18:10

Enduro nie umarlo, w kazdym razne nie tutaj:endure to rodzaj Mtbk bardziej stonowany do zjazdow, ale stale pozwalajacy naswobodne wspinanie sie (na DH nie podjedziesz pod nawet mala gorke).

Enduro to takze  mtbk zawody w bardzo urozmaiconym terenie - od bardzo trudnego XC do Enduro, gdzie  sa kawalki , gdzie podwoza wyciagiem: wlasnie w niedziele beda takie zawody w Snowshoe, dokad jazde jutro po pracy...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#156 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2036 postów
  • Na forum od: 11.2007
1269
  • Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 18:18

No to ja lubię to enduro, czyli włóczenie się po górach, szczególnie po ścieżkach typu dirty. Jak to po naszemu ładnie nazwać ?
A najlepsza jest jazda po szlakach pieszych. Te nasze niskie góry są wręcz pod to stworzone, mało ludzi chodzi, więc przynajmniej rower je odwiedza.
  • Wujot i wkg podziękowali za tę wiadomość

#157 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
951
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 18:53

:)

100% to jechałem ale fotek nie mam. Kiedyś uważałem, że albo foty albo jazda (po prawdzie dalej tak sądzę). A także, że nie jeździ się po szlakach...

;)

W

No ja pieszo szedłem. A do końca drogi autem.

#158 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 19:56

No to ja lubię to enduro, czyli włóczenie się po górach, szczególnie po ścieżkach typu dirty. Jak to po naszemu ładnie nazwać ?
A najlepsza jest jazda po szlakach pieszych. Te nasze niskie góry są wręcz pod to stworzone, mało ludzi chodzi, więc przynajmniej rower je odwiedza.

No tak - to Enduro w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Teraz to chyba po prostu MTB tyle, że to słowo już nic nie znaczy ; ) Na nartach przynajmniej nazewnictwo jest proste - skitouring, skialpinizm, freetouring - kazdy wie o co chodzi : ) Ale już w nartach - nie do końca, na przykład AM :D

Enduro to takze  mtbk zawody w bardzo urozmaiconym terenie - od bardzo trudnego XC do Enduro, gdzie  sa kawalki , gdzie podwoza wyciagiem: 

No to trochę już takie wyciągowe Enduro :D To oczywiście tylko zabawa słowami : ) Na szczęście każdy się bawi jak lubi ... 

No i na szczęście nie musimy wszystkiego nazywać : )

No albo ja nie bylem dosc precyzyjny...jeszcze sie nie nauczylem ze na tym forum trzeba byc wyjatkowo czujnym ;)
..................................
byles moze w rychlebach? Tam mozna zobaczyc co to jest fajny podjazd i pozniej na szutrze pozostaje juz tylko ziewanie ;)

Eeeee, nie zawsze : ) Po prostu te nuuuudy w Szczyrku mnie rozbawiły - szczególnie po ostatnim weekendzie ...

Nie byłem, ale się wybiorę.

#159 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
368
  • Umiejętności: 6

Napisano 19 wrzesień 2019 - 20:36

https://m.youtube.co...k4v37oqLOtAnwJs

Pogubiłam jak co się nazywa

#160 JacekMa

JacekMa

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
36
  • Łódź

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:44

Ja najlepiej bawie sie na specjalnie przygotowanych trasach rowerowych ktore autorzy nazywaja enduro (Enduro trails w bielsku, rychleby, srebrna gora, babia gora trails itp, z latwiejszych: swieradow). W zwiazku z tym ze zostaly przygotowane wlasnie strickte do trudnej jazdy rowerowej w terenie, kazdy metr jest frajda.
Szlaki piesze i wloczenie sie po gorach tez sa super ale to jednak nie szlaki stworzone pod rower wiec nie wykorzystuje sie tak optymalnie terenu ( czasami jakis wypych bo sie nie da podjechac, czasami jakis przynudzajacy szuter, w zjezdzie nadmierne wytracenie wysokosci itp.) Za to jest przygoda i czesto puste gory:) tez to na pewno ma niesamowity urok
Jesli jednak mowimy o czystej frajdzie z jazdy to gotowe trasy sa nie do przebicia.
( ja wiec narazie dziele czas pomiedzy gotowymi trasami a takim klasyczny przygodowym enduro tak 70%/30% na korzysc gotowych tras)
  • Wujot podziękował za tę wiadomość