Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14219 postów
  • Na forum od: 11.2007
9036
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 14 październik 2019 - 10:21

No widzisz z każdym nie da się. Jeździłem razem z Brunerem, Rungiem, Lskim, Fred(owskim)em, ale niezależnie od tych jazd zawsze byli dla mnie kimś. Aha no i z Zeberkaa. Co więcej narciarze formatu Franka Rząsy lub Michała Makowskiego czy deskarze jak Andrzej Dragan nigdy nie przepytywali mnie z nachyleń i przewyższeń, ani nie odbierali prawa głosu. Ot klasa. Mamy pod ręką takiego profesora, z wykształcenia stolarz, z zamiłowania matematyk i fizyk, do tego maluje i gra na pianinie, wróć fortepianie, interesuje się literaturą, ot człowiek renesansu. Uwierz, że to skromny człowiek, co więcej podchodzi do ludzi z delikatnością i pokorą, tym większą im ktoś słabiej się czuje w jego towarzystwie. Klasa.

Cześć

Użyłem złego sformułowania i wyszło jak wyszło. Nie chciałem Ciebie ani nikogo mi nieznanego obrazić tym sformułowaniem. Miałem na myśli anonimowość. Dopóki kogoś nie spotkam, nie porozmawiam z nim, nie zobaczę jest dla mnie absolutnie obcy i nieznany. Nie biorę sieciowych informacji za dobrą monetę aczkolwiek np. jeżeli chodzi o wiedzę narciarską to nauczyłem się czytać miedzy wierszami.

Dopóki mnie nie poznasz też nic o mnie nie wiesz.

Pozdro

• sstar podziękował za tę wiadomość

#42 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4830 postów
  • Na forum od: 03.2006
2631
  • Umiejętności: 1

Napisano 14 październik 2019 - 17:09

No widzisz z każdym nie da się. Jeździłem razem z Brunerem, Rungiem, Lskim, Fred(owskim)em, ale niezależnie od tych jazd zawsze byli dla mnie kimś. Aha no i z Zeberkaa. Co więcej narciarze formatu Franka Rząsy lub Michała Makowskiego czy deskarze jak Andrzej Dragan nigdy nie przepytywali mnie z nachyleń i przewyższeń, ani nie odbierali prawa głosu. Ot klasa. Mamy pod ręką takiego profesora, z wykształcenia stolarz, z zamiłowania matematyk i fizyk, do tego maluje i gra na pianinie, wróć fortepianie, interesuje się literaturą, ot człowiek renesansu. Uwierz, że to skromny człowiek, co więcej podchodzi do ludzi z delikatnością i pokorą, tym większą im ktoś słabiej się czuje w jego towarzystwie. Klasa.

Za krotko, zeby to nazwac jezdzeniem.

To ja rozpoznalem Ciebie widzac, kompletnie zakreconego narciarza. Takich lubie.

Silne nogi, chetny do nauki...

Troche sie za szybko rozpedzales a gdyby pochylosc byla dluzsza to musialbys narty przed plotem  wrzucic w zeslizg. :)

Pamietasz? pocwiczylismy skret stop, najpierw co piaty(zeby miec czas na przygotowanie). Nastepnie co trzeci w nadziei, ze strome gorki nie bede straszne.

Skret stop ma to do siebie, ze zarzymuje jazde ale natychmiatowe wyjscie w gore ulatwia zapoczatkowanie nastepnego na kazdej stromiznie.

Cwiczysz to jeszcze czy uwazasz ten skret za archaiczna ewolucje?.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#43 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3965 postów
  • Na forum od: 01.2017
1625
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 październik 2019 - 22:40

To ja rozpoznalem Ciebie widzac, kompletnie zakreconego narciarza. Takich lubie.
Troche sie za szybko rozpedzales a gdyby pochylosc byla dluzsza to musialbys narty przed plotem wrzucic w zeslizg. :)
Pamietasz? pocwiczylismy skret stop, najpierw co piaty(zeby miec czas na przygotowanie). Nastepnie co trzeci w nadziei, ze strome gorki nie bede straszne.
Skret stop ma to do siebie, ze zarzymuje jazde ale natychmiatowe wyjscie w gore ulatwia zapoczatkowanie nastepnego na kazdej stromiznie.

Chyba cwicze, na skiturach:-)

#44 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4830 postów
  • Na forum od: 03.2006
2631

Napisano 15 październik 2019 - 07:47

Część! Odświeżam wątek. Nie dane mi było ostatnio zbyt wiele nagrać. Nie było okazji lub nie było chętnego do bawienia się w operatora. Mam tylko taki filmik. Czy ktoś ma siłę aby "zmęczyć" całe 3 minuty i napisać kilka słów uwag/wskazówek? Co jest kompletnie złe? Czy jest coś dobrego w mojej jeździe? Dziękuję i pozdrawiam!

https://youtu.be/hP1b-z7PeNc

Edytowałem film na telefonie i dwa razy przez przypadek wrzuciłem ten sam zjazd. Sorry!

.
Jazda jest slaba jak wszystko co robi sie po lebkach. Nakrec drugi film gdzie skrety beda dokrecone tz dzioby nart na godz. 10 i 14 (zegar fredowskiego) wtedy wyjda dociazenia i rotacje korpusu.
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#45 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 156 postów
  • Na forum od: 12.2017
107
  • Lublin

Napisano 31 styczeń 2020 - 19:42

Witajcie!

Miałem ambitne plany aby coś więcej poćwiczyć, podciągnąć się technicznie, zrobić kilka filmików aby był materiał do oceny... Póki co wyszło jak zawsze. 😉😢 Mam raptem jeden filmik z 2020 i to w jakości prawie takiej jakby był nagrywany kalkulatorem, a poza tym krótki. Pomimo to wrzucam to co mam. Może zmotywuje mnie to aby coś nowego nagrać w przyszłości.

Ps. Jeśli nasunęła się komuś jakaś uwaga odnośnie jazdy to będę wdzięczny. Patrzę na ten film i chyba najbardziej na minus rzuca się w oczy to, że za bardzo prostuję się(wychodzę do góry) i robię to tułowiem zamiast pracować samymi nogami.

https://youtu.be/1yynYbUMhqk
Grupa wyjazdy - lubelskie:

https://www.facebook...82826469264833/

#46 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
  • Na forum od: 03.2016
707
  • Górny Śląsk

Napisano 31 styczeń 2020 - 20:09

Co sądzicie o ustawieniu rąk tego jeźdźca?
https://youtu.be/vA6y96IuARM

#47 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 156 postów
107
  • Lublin

Napisano 31 styczeń 2020 - 20:22

Ręce nie ruchome, nie wykonują zbędnych ruchów, są razem z tulowiem frontalnie do linii spadku stoku, a ruch tylko w nadgarstkach. Tzn. tak powinno być prawidlowo? Ja w trakcie jazdy(filmik powyżej) starałem się robić ruch ręką tak aby dociskać nartę dolną, i przechylać tułów na dolną nartę. Może to tak trochę śmiesznie wyszło...

#48 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
  • Na forum od: 10.2011
934
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 31 styczeń 2020 - 20:52

Ręce nie ruchome, nie wykonują zbędnych ruchów, są razem z tulowiem frontalnie do linii spadku stoku, a ruch tylko w nadgarstkach. Tzn. tak powinno być prawidlowo? Ja w trakcie jazdy(filmik powyżej) starałem się robić ruch ręką tak aby dociskać nartę dolną, i przechylać tułów na dolną nartę. Może to tak trochę śmiesznie wyszło...

To nie jest zły filmik.

Ponieważ nie jedziesz zbyt szybko, jest wręcz bardzo dobry dla forumowych fachmanów.

A Twoja praca rąk dla mnie jest absolutnie poprawna.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#49 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
  • Na forum od: 03.2016
707
  • Górny Śląsk

Napisano 31 styczeń 2020 - 20:55

To nie jest zły filmik.
Ponieważ nie jedziesz zbyt szybko, jest wręcz bardzo dobry dla forumowych fachmanów.

:):) To nie jest film forumowicza :)

#50 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 156 postów
107
  • Lublin

Napisano 31 styczeń 2020 - 21:00

To nie jest zły filmik.

Mój film to ten 😉:

#51 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
934

Napisano 31 styczeń 2020 - 21:04

Mój film to ten :

Sorki za złe miejsce wcześniejszej odpowiedzi, ale jest ona aktualna - pisałem o twoim Bartek filmiku.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#52 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Na forum od: 12.2010
1066
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 31 styczeń 2020 - 21:04

Mnie się podoba Twoja jazda.

Stopka się wyłopotała się. Na wietrze.

Przyszły sezon będzie z.bisty.

#53 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
934

Napisano 31 styczeń 2020 - 21:05

:):) To nie jest film forumowicza :)

Wiem wiem , to moi kumple.

#54 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14219 postów
9036
  • Warszawa

Napisano 01 luty 2020 - 00:26

Idealne.

Pozdrowienia

#55 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14219 postów
9036
  • Warszawa

Napisano 01 luty 2020 - 00:32

Troche sie za szybko rozpedzales a gdyby pochylosc byla dluzsza to musialbys narty przed plotem  wrzucic w zeslizg. :)

Cześć

Natknąłem się na post przypadkiem. Jeżeli ktoś uważa, skręt stop za: archaiczną ewolucję... powinien zostać ścięty - topór, gilotyna - nieważne.

W każdym razie jest narciarskim idiotą!

Pozdrowienia

• joagnes podziękował za tę wiadomość

#56 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 629 postów
  • Na forum od: 11.2011
596
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 01 luty 2020 - 10:05

...  Jeżeli ktoś uważa, skręt stop za: archaiczną ewolucję... powinien zostać   .....  .....  ....

a są tacy ?

Pozdrawiam -Włodek

#57 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14219 postów
9036
  • Warszawa

Napisano 01 luty 2020 - 12:14

a są tacy ?

Cześć

Ostatnio obserwowałem grupę uczących się młodych narciarzy. Obsługiwało ich 5 może nawet 6 instruktorów. Wszyscy na etapie na którym poznaje się właśnie skręt stop. Nie widziałem ani jednej prezentacji ani jednego ćwiczenia. Po Łukach płużnych przeszli do prezentacji skrętu ciętego dostokowego.

Taka prawda.

Pozdrowienia

• mlodzio podziękował za tę wiadomość

#58 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• PipPip
  • 109 postów
  • Na forum od: 01.2015
96
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 01 luty 2020 - 16:44

Jeśli nasunęła się komuś jakaś uwaga odnośnie jazdy to będę wdzięczny. 

Dla mnie git.

Więcej luzu. Widać że kamera cię trochę spina, choć zdaję sobie sprawę, że to nie tak łatwo "się ładnie przedstawić przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed tymi milionami słuchaczy". Jak kiedyś ze szwagrem na Woronicza... ale to historia na inny wątek.

• sstar podziękował za tę wiadomość

#59 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3965 postów
  • Na forum od: 01.2017
1625
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 01 luty 2020 - 17:01

Troche sie za szybko rozpedzales a gdyby pochylosc byla dluzsza to musialbys narty przed plotem wrzucic w zeslizg. :)

Dziś ćwiczylem mimochodem, na Hnedym, znaczy Gniadym chyba. Co ciekawe ktoś wykopał akurat ten wpis.

#60 tomalbyd

tomalbyd

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 04.2017
26

Napisano 01 luty 2020 - 20:18

I co z tego???

Ja zapraszam zawsze do konfrontacji w realu ze mną anie a jakimś ... z ideą..

Dopóki kogoś nie spotkam jest dla MNIE NIKIM!

Pozdro

Siemasz .A ty jesteś pępkiem Świata , guru i dla ciebie wszyscy to śmieci bo to twoje ulubione określenie .Ps specjalnie z małej litery bo na szacunek nie zasługujesz koleś ....