Skocz do zawartości

Jakie gogle na mgłe lub duże zachmurzenie S0 czy S1?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

obecnie jeżdżę w googlach S2, w pełnym słońcu i lekkim zachmurzeniu jest OK.

Kilka razy zdarzyło mi się jeździć we mgle lub w bardzo pochmurnym dniu.

Z goglami S2 jazda była całkiem na czuja, brak odczucia wzrokowego, gdzie się kończy wznisienie lub zaczyna, gdzie są muldy itp. Błędnik wariuje.

Proszę o porady i wasze doświadczenia jakich gogli używacie S0 czy S1 w takich warunkach? S0 to jest bodajże sama przeźroczysta szyba, nie wiem czy występuje wersja lekko żółtawa na mgłę.

A co z jazdą nocną? S0 czy S1?

Znalazłem takie gogle, który są pewnym kompromisem, wymienne szybki S0-S1-S2

 

http://allegro.pl/ma...6619644088.html

 

Może macie jakieś inne propozycje w przystępnej cenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S0 przy pełnym słońcu wysoko w górach to wyzwanie. Chyba że pod spodem masz okulary przeciwsłoneczne.

Głównie jeżdżę w Polsce, gdzie większość stoków ma wystawę północna. To powoduje, że gdy jadę na nartach słońce przeważnie świeci w plecy, a jadąc na kanapie gdy świeci mi w twarz niespecjalnie mi przeszkadza. Wożę drugi zestaw gogli z różowa szybką w samochodzie, ale od czasu gdy zakupiłem gogle z szybą S0, czyli od 4 lat, nie było potrzeby by ich używać. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie jeżdżę w Polsce, gdzie większość stoków ma wystawę północna. To powoduje, że gdy jadę na nartach słońce przeważnie świeci w plecy, a jadąc na kanapie gdy świeci mi w twarz niespecjalnie mi przeszkadza. Wożę drugi zestaw gogli z różowa szybką w samochodzie, ale od czasu gdy zakupiłem gogle z szybą S0, czyli od 4 lat, nie było potrzeby by ich używać. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ale na Kasprowy to lepiej załóż więcej niż S0 bo ja tam dostałem śnieżnej ślepoty i było cieniutko. Chyba przez to dość słabo teraz widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady i wasze doświadczenia jakich gogli używacie S0 czy S1 w takich warunkach? S0 to jest bodajże sama przeźroczysta szyba, nie wiem czy występuje wersja lekko żółtawa na mgłę.
A co z jazdą nocną? S0 czy S1?

 
Wieczorem zdecydowanie S0, ale porządne gogle z taką szybą jest bardzo ciężko kupić, jak na Uvexy z szybą S0 polowałem przez 2 lata.
Przez kilka lat miałem Uvexy z szybą foto-cośtam, które ściemniały się na słońcu, ale gdy na koniec dnia zjeżdżałem już o zmroku, to były stanowczo zbyt ciemne, podobnie było wieczorem na stoku nierównomiernie oświetlonym.
Teraz już drugi sezon jeżdżę w goglach Uvex Google300 Take-off, które mają podstawową szybkę S1 Lasergold, na którą  przy intensywnym oświetleniu nakłada się dodatkową szybkę przyciemniającą, mocowaną magnesikami.
To jest bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, ale mimo to, na wieczorną jazdę wolę gogle z szybką S0.
Jak chodzi o mgłę, to kiedyś miałem okazje przymierzyć gogle Oakley O2 z jakimś dziwnymi szybkami i w nich widziałem bardzo dobrze.
Dlatego piszę, że szybki były dziwne, bo pamiętam iż z zewnątrz wyglądały wówczas (we mgle) na niebieskie, świat widziany przez te gogle był czarno-biały z wszystkimi odcieniami szarości (a nie niebieski, jak się spodziewałem), natomiast przy dobrej pogodzie te szybki miały kolor żółto-złoty.
 

Znalazłem takie gogle, który są pewnym kompromisem, wymienne szybki S0-S1-S2
 
http://allegro.pl/ma...6619644088.html

Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że (jak wynika ze zdjęcia) to nie są szybki double-lense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu producenta wchodzi, że są podwójne szybki. POC by chyba takiego badziewia nie wypuścił. Na wieczorne jazdy tak jak każdy tu potwierdza, tylko S0. Na mgłę różnie bywa, fajnie sprawują się różne polaryzacyjne szybki, tylko one zawsze trochę przyciemniają. Ale na dobrą mgłę to nie ma siły.

Używał ktoś może gogli S0 przeznaczonych na motor? Ja znalazłem takie i się zastanawiam, czy to nie jest dobra opcja. Cena w miarę ok.

https://www.domenasp...-FUEL-V-1-.html

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś może gogli S0 przeznaczonych na motor? Ja znalazłem takie i się zastanawiam, czy to nie jest dobra opcja. Cena w miarę ok.

https://www.domenasp...-FUEL-V-1-.html

 

 

Nie znam tych gogli, ale nie sądzę by motocyklowe gogle miały podwójne szybki (double-lense), a to dla mnie jest podstawowa cecha gogli narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z zakupem solidnych googli z szybka SO lub innymi ja sam używam SO i S1 wymiennie w googlach.

Head ma serię googli o nazwie Horizons do nich bez problemu można dokupić zestaw róznych szyb 

http://shop.head.com...n-lens-kit.html

 

Ceny na stronie Head są przesadzone , google z szybką S1 i dodatkowo szybka SO kupiłem za 400 zł .... tanio nie jest ale warto. ( S2 mam goolge z Avatara :)

Goole o których wspominasz Oakley są klasą samą w sobie  (system Prism) ... faktycznie są fajne lub bardzo fajne jednak cena jak za google jest chora ..... za wyższy model 850 zł ..a niestety google na długo nie starczają..... 

Cześć

Co to znaczy, że "gogle na długo nie starczają??" Dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych gogli, ale nie sądzę by motocyklowe gogle miały podwójne szybki (double-lense), a to dla mnie jest podstawowa cecha gogli narciarskich.

 

Nie trzeba sadzić, wystarczy sprawdzić na stronie producenta, mają podwójne szybki. Kwestia czy ktoś używał czegoś w podobie?  Smith to firma która robi gogle "od zawsze" więc prawdopodobnie nie będzie lipy. Nie wiem tylko jak takie motocyklowe są zbudowane,czy nie będzie wiało etc. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...