Skocz do zawartości

Komórki komórkom nierówne?


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy komórkowe slalomki poszczególnych firm różnią się w znaczący sposób sztywnością?

Tzn. czy generalnie jest tak, że np. narty firmy X trudniej ugiąć, aby "oddały" niż firmy Y? (Czy zależy to tylko od tego, pod kogo była robiona narta i komórki jednej firmy mogą znacząco różnić się sztywnością?)

Jeżeli tak, to slalomki której firmy najłatwiej ugiąć?

 

Z góry dzięki za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Narty zawodnicze  dobiera się do wagi zawodnika, zazwyczaj występują w trzech "sztywościach"

nie tylko do wagi ale tez do indywidualnych preferencji ,stylu jazdy itd. prawdziwe komorki robione sa pod konkretna osobę ,z twardoscia pseudo komorek ,dostepnych w sprzedazy dla kazdego bywa bardzo roznie np elan slx fis jest bardziej miekki niż slx fusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że równe ale różne :)

 

Nie dość, że mają różną sztywność to jeszcze różny rozkład sztywności.

Niektóre firmy opisują twardość przodu i tyłu pisakiem na każdym egzemplarzu narty.

 

Wszystkie są nartami najwyższej jakości ale trochę różnymi.

Którąkolwiek kupisz ...........nie wtopisz.

Oczywiście ich charakter nie musi odpowiadać w 100% Twoim preferencjom.

 

Ja uwielbiam "wjeżdżać się " w nowe narty.

Każda jest dla mnie dobra.

 

Z ostatnich kilku lat mogę napisać.

 

Elan: niezwykle uniwersalne i stabilne.Jak żadne inne dociągają skręt.

Salomon/ Atomic: bardzo dynamiczne ale bardziej zdefiniowane na bardzo krótki skręt. Wymagają świadomej techniki.

Nordica/Blizzard: "sztywniejsze i bardziej atletyczne. Cały czas "kombinują" aby wyjść ze skrętu i przyśpieszyć.

Fischer: Mistrz stabilności. Właściwie trochę "nudne" :)

Dynastar/Rossignol: potrafią wszystko. 

Voelkl: dawno nie jeździłem. ( znane mi modele były zawsze pomiędzy Rossi/Dynastar a Fischer :)  )

Stockli: Bardzo mocna. Chyba potrzebują jeszcze cięższego pacjenta niż ja :)

Jest w tym wszystkim jeszcze wiele innych "kolorów".

Trzeba także pamiętać, że nie jestem, w stanie , w ocenie oderwać się od moich własnych preferencji.

 

Jazda na komórach to sama frajda.

Ja nie szukam dla siebie odpowiednich, kupuję taką jaka mi się trafi na dobrych warunkach i uwielbiam się z nią poznawać :)

 

p.s. rzeczywiście komórka Elan jest przyjemniejsza od sklepowej.

 

p.s. jeśli dobrze kombinuję to wydaje Ci się , że łatwiejsze do ugięcia komórki będą łatwiejsze w jeździe.

Tak nie jest.

Najlepszym przykładem jest Salomon/Atomic które są dość miękkie ale technicznie wymagają sporej precyzji.

Jeśli masz jakieś wątpliwości czy dasz radę sięgnij po Elany.

Znakomite komórki SL które są także świetnymi mini "gigantkami". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarioJ

Na komórkach SL jeżdzę od lat całe dniówki.

Nie lubię pasywnej jazdy.

Albo jadę na maksa , albo siedzę w knajpie.

p.s. drugie ( knajpę) uprawiam raz dziennie 15-ście minut.

 

tak na serio, komórki Salomona nie podeszły na moją wagę, nie ten flex,

ten Twój wierszyk Jurek, to już znam na pamięć  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na serio, komórki Salomona nie podeszły na moją wagę, nie ten flex,

ten Twój wierszyk Jurek, to już znam na pamięć  :D

 

Znaczy ważysz 150? lub więcej ?

 

:)

 

To dość miękka narta ze specyficznym rozkładem fleksu.

Ma małą tolerancję balansu przód/tył.

Jak się odchylisz to nie trzyma, a jak jesteś za bardzo z przodu to "ryje" i zwalnia.

Jeśli uda Ci się trzymać we właściwym balansie to znakomite narty do bardzo krótkiego skrętu i na bardzo strome trasy na krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s. jeśli dobrze kombinuję to wydaje Ci się , że łatwiejsze do ugięcia komórki będą łatwiejsze w jeździe.

Tak nie jest.

Najlepszym przykładem jest Salomon/Atomic które są dość miękkie ale technicznie wymagają sporej precyzji.

Jeśli masz jakieś wątpliwości czy dasz radę sięgnij po Elany.

Znakomite komórki SL które są także świetnymi mini "gigantkami". :)

 

Nie mam nic przeciwko wymagającej narcie. Chciałbym jedynie taką, która "kopałaby" lekkiego narciarza (70kg) przy stosunkowo niewielkiej prędkości (często jeżdżę na krótkich, okolicznych stokach o dosyć małym nachyleniu). Oczywiście wliczając to, że nadal mam sporo do poprawy w technice (jak to się podejście zmienia- 5 lat temu myślałem, że totalnie wymiatam :lol:).

Nie chciałbym wydać pieniędzy na zbyt sztywną komórkę, której nie byłbym w stanie ugiąć (albo dopiero przy znacznie większej prędkości/na betonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, również w ramach jednego producenta vide Atomic/Salomon i ich oznaczenia sztywności przód/tył. Ale zbytnio bym się tym nie przejmował, zacząłem teraz jeździć na Blizzardach SL, komórka z poziomu Pucharu Europy, też trochę się bałem, że będą za sztywne przy wadze 80kg i nie czuć żadnych problemów w stosunku do Fischerów WC SL, które mają już trochę sezonów wyjeżdżone. Oczywiście w Blizzardach trzymanie lepsze, idą jak po szynach niezależnie od warunków, zmęczenie w wolnej jeździe wynika bardziej z tego, że chce się kręcić krótkim skrętem od pierwszego do ostatniego zjazdu, więc można się zmachać trochę :) Dynamika nart rewelacyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ważysz 150? lub więcej ?

 

:)

 

To dość miękka narta ze specyficznym rozkładem fleksu.

Ma małą tolerancję balansu przód/tył.

Jak się odchylisz to nie trzyma, a jak jesteś za bardzo z przodu to "ryje" i zwalnia.

Jeśli uda Ci się trzymać we właściwym balansie to znakomite narty do bardzo krótkiego skrętu i na bardzo strome trasy na krawędzi.

Jurek

Gdzie Ty jezdzisz, ze znajdujesz takie strome trasy ubite I z , najlepiej, lodem? zeby uzyc kkomorki we wlasciwej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko do wagi ale tez do indywidualnych preferencji ,stylu jazdy itd. prawdziwe komorki robione sa pod konkretna osobę ,z twardoscia pseudo komorek ,dostepnych w sprzedazy dla kazdego bywa bardzo roznie np elan slx fis jest bardziej miekki niż slx fusion

tak to oczywiste, ale tak naprawde liczy się wyłącznie czas przejazdu, w jeździe sportowej osobiste doznania często impresje  nikogo nie interesują, są dobre na forumowe pogaduszki :) .

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...