Skocz do zawartości

Ośrodek najpiękniejszy krajobrazowo Dolomity


francuz2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców - biorąc pod uwagę aspekt krajobrazowo/widokowy który z wymienionych ośrodków jest na czele?

 - Cortina d'Ampezzo

- Alta Badia

- Val Gardena/Alpe di Suisi

Czy w tym pierwszym dzieci 7 lat (na nartach już od 3 roku życia po ok. 6-10 dni w sezonie) spokojnie radzące sobie na czerwonych trasach dają radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców - biorąc pod uwagę aspekt krajobrazowo/widokowy który z wymienionych ośrodków jest na czele?

 - Cortina d'Ampezzo

- Alta Badia

- Val Gardena/Alpe di Suisi

Czy w tym pierwszym dzieci 7 lat (na nartach już od 3 roku życia po ok. 6-10 dni w sezonie) spokojnie radzące sobie na czerwonych trasach dają radę?

A co chcesz zobaczyć? Jak wyjedziesz na górne stacje wyciagów to zobaczysz te same gory tylko z innej strony...

 

dadzą radę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców - biorąc pod uwagę aspekt krajobrazowo/widokowy który z wymienionych ośrodków jest na czele?

 - Cortina d'Ampezzo

- Alta Badia

- Val Gardena/Alpe di Suisi

Czy w tym pierwszym dzieci 7 lat (na nartach już od 3 roku życia po ok. 6-10 dni w sezonie) spokojnie radzące sobie na czerwonych trasach dają radę?

Moim zdaniem Alta Badia, a dokładniej Colfosco (okolice schroniska Edelweiss) i kawałek Sella Ronda od Alta Badia do Val Gardena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do znawców - biorąc pod uwagę aspekt krajobrazowo/widokowy który z wymienionych ośrodków jest na czele?

 - Cortina d'Ampezzo

- Alta Badia

- Val Gardena/Alpe di Suisi

Czy w tym pierwszym dzieci 7 lat (na nartach już od 3 roku życia po ok. 6-10 dni w sezonie) spokojnie radzące sobie na czerwonych trasach dają radę?

 

Alta Badia lub Val Gardena/Siusi. Szczególnie, jeśli chodzi o ten drugi ośrodek to majestatyczne widoki Dolomitów znajdziesz w Val Gardena.

 

Zobacz też nasz filmik z Siusi - troche tam odnajdziesz obrazków stoków:

 

Siusi dla dzieci to moim zdaniem super miejsce!

 

Pozdrawiam
Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem również ze względu na spodziewane mniejsze zagęszczenie "ludzia" na 1m2 stoku.

i dobrze kombinujesz, ludzi znacznie mniej niż na Sella Ronda. Ja tam kocham Cortinę, a zresztą inne ośrodki przecież nie uciekną...Czerwone trasy, zwłaszcza Olimpie pod Tofaną nie nazwałabym oślimi łączkami. Widoki zapierające dech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem nic o Val Gardena ani o Arabbie (:

Gran risa to mocna trasa ale to maly procent Alta Badia ktora jest ogolie plaska i nudna (:

 

Cortina jest cudna, ale mając 6 dniowy skipass  naprawdę lepsza jest Sella Ronda.

I właśnie szkoda że nikt nie pisze o Arabbie bo z Alta Badia to są 2 wyciągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortina jest cudna, ale mając 6 dniowy skipass  naprawdę lepsza jest Sella Ronda.

I właśnie szkoda że nikt nie pisze o Arabbie bo z Alta Badia to są 2 wyciągi.

 

Dla mnie Arabba to najlepszy kawałek Dolomitów (ale nie byłem w Cortinie) - szkoda tylko, że na Porta Vescovo prowadzi wagon (na stojąco) i do wyboru gondolka - też stojąca... Ale te trasy - przepiękne. No i z Arabby bliziutko na Marmoladę.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Arabba to najlepszy kawałek Dolomitów (ale nie byłem w Cortinie) - szkoda tylko, że na Porta Vescovo prowadzi wagon (na stojąco) i do wyboru gondolka - też stojąca... Ale te trasy - przepiękne. No i z Arabby bliziutko na Marmoladę.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Dokładnie tak Wiesiek.

Najlepiej jak masz nocleg w Malga Ciapela i zaczynasz od sztruksu na Marmoladzie. 2 szybkie zjazdy paręnaście km i zaprawa na cały dzień zrobiona :)

W czasie dnia robią się mocne muldy bo wszyscy tam pielgrzymują jak z Mekki do Medyny. Z samego rana jest naprawdę mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pieprzycie wszyscy. Dolomity mogą być najpiękniejszym kawałkiem na zdjęciach - dla tych którzy tylko z nich je znają.

Ci którzy tam byli mają zawsze swoje  ulubione, ukochane miejsca a ich wybór nie ma nic wspólnego z tzw. średnią..,

Pojedź, ...wybierz ... i się ciesz.

Pozdrowienia
 

 

Nagle wchodzi Mitek, znawca wszystkich tematów i ustawia wszystkich.

Super odkrycie że każdy ma swój ulubiony kawałek, jestem pod wrażeniem.

Wątek jest właśnie o tym, żeby nakierować na ulubione miejsce , kogoś kto tam jeszcze nie był.

 

Tak wiemy, nikt się nie zna tylko Ty.

Pieprzyć to sobie możesz zupę, jak Ci żona nie potrafi doprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wchodzi Mitek, znawca wszystkich tematów i ustawia wszystkich.

Super odkrycie że każdy ma swój ulubiony kawałek, jestem pod wrażeniem.

Wątek jest właśnie o tym, żeby nakierować na ulubione miejsce , kogoś kto tam jeszcze nie był.

 

Tak wiemy, nikt się nie zna tylko Ty.

Pieprzyć to sobie możesz zupę, jak Ci żona nie potrafi doprawiać.

Cześć

Jak się traktuje innych jak barany, którymi trzeba kierować a przy okazji pochwalić się wielka wiedzą to taki post rzeczywiście może zdenerwować. Rozumiem to. ;)

Kolega Francuz zadał pytanie i otrzymał jedyna uczciwą odpowiedź od Michała w drugim poście i na tym powinien być koniec tematu. Wiesz o tym równie dobrze jak ja.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak się traktuje innych jak barany, którymi trzeba kierować a przy okazji pochwalić się wielka wiedzą to taki post rzeczywiście może zdenerwować. Rozumiem to. ;)

Kolega Francuz zadał pytanie i otrzymał jedyna uczciwą odpowiedź od Michała w drugim poście i na tym powinien być koniec tematu. Wiesz o tym równie dobrze jak ja.

Pozdrowienia

 

Dokładnie traktujesz ludzi jak barany.

Wiesz, co ja wiem? Gratuluję przenikliwości.

Dobrze, że nie Ty decydujesz w którym miejscu temat się kończy, bo wtedy byłoby pytanie i Twój jedyny słuszny wpis :)

 

Wydaje mi się że Twój problem polega na tym że wrzucasz wszystkich do jednego worka. To że Ty jesteś w stanie w wyniku analizy wybrać miejsce które będzie dla Ciebie najlepsze na narciarski wypoczynek, nie znaczy że każdy to potrafi. Sam również najpierw wybiorę miejsce a ewentualnie potem dopytam kogoś kto był, czy tam jest naprawdę fajnie (Szabir, bo od dwóch lat nakierowałem się głównie na Francję).

Wiem że niektóre zadawane pytania mogą Cię nudzić, wówczas lepiej siedzieć cicho niż puentować w Twoim ignoracyjnym zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak się traktuje innych jak barany, którymi trzeba kierować a przy okazji pochwalić się wielka wiedzą to taki post rzeczywiście może zdenerwować. Rozumiem to. ;)

Kolega Francuz zadał pytanie i otrzymał jedyna uczciwą odpowiedź od Michała w drugim poście i na tym powinien być koniec tematu. Wiesz o tym równie dobrze jak ja.

Pozdrowienia

 

No popatrz  jak to można różnie odczytać. Dla mnie w drugim poście w ogóle nie dostał odpowiedzi (tylko jakąś mądrość ludową). Odpowiedź była w trzecim i czwartym, piąty to był post zamykający (no bo wybrana miejscówka) a po nim luźna rozmowa, w której o dziwo założyciel dalej brał udział. Czyli jednak na temat. 

 

I w tą luźną rozmowę wpierd....sz się ze swoim zdaniem. Rozkładając tę radę to co wymyśliłeś takiego odkrywczego? Żeby pojechał i sam zobaczył??? To i bez Ciebie się zadecydowało. Co szkodzi, żeby zebrać garść opinii (od tych co temat znają nie tylko z fotografii) i odbić się od nich. Chyba po to a nawet dokładnie po to ten wątek założył. A Ty polecasz mu dwie mądrości - góry są wszędzie takie same i pojedź to zobaczyć.

 

Czasem durny jesteś na maksa.

 

Pozdro

Wiesiek

 

pees Specjalnie dla Ciebie złamałem zasadę aby odrywać ludzi od zachowań i nie odnosić się osobiście. Myślę jednak, że wart jesteś specjalnego traktowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he. ;)

Piszesz jakbyś w górach nie był. Być może jestem idiotą jak to zgrabnie wykoncypowałeś ale znając Dolomity uważam, że ich piękno - a o to pytał kolega Francuz - jest niezależne od miejsca. Pytanie tego typu przypomina mi trochę problem czyj obraz jest piękniejszy Daliego czy deChirico? Każda rada w tej kwestii będzie idiotyczna po prostu trzeba zobaczyć.

Gdyby pytanie dotyczyło jakichś konkretów tras, bazy, itd. jasne ale piękna?
W takim razie zgadzam się z Tobą - durny jestem niezmiernie.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Wiesku, Wiesku.... jeżeli moja rada była kiepska to odpowiedz inne pytanie: Który z wymienionych w p#1 ośrodków jest zdecydowanie brzydki i go nie polecasz? Tylko nie pisz ludowych mądrości.

 

Trudno mi się odnieść do zapytania bo w Cortinie nie byłem (dlatego się nie wypowiadałem) ale z opinii moich kolegów wychodziłoby, że (pod względem krajobrazowym) jednak Cortina .

 

 Aby była jasność uważam, że Twój post był absolutnie w temacie ale twierdzenie, że wyczerpał on temat zaprezentowane przez naszego szanownego kolegę było już bzdurne. Odnosiłem się do podsumowania a nie głosów w dyskusji.

 

A co do mnie to aspekty krajobrazowe jakkolwiek bardzo ważne to są mocno za jakością narciarską (cokolwiek to znaczy). Jako narciarz byłem w Dolomitach trochę rozczarowany a teraz byłbym bardzo rozczarowany. A jak kiedyś tam pojadę to chyba prędzej na rowery czy skitury (o tym to nawet już myślimy).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd rowerowy chodzi za mną od kilku lat..... niestety coraz bardziej się oddala kondycyjnie. Pojedz . ... Dolomity są piękne w zimie ale to nic w porównaniu z latem.... Bylem w każdym z tych ośrodków i wielu innych w okolicy i naprawdę nie podejmuje się wybierać. Każdy jest na swój sposób fajny.... powtarzalem tylko kilkakrotnie Alleghe ale głównie z powodu taniego noclegu przy samej gondoli i przystanku do Malga i Falcade. Zapewne mamy inne gusta - nie znam ich walorów pozatrasowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się odnieść do zapytania bo w Cortinie nie byłem (dlatego się nie wypowiadałem) ale z opinii moich kolegów wychodziłoby, że (pod względem krajobrazowym) jednak Cortina .

 

 Aby była jasność uważam, że Twój post był absolutnie w temacie ale twierdzenie, że wyczerpał on temat zaprezentowane przez naszego szanownego kolegę było już bzdurne. Odnosiłem się do podsumowania a nie głosów w dyskusji.

 

A co do mnie to aspekty krajobrazowe jakkolwiek bardzo ważne to są mocno za jakością narciarską (cokolwiek to znaczy). Jako narciarz byłem w Dolomitach trochę rozczarowany a teraz byłbym bardzo rozczarowany. A jak kiedyś tam pojadę to chyba prędzej na rowery czy skitury (o tym to nawet już myślimy).

 

Pozdro

Wiesiek

Cześć

My to się jednak różnimy. Ty nie byłeś nie lubisz a radzisz i opiniujesz. Ja byłem praktycznie wszędzie, uwielbiam dolomit w swoich strzelisto prostopadłościennych formach ale nie radzę bom wydaje mi się to w tym wypadku nieuprawnione. Ale ja jestem przecież durny. ;)

Michał to ja Tobie tak bardzo zazdroszczę rowerowego Beskidu a Ty wybierasz się Dolomity? Tam maja kiepskie piwa...:)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...