Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nakazy i zakazy.... a bezpieczeństwo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
  • Na forum od: 02.2008
5739
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 09 kwiecień 2016 - 14:16

Wiosna zbliża sie nieuchronnie, temat w sam raz na porę gdy ogórki czas siać.... :-)

Dawno nic nie było o uprawnieniach- jeszcze na szczescie nie narciarskich - ale czemu by nie, może i tych doczekamy się...

http://wmeritum.pl/d...rowerowa/140115

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#2 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
  • Na forum od: 11.2007
9076
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2016 - 14:23

Wiosna zbliża sie nieuchronnie, temat w sam raz na porę gdy ogórki czas siać.... :-)

Dawno nic nie było o uprawnieniach- jeszcze na szczescie nie narciarskich - ale czemu by nie, może i tych doczekamy się...

http://wmeritum.pl/d...rowerowa/140115

Cześć

Nic takie rozwiązanie nie da a jazda po rowerowych alejkach nadal będzie horrorem dopóki nie znikną z nich niedouczeni i niefrasobliwi - tak samo jak na stokach.

Pozdro

#3 hanka1

hanka1

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2008
244
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:09

Cześć

Nic takie rozwiązanie nie da a jazda po rowerowych alejkach nadal będzie horrorem dopóki nie znikną z nich niedouczeni i niefrasobliwi - tak samo jak na stokach.

Pozdro

Uważam, że większość zakazów i nakazów i brak należytego wychowania prowadzi do oduczania ludzi myślenia, a to jest główną przyczyną wszelkiego niebezpieczeństwa.

#4 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2016 - 20:51

Uważam, że większość zakazów i nakazów i brak należytego wychowania prowadzi do oduczania ludzi myślenia, a to jest główną przyczyną wszelkiego niebezpieczeństwa.

I tu się zgadzam tyle ze większość nakazów i zakazów jest po to żeby organizator, właściciel etc. zdjął z siebie ew. odpowiedzialność za głupotę innych. Tak się porobiło że dupokrytki są potrzebne wszędzie. 

Nie napiszesz ze opakowanie nie do zabawy dla bachorów i już tylko czekaj na pozew albo wrzask rodziców ze wypuszczasz niebezpieczny produkt na rynek.

zbieram na skręty 

#5 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
9076
  • Warszawa

Napisano 17 kwiecień 2016 - 07:12

I tu się zgadzam tyle ze większość nakazów i zakazów jest po to żeby organizator, właściciel etc. zdjął z siebie ew. odpowiedzialność za głupotę innych. Tak się porobiło że dupokrytki są potrzebne wszędzie. 

Nie napiszesz ze opakowanie nie do zabawy dla bachorów i już tylko czekaj na pozew albo wrzask rodziców ze wypuszczasz niebezpieczny produkt na rynek.

Cześć

Dokładnie. Niestety zaburzyliśmy mechanizmy ewolucyjne i populacja w coraz większej części składa się z kretynów.

Pozdrowienia

#6 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 14:24

Cześć

Dokładnie. Niestety zaburzyliśmy mechanizmy ewolucyjne i populacja w coraz większej części składa się z kretynów.

Pozdrowienia

Tak, kiedyś tępak jeden z drugim pozabijał się byle czym i już się nie rozmnażał. 

Teraz jak patrzę ile "niezbędnych" światełek, znaków nakazu, zakazu, słupków koniecznie świecących musi mieć rondo w byle mieścinie to żal aż bierze.

Zobaczycie że następny krok to rondo turbinowe w każdej wiosce bo tumany zachować się na rondzie nie potrafią.

zbieram na skręty 

#7 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
9076
  • Warszawa

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:31

Tak, kiedyś tępak jeden z drugim pozabijał się byle czym i już się nie rozmnażał. 

Teraz jak patrzę ile "niezbędnych" światełek, znaków nakazu, zakazu, słupków koniecznie świecących musi mieć rondo w byle mieścinie to żal aż bierze.

Zobaczycie że następny krok to rondo turbinowe w każdej wiosce bo tumany zachować się na rondzie nie potrafią.

Cześć

Na rondzie... Na najprostszym skrzyżowaniu równorzędnym też 90% nie wie co i jak. Prawka do podarcia natychmiast.

Pozdrowienia

#8 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:12

Cześć

Na rondzie... Na najprostszym skrzyżowaniu równorzędnym też 90% nie wie co i jak. Prawka do podarcia natychmiast.

Pozdrowienia

A no tak, zapomniałam o tych skrzyżowaniach równorzędowych, tam się buduje rondziki malutkie , stawia na środku skrzyżowania pachołka, stosowny znak i jest rondo. 

Ogólna zasada na naszych ulicach: jadę prosto-mam pierwszeństwo.  Czy ktoś z jadących prosto na placu parkingowym przed marketem ustąpi pierwszeństwa temu z prawej? Radzę nie próbować wyegzekwowania tego pierwszeństwa :D

Mam pod domem takie skrzyżowanie gdzie jadący prosto nie mają pierwszeństwa przed jadącymi wlotówką. Nigdy nie próbuję sprawdzić czy inni o tym wiedzą. I jak się okazuje, mam rację.

• luśka podziękował za tę wiadomość

zbieram na skręty 

#9 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
9076
  • Warszawa

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:10

A no tak, zapomniałam o tych skrzyżowaniach równorzędowych, tam się buduje rondziki malutkie , stawia na środku skrzyżowania pachołka, stosowny znak i jest rondo. 

Ogólna zasada na naszych ulicach: jadę prosto-mam pierwszeństwo.  Czy ktoś z jadących prosto na placu parkingowym przed marketem ustąpi pierwszeństwa temu z prawej? Radzę nie próbować wyegzekwowania tego pierwszeństwa :D

Mam pod domem takie skrzyżowanie gdzie jadący prosto nie mają pierwszeństwa przed jadącymi wlotówką. Nigdy nie próbuję sprawdzić czy inni o tym wiedzą. I jak się okazuje, mam rację.

Cześć

Nie wyjeżdżaj ale strasz, że wyjeżdżasz i czekaj na agresywne pretensje. Wtedy stosuj ta piękną  taktykę delikatnej przemowy, którą z pewnością lubisz. ;)

Pozdrowienia

#10 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:30

Cześć

Nie wyjeżdżaj ale strasz, że wyjeżdżasz i czekaj na agresywne pretensje. Wtedy stosuj ta piękną  taktykę delikatnej przemowy, którą z pewnością lubisz. ;)

Pozdrowienia

Nie jestem wredną suką, dobra zemnie kobieta więc nie nadużywam swojego czaru.

Straszenie to domena mężczyzn, ja tam się napinać nie będę, szkoda czasu. 

zbieram na skręty 

#11 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
9076
  • Warszawa

Napisano 17 kwiecień 2016 - 18:33

Nie jestem wredną suką, dobra zemnie kobieta więc nie nadużywam swojego czaru.

Straszenie to domena mężczyzn, ja tam się napinać nie będę, szkoda czasu. 

Cześć

To nie wredota - to edukowanie.

Pozdrowienia

#12 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:26

Cześć

To nie wredota - to edukowanie.

Pozdrowienia

Ten numer z dzieciakami jest poniżej pasa więc należy stosować z rozwagą umiarem. 

zbieram na skręty 

#13 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
9076
  • Warszawa

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:35

Ten numer z dzieciakami jest poniżej pasa więc należy stosować z rozwagą umiarem. 

Cześć

Nie bardzo rozumiem związek?

Pozdrowienia

#14 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk