Skocz do zawartości

Softshell z kominiarką zamiast kaptura.


kordiankw

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w patriotycznych sklepach... :)


W patriotycznych to chyba same kominiarki, tak myśle. Żałuje że nie zaczepiłem chłopaka i nie zapytałem o markę kurtki. Kurtka była naprawdę fajna, a kominiarka była chyba przyszyta do kołnierza, z przodu miała maskę z otworami do oddychania. Na duży mróz jak znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaka firma szyje kurtki softshell z kominiarką zamiast kaptura. Widziałem dzisiaj chłopaka ubranego w taką kurtkę i coś takiego chcę kupić na rower na mroźne dni.

Optymista... :D

Z 5 lat temu kpiłem kominiarkę na narty. Użyłem jej słownie jeden raz. Bo tylko 1 raz była temperatura mniejsza niż -15. Silne wiatry były przy temp. około 0, więc też zupełnie nie była potrzebna.

Ale do rzeczy.

Zauważ, że jak będziesz wybierał ss, to co któryś - powiedzmy co 5 będzie Ci odpowiadał. Jak będziesz wybierał kominiarkę, to powiedzmy co 3 będzie dla Ciebie OK. A będziesz miał do wyboru jeden może w porywach dwa modele ss ze zintegrowaną kominiarką. Jaka jest szansa, że i ten ss i kominiarka będą dobre?

W efekcie kupisz coś, co będzie dla Ciebie mocno słabe.

Nie lepiej kupić oddzielnie najlepiej Ci odpowiadający ss i najlepszą kominiarkę?

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymista... :D

Z 5 lat temu kpiłem kominiarkę na narty. Użyłem jej słownie 1 raz. Bo tylko 1 raz była temperatura mniejsza niż -15. Silne wiatry były przy temp. około 0, więc też zupełnie nie była potrzebna.

Ale do rzeczy.

Zauważ, że jak będziesz wybierał ss, to co któryś - powiedzmy co 5 będzie Ci odpowiadał. Jak będziesz wybierał kominiarkę, to powiedzmy co 3 będzie dla Ciebie OK. A będziesz miał do wyboru jeden może w porywach dwa modele ss ze zintegrowaną kominiarką. Jaka jest szansa, że i ten ss i kominiarka będą dobre?

W efekcie kupisz coś, co będzie dla Ciebie mocno słabe.

Nie lepiej kupić oddzielnie najlepiej Ci odpowiadający ss i najlepszą kominiarkę?

Tadek

Pewnie masz Tadeusz rację. Łatwiej znaleźć dwa dobre produkty oddzielnie, niż jeden dobry typu "dwa w jednym". Pytałem bo może ktoś coś podobnego widział, a podobał mi się krój kurtki, chociaż pewnie zakładanie kominiarki przy ubranej kurtce mogłoby być mało praktyczne, natomiast kominiarka doszyta do kołnierza, wydaje mi się że szczelniej okrywa i wiatr nigdzie nie podwiewa. Można założyć również kaptur na głowę, ale ja na rowerze jeżdżę w kasku i kaptur trzeba by zakładać na kask, zwykle kaptur jest za mały, a w czasie jazdy dodatkowo się zsuwa z kasku, dodatkowo ogranicza ruchy. W przypadku kominiarki kask idzie na wierzch. Przewertowałem kilkanaście stron polskich i angielskojęzycznych i nic identycznego nie znalazłem. Mamy w domu kilka kominiarek, ja używam ich od prawie dwudziestu lat. Nie każdy je lubi, niektóre trzeba dopasować do twarzy, inne za bardzo wilgotnieją podczas oddychania, pewnie trzeba się do nich przyzwyczaić. Ta o której pisałem w pierwszym poście miała dodatkowo maskę neoprenową z otworami, zastanawiam się jak taki patent sprawdza się przy dużym wysiłku i w wyjątkowo mroźne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaka firma szyje kurtki softshell z kominiarką zamiast kaptura. Widziałem dzisiaj chłopaka ubranego w taką kurtkę i coś takiego chcę kupić na rower na mroźne dni.

Nie wiem czy to dobry pomysł: kominiarkę trzeba często prać suszyć a kurtkę możemy odwiesić do szafy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Nie każdy je lubi, niektóre trzeba dopasować do twarzy, inne za bardzo wilgotnieją podczas oddychania, pewnie trzeba się do nich przyzwyczaić. Ta o której pisałem w pierwszym poście miała dodatkowo maskę neoprenową z otworami, zastanawiam się jak taki patent sprawdza się przy dużym wysiłku i w wyjątkowo mroźne dni.

A jak się może sprawdzać, jak w mroźny dzień (-10) przy tętnie 140/sek wydychamy około 80 ml wody na godzinę. (obliczyłem na podstawie danych z  J. Zieliński, J. Przybylski "Ile wody tracimy z oddechem", Pneumonologia i Alergologia Polska, 2012....). To jest prawie 1/3 szklanki!  Czego byś na twarzy nie miał, to ta woda na tym jest!

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...