Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Luźne buty - POMOC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 piobo

piobo

Nowy użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 01.2012
11
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 08 luty 2016 - 13:21

Cześć
Nie robił byś bo nie potrafisz.
...

Przecież nigdzie nie napisałem że potrafię.
Zawodnikiem nie jestem, więc nie mam takiej potrzeby. A nawet gdybym miał, to i tak bym oddał do zrobienia.

To tak jak z autem, wiele potrafię zrobić, ale oddaje do serwisu, przynajmniej gwarancja na usługę i części jest.
Sory, ale taki już jestem

A koledzy wyżej umieją? Pewnie tak samo jak ja, metodą prób i błędów też coś bym wyrzeźbił. Dwóch lewych rąk nie mam, a i zdolności manualnych trochę jest :)

PS
Luzik Panie Mitku, ja nikogo nie chcę przekonywać, tylko poprostu tak to postrzegam
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#22 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2285 postów
  • Na forum od: 02.2011
1488
  • Umiejętności: 7
  • Rumia

Napisano 08 luty 2016 - 14:34

Podpowiem jeszcze że jak jest luz w bucie można spróbować dołożyć wkładkę z jakiegoś starego cywilnego buta.
Wiadomo to wszystko są półśrodki ale nie zawsze jest możliwość zakupu nowych butów.
U mnie próba ratowania starych/ nowych butów które podczas omawianego wyżej przez kogoś procesu termoformowania skorupy zostały zbytnio rozciągnięte nie zdała rezultatu i finalnie i tak skończyło się na nowych butach (Heady Raptory).
Deformacja skorupy była zbyt duża a przy moim stylu jazdy muszę mieć stopy zabetonowane w butach.
Nowe buty pomimo termoformowalnej całej skorupy nie ujrzały piekarnika serwisowego. Rozciągnąłem je tylko delikatnie z przodu - nie wiem może o dwa mm, palce miałem tam zrolowane tak że buty wymagały ingerencji lampy grzewczej i rozpieraka hydraulicznego. Plastikowa wkładka która znajduje się w bucie pod botkiem została zeszlifowana pod kątem by ustawić canting w prawej stopie, pierwsze zjazdy odbyły się w skarpetach od garnituru, na kolejnym wyjeździe ubrałem już mega cienkie narciarskie.
Pozostało mi jeszcze dorobić "liftery" i buty będą gotowe.
Duck tape działa i nawet ostatnio awaryjnie komuś na wyjeździe wyklejałem botka ze względu na właśnie spory luz w bucie. Delikwenta i tak czeka wymiana butów ale jezdziło mu się odrobinę lepiej po wyklejeniu botka, dołożeniu wkładek i założeniu dwóch par skarpet. :)

#23 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13241 postów
  • Na forum od: 11.2007
8111
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 luty 2016 - 14:38

Przecież nigdzie nie napisałem że potrafię.
Zawodnikiem nie jestem, więc nie mam takiej potrzeby. A nawet gdybym miał, to i tak bym oddał do zrobienia.

To tak jak z autem, wiele potrafię zrobić, ale oddaje do serwisu, przynajmniej gwarancja na usługę i części jest.
Sory, ale taki już jestem

A koledzy wyżej umieją? Pewnie tak samo jak ja, metodą prób i błędów też coś bym wyrzeźbił. Dwóch lewych rąk nie mam, a i zdolności manualnych trochę jest :)

PS
Luzik Panie Mitku, ja nikogo nie chcę przekonywać, tylko poprostu tak to postrzegam

Cześć

Jasna sprawa. Moje posty maja tylko na celu poinformowanie wszystkich, że nie trzeba iść do specjalnej firmy spędzić dnia na pomiarach i analizach bo sprawa jest prosta i można załatwić samemu.

Kontynuując Twoją samochodową analogię to trochę tak jak pojechać do serwisu i wydać parę stówek za wymianę lampy co można zrobić samemu na parkingu i daje ten sam  efekt.

Pozdro

#24 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPipPip
  • 422 postów
  • Na forum od: 10.2015
489
  • Umiejętności: 3

Napisano 11 marzec 2016 - 19:52

:) http://www.skiracing...-for-race-boots

#25 Ula1313

Ula1313

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 21 luty 2019 - 17:50

Spróbuj powyklejać.
but.jpg

ooo, może to patent na moje "latające"małe paluchy w bucie? Niby but ma dokładnie tą szerokość co stopa zmierzona suwmiarką w najszerszym miejscu ale część stopy przy małych palcach podchodzi mi do góry i się odgniata i obciera. Szukam metody na naprawę 😂