Skocz do zawartości

Na duże mrozy-rękawice lobster?


lski

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję coś na duże mrozy, ale nie wynalazków z ogrzewaniem-czy ktoś z Was testował lobstery od Leki,Reuscha albo Zienera na mrozach 15-20st?Jak w porównaniu ze zwykłymi tych marek?

Na duże mrozy nie ma nic lepszego jak "Łapki". Trochę trudno kupić na męską rękę, ale da się. Mam takie - w środku mają wewnętrzną rękawiczkę pięciopalcową, a od góry dłoń zabezpieczona przed mrozem kaczym puchem. Pierwsze rękawice w których  (od trzech sezonów) nie udało mi się zmarznąć, a jeździłem w nich przy -25C. i czasami wiało.

                                                                                                                                                          Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duże mrozy nie ma nic lepszego jak "Łapki". Trochę trudno kupić na męską rękę, ale da się. Mam takie - w środku mają wewnętrzną rękawiczkę pięciopalcową, a od góry dłoń zabezpieczona przed mrozem kaczym puchem. Pierwsze rękawice w których (od trzech sezonów) nie udało mi się zmarznąć, a jeździłem w nich przy -25C. i czasami wiało. Pozdr.

Jakiej firmy masz? Mam możliwość tanio mitteny Leki albo lobstery Ziener,trochę się obawiam czucia kijka w mitten,choć firmę wolę Leki...A lobster Leki tylko w normalnych cenach...

Użytkownik jark edytował ten post 03 styczeń 2016 - 19:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a jeździłem w nich przy -25C. i czasami wiało.

 

 Twardziel jesteś ;) ja bym raczej odpuścił.. Wczoraj rano przy -16 całe ręce miałem zdrętwiałe z zimna,ale ludzi przybywało i szkoda było iść je rozgrzać. Kto nie ma problemu z marznącymi dłoniami nie zrozumie... może też coś dla siebie znajdę w tym temacie :)  choć te łapki nie bardzo mi się podobają,wydają się nie być praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam, że łapki będą niepraktyczne, dopóki nie spróbowałam. Teraz na mróz nie chcę innych. Przy trzymaniu kijków, czy noszeniu nart nie widzę większej różnicy, a do poprawienia makijażu i tak musiałam zdjąć rękawice :). Ważne, aby nie kupić za małych. Dobrze, kiedy w sklepie można przymierzyć do kijka, bo podczas zginania dłoni palce czasem "lądują" w innym miejscu, niż kiedy mamy dłonie naturalnie wyprostowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Twardziel jesteś ;) ja bym raczej odpuścił.. Wczoraj rano przy -16 całe ręce miałem zdrętwiałe z zimna,ale ludzi przybywało i szkoda było iść je rozgrzać. Kto nie ma problemu z marznącymi dłoniami nie zrozumie... może też coś dla siebie znajdę w tym temacie :)  choć te łapki nie bardzo mi się podobają,wydają się nie być praktyczne.

Żaden twardziel. Zawsze miałem kłopot z marznącymi palcami rąk. Te "Łapki" rozwiązały problem definitywnie.   A jeśli chodzi o jazdę w temp. -25C to było to na lodowcu Ktzsteinhorn (3000npm). Nie wiem na czym to polega, ale tam jakoś inaczej się odczuwa temperaturę (suchość powietrza?). Tylko jak chwilami wiało to trzeba było założyć kominiarkę bo policzki szczypały. No i jak wdrapałem się (bez nart) na szczycik ponad ostatnim  wyciągiem orczykowym (był tam wiatr i pewnie sporo chłodniej) i na jakieś trzy minuty zdjąłem rękawiczki żeby zrobić fotki, to dobre pół godziny nie mogłem dojść do czucia w palcach (+ oczywiście silny ból). Ale poza tym epizodem jeździliśmy prawie 6 godzin z dwoma przerwami na szamkę i nie było większego problemu.

    Kolega we wpisie wyżej martwi się o czucie kijków. Jak dłonie (palce) mi porządnie przemarzną to nie mam już żadnego problemu z czuciem kijków. Przy silnym mrozie dochodzi jeszcze problem z przemarzniętymi orczykami. Te rękawice rozwiązały mi również ten problem. Po prostu ręce mam w nich ciepłe. Na silne mrozy polecam.  Ale oczywiście oprócz nich zawsze wożę ze sobą dwie inne pary "normalnych" pięciopalcowych. Polecam.

                                                                                   Pozdr.

 

Załączam fot. z tego epizodu (data w aparacie nie ustawiona) to był początek stycznia 2015.

Załączone miniatury

  • Lodowiec kitzsteinhorn (3028metrów) JPG.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden twardziel. Zawsze miałem kłopot z marznącymi palcami rąk. Te "Łapki" rozwiązały problem definitywnie.   A jeśli chodzi o jazdę w temp. -25C to było to na lodowcu Ktzsteinhorn (3000npm). Nie wiem na czym to polega, ale tam jakoś inaczej się odczuwa temperaturę (suchość powietrza?). Tylko jak chwilami wiało to trzeba było założyć kominiarkę bo policzki szczypały. No i jak wdrapałem się (bez nart) na szczycik ponad ostatnim  wyciągiem orczykowym (był tam wiatr i pewnie sporo chłodniej) i na jakieś trzy minuty zdjąłem rękawiczki żeby zrobić fotki, to dobre pół godziny nie mogłem dojść do czucia w palcach (+ oczywiście silny ból). Ale poza tym epizodem jeździliśmy prawie 6 godzin z dwoma przerwami na szamkę i nie było większego problemu.

    Kolega we wpisie wyżej martwi się o czucie kijków. Jak dłonie (palce) mi porządnie przemarzną to nie mam już żadnego problemu z czuciem kijków. Przy silnym mrozie dochodzi jeszcze problem z przemarzniętymi orczykami. Te rękawice rozwiązały mi również ten problem. Po prostu ręce mam w nich ciepłe. Na silne mrozy polecam.  Ale oczywiście oprócz nich zawsze wożę ze sobą dwie inne pary "normalnych" pięciopalcowych. Polecam.

                                                                                   Pozdr.

 

Załączam fot. z tego epizodu (data w aparacie nie ustawiona) to był początek stycznia 2015.

Bardziej byłem przekonany do Lobstera niż Mittena,ale przypomniałem sobie,że kolega wygrał na zawodach Mittena Leki,więc jutro pożyczam i sam sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...