Skocz do zawartości

Śmig


PEEM

Rekomendowane odpowiedzi

Ladna demonstracja smigu - ok 1'33 troche Cie obwiozlo. No i, oczywiscie, na pewno nie jest to 40st

Jak Tadeusz napisal - (zmieniam troche) - miedzy 40% a 40 stopni jest przepasc.. Tak ok pow 35 KAZDY nastepny stopien pochylenia to przepasc..........

Moja ulubiona trasa w moich gorach ma SREDNIA  28 stopni - latem, w czasie  wypraw z plecakami, w zasadzie  mozna isc po czworakach i nie ma wiekszej roznicy  czy sie idzie po czworakach czy "prosto"....

Od 35 to juz powazna zabawa, pow 40 krotki skret obowiazkowy albo  skret podskokiem - zaloze sie, ze moze 1% ludzi z tego forum  zjechalo kiedykolwiek dluzszy odcinek pow 40 stopni......

 

A ta dyskusja  dowodzi, ze internet wszystko wbaczy ( to nie do Ciebie, Mitku)........Ty przynajmniej publikujesz SWOJE  filmy. Pisarze tego unikaja i dobrze, chociaz moze bylo by smieszniej na forum.....

Cześć

Za przełamaniem jest dokładnie 40 stopni. Mniej więcej po 50-60 metrach teren zaczyna się wypłaszczać. Rzeczywiście ten odcinek nie jest długi a stok przygotowany wiec do ćwiczenia idealny. Jazda na stromym rzeczywiście kanciasta - sprawiało mi trudność przekładanie desek ( 188cm gigantka) a cała idea była taka żeby nie wypuszczać więc stąd taki zdecydowanie hamujący charakter.

Pozdrowienia

 

Cześć

Rzeczywiście Tomal ma rację. Śmigu tutaj nie ma. jest sporo bałaganu, jazdy w odchyleniu, jazdy z odbicia, mniej lub bardziej kontrolowanego ześlizgu.

Podstawowym elementem śmigu jest rytm - nie ma ani w dwóch skrętach.

Pozdrowienia

To więcej śmigu masz tutaj, ale tu jest znowu więcej chodzenia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Cześć

Za przełamaniem jest dokładnie 40 stopni. Mniej więcej po 50-60 metrach teren zaczyna się wypłaszczać. Rzeczywiście ten odcinek nie jest długi a stok przygotowany wiec do ćwiczenia idealny. Jazda na stromym rzeczywiście kanciasta - sprawiało mi trudność przekładanie desek ( 188cm gigantka) a cała idea była taka żeby nie wypuszczać więc stąd taki zdecydowanie hamujący charakter.

Pozdrowienia

 

Cześć

Rzeczywiście Tomal ma rację. Śmigu tutaj nie ma. jest sporo bałaganu, jazdy w odchyleniu, jazdy z odbicia, mniej lub bardziej kontrolowanego ześlizgu.

 

 

 

dokladnie popatrz na  te scenyy - te zleby maja po 40-45 stopni - tak to wyglada w tzw Alta Chutes JH - widze duza rozbieznosc z Twoim filmem - nie wiem , kto to mierzyl u Ciebie….

wejscie w teren 40+ to jak ta scena na pocz wideo - glowa w dol , wybieramy linie i w dol…….nie ma odwrotu….

 

Nie lubie takich glupawych GoPro nagran, w dodatku facet  stchorzyl i pojechal w prawo od glownego zlebu, na dodaatek jest slabym narciarzem. postaram sie cos wiecej dolaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

Rzeczywiście Tomal ma rację. Śmigu tutaj nie ma. jest sporo bałaganu, jazdy w odchyleniu, jazdy z odbicia, mniej lub bardziej kontrolowanego ześlizgu.

Podstawowym elementem śmigu jest rytm - nie ma ani w dwóch skrętach.

Pozdrowienia

To więcej śmigu masz tutaj, ale tu jest znowu więcej chodzenia:

 

 

Wiedziałem, że się szczególarze przyczepią.

Ale nie wiem czy wiesz - poza przygotowaną trasą jest mało porządku i rzadko jeździ się rytmicznie. Tam jest kilka fragmentów na trasie to jest rytmicznie 11:30-12:00 to fragmenty na trasie na ściankach z muldami.

Tak btw. to są zjazdy na najbardziej stromych przywyciągowych stokach w Tatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

40 stopni nie 42 Janie.

Wiem to dokładnie.

Pozdrowienia

 

 

http://www.mountainy...sMountains.html

 

Przepraszam dopiero teraz wyedytowalem z odp link'iem

 

Popatrz uwaznie na zdjecie przy Big Sky - tam jest 50 stopni, nie 40

Popatrz na pozostale links i "coloured contours" - jako geologicznie wyksztalcoenmu, powie Ci to wiele o miejscach takich jak Big Sky, Jackson etc. Kazdy, kto chce dyskutowac o jezdzie w stromym terenie, powinien przejrzec podana strone razem z links

tam sa PRAWDZIWE TRASY  po  40-50 stopni . Porownaj sobie te miejsca z Twoim filmem (nie chce sie sprzeczac, ale dokladnie wiem, jak wyglada 40+ , bo calymi dniami wlasnie w takich miejscach lubie jezdzic. OSOBISCIE zjechalem wszystkie  z tej listy za wyj Silvertone (w planie) i Telluride (nie wiem, czy tam sie wybiore, bo Colorado jakos niespecjalnie lubie)

I stale podtrzymuje twierdzenie, ze 99% tutaj piszacych nawet sie do 40 nie zblizylo - chyba , ze z podrecznym nocnikiem…...

 

PS Tomal - to nie moj film - a co do GoPro mam identyczne odczucia - sprzedalem po sezonie….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się szczególarze przyczepią.

Ale nie wiem czy wiesz - poza przygotowaną trasą jest mało porządku i rzadko jeździ się rytmicznie. Tam jest kilka fragmentów na trasie to jest rytmicznie 11:30-12:00 to fragmenty na trasie na ściankach z muldami.

Tak btw. to są zjazdy na najbardziej stromych przywyciągowych stokach w Tatrach.

Tu też porządku nie ma , można ? można warunki podobne

 

 

 

 

ps Daj sobie spokój z kręceniem samego siebie bo z tego nic dobrego nie wychodzi , a wręcz odwrotnie to wszystko jest jakieś nie naturalne .Lepiej poprosić kogoś niech cię nagra zwykłą kamerą .JA gopro pozbyłem się po jednym sezonie to patologia jest. JK bez urazy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się szczególarze przyczepią.

Ale nie wiem czy wiesz - poza przygotowaną trasą jest mało porządku i rzadko jeździ się rytmicznie. Tam jest kilka fragmentów na trasie to jest rytmicznie 11:30-12:00 to fragmenty na trasie na ściankach z muldami.

Tak btw. to są zjazdy na najbardziej stromych przywyciągowych stokach w Tatrach.

Cześć

Żartujesz prawda? Wszystkiego nie oglądałem bo żal czasu (nic osobistego). Zjeżdżałeś z pośredniego i pod Gąsienicową oraz z Beskidu - za skokiem? Fajne trasy tylko widzisz naprawdę nie ma na tych filmach fajnej jazdy. Szkoda, że nie ma jakichś swoich. Może coś znajdę.

Mam tylko takie:

 

 

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mountainy...sMountains.html

 

Przepraszam dopiero teraz wyedytowalem z odp link'iem

 

Popatrz uwaznie na zdjecie przy Big Sky - tam jest 50 stopni, nie 40

Popatrz na pozostale links i "coloured contours" - jako geologicznie wyksztalcoenmu, powie Ci to wiele o miejscach takich jak Big Sky, Jackson etc. Kazdy, kto chce dyskutowac o jezdzie w stromym terenie, powinien przejrzec podana strone razem z links

tam sa PRAWDZIWE TRASY  po  40-50 stopni . Porownaj sobie te miejsca z Twoim filmem (nie chce sie sprzeczac, ale dokladnie wiem, jak wyglada 40+ , bo calymi dniami wlasnie w takich miejscach lubie jezdzic. OSOBISCIE zjechalem wszystkie  z tej listy za wyj Silvertone (w planie) i Telluride (nie wiem, czy tam sie wybiore, bo Colorado jakos niespecjalnie lubie)

I stale podtrzymuje twierdzenie, ze 99% tutaj piszacych nawet sie do 40 nie zblizylo - chyba , ze z podrecznym nocnikiem…...

I stale podtrzymuje twierdzenie, ze 99% tutaj piszacych nawet sie do 40 nie zblizylo - chyba , ze z podrecznym nocnikiem

 

Do 40 może nie ale było blisko .Nie licytuję się tylko  potwierdzam fakty ,Direttissima około 80 % i Ski Welt z hohe salve   podobnie 

 

W Skiwelcie - ze szczytu Hohe Salve są przynajmniej dwie bardzo wymagające trasy (około 80%)

 

Komentarz Gajowego z innego forum 

 

P s Juras nocniki pozabierał ;)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Żartujesz prawda? Wszystkiego nie oglądałem bo żal czasu (nic osobistego). Zjeżdżałeś z pośredniego i pod Gąsienicową oraz z Beskidu - za skokiem? Fajne trasy tylko widzisz naprawdę nie ma na tych filmach fajnej jazdy. Szkoda, że nie ma jakichś swoich. Może coś znajdę.

 

Dla mnie to jak album zdjęciowy z wyjazdu.

No... nie wiem co powiedzieć... w Tatrach przy wyciągach (Kasprowy, Łomnica) to są najbardziej strome stoki. Wiem, bo szukałem.

Może znasz inne bo ja nie.

Widać też jaka jest różnica między przygotowaną trasą a jazdą poza przygotowaną trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polmie drogi, puknij się w głowę z łaski swojej!

Nie widzisz różnicy pomiędzy uczącym się tej pięknej sztuki, a tymi co umieją wykonać śmig na najwyższym poziomie????

Cytowane przez Ciebie teksty moje i Mitka to były rady dla kogoś, komu śmig nie wychodzi, kto się go uczy, a nie mistrzów narciarskiej techniki... Gdybyś dalej nie rozumiał, to specjalnie dla Ciebie: uczącemu się, a nawet już umiejącemu jechać śmigiem - NW jest niezbędny. Mistrzowi - pewnie w 90% sytuacji zbędny, on ma inne umiejętności techniczne.

Jak próbujesz łapać mnie za słówka, to przynajmniej rób to z głową...

Tadek

 

PS.

W którymś z poprzednich postów pisałeś, że nie wiesz co to jest śmig cięty.

To sobie obejrzyj. Zresztą nie bardzo w to wierzę, bo przecież musisz znać ten film, skoro dałeś tego samego narciarza jak w zwolnionym filmie jedzie po muldach...

Nie chciałem łapać za słówka, po prostu to była odpowiedź na Twoje pisanie, że w muldach jedzie się śmigiem. Moim zdaniem w muldach nie jedzie się śmigiem. W śmigu wg mnie NW jest obowiązkowe, a w muldach nie da się jechać NW bo trzeba jechać WN. Chodzi mi o aktywną jazdę w muldach, a nie przeżycie.

Żeby było jasne, może napisze w punktach o co mi chodzi i będzie łatwiej. Możesz potem napisać, który punkt to bzdura. 

Za śmig uważam jazdę: 

1. Seria krótkich skrętów wykonana wzdłuż linii SS. Tak/Nie? 

2. Z wyjątkiem snowblade i nart z wiązaniem do telemarku śmig można wykonać na każdych nartach zjazdowych. Tak/Nie ?

3. Śmig wymaga odciążenia NW. Tak/Nie ?

4. Barki i biodra są prostopadłe do linii SS, małe odchylenia od kąta 90 dopuszczalne . Tak/Nie?

 

Nie wiem z czym się zgodzisz, a z czym nie ale na razie uważam, że w tych 4 punktach nie ma bzdury. Zatem dalej, punkt 3 jest w sprzeczności z tym co nazywasz śmigiem ciętym. Być może punkt 3 powinien brzmieć:

3. Śmig wymaga odciążenia NW lub WN. Tak/Nie ?

 

Na powyższym filmie jest Shortturn, po prostu krótki skręt. Niemcy mówią o tym kurze radien w odróżnieniu od Kurzschwung (pisane razem) które oznacza nasz śmig

https://www.youtube....ery=Kurzschwung.

W filmie z Bergerem który zatytułowałeś Śmig cięty też jest w tytule carving short turn. W angielskim chyba nie ma konkretnego odpowiednika na słowo śmig. Spotkałem się z narrow turn ale na ogół wszystko u nich jest short turn. Być może te filmy muszą się tak nazywać bo po angielsku nie ma wyróżnienia na śmig i nie śmig. Nie wiem, gdybam. Może Bakkz albo Jan Koval wie jak to jest z tą nazwą.  

Niemniej jestem przekonany, że śmig cięty to po prostu krótki skręt cięty i nie ma potrzeby wsadzania tego fajnego skrętu do kolekcji śmigów. Po prostu nie widzę różnicy między tym co nazywasz śmigiem ciętym, a krótkim skrętem ciętym.

 

Jestem do tego stopnia przekonany, że pojęcie śmig cięty to jedynie forumowy wynalazek,  że mogę zaproponować jednostronny zakład, a właściwie konkurs.

Ja będę tym frajerem który wypłaci jeśli przegra.

Za nagrodę proponuję sezonowy karnet Salzburg Ski Card http://www.salzburge...Preisblatt.pdf 

na sezon 2016/2017. 

Nagroda dotyczy tylko pierwszej osoby która wykona poniższe zadanie.

Zadanie polega na jeździe na dowolnym typie nart o promieniem skrętu powyżej 24m "śmigiem ciętym" czyli:

1. Jazda wyłącznie skrętem ciętym wzdłuż linii SS.

2. Wyłącznie odciążenie WN.

3. Biodra i barki prowadzone prostopadle do linii SS. Dopuszczam małe odchylenie od prostopadłości.

4. Tak wykonanych w sposób ciągły skrętów ma być przynajmniej 8.

5. Tempo przynajmniej 1 skręt na 1s.

6. Stok dowolny.

 

 

Wystarczy mi wyraźny film z przejazdu kręcony od przodu. Film trzeba umieścić w tym wątku. Na końcu filmu należy przedstawić narty i przedstawić się nickiem z tego forum. Termin umieszczania filmów upływa 16 maja 2016. W celu rozstrzygnięcia czy jazda spełnia warunki zadania dopuszczam forumowe głosowanie przez użytkowników którzy mają przynajmniej 500 "dzięksów" i będą mieli ochotę na wyrażenie opinii.

 

W wypadku gdy przegram, stawiam nagrodę i uroczyście uznaję, że śmig cięty istnieje. W przeciwnym wypadku nadam sobie prawo do twierdzenia, że śmig cięty to bzdura

 

 

 

Ps1.

Mam nadzieję, że nie łamię tym zakładem regulaminu tego forum. Jeśli łamię to proszę o bana do maja 2016 i wysłanie tego postu w kosmos.

Ps2. 

Teraz pozostaje mi się modlić, żeby Euro spadło na 2pln  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w temacie to co to jest ?

 

Do czego mam sie doczepic?

na calym filmie jedziesz na tych samych nartach? albo nie odpowiadaj.

Tomus byloby calkiem dobrze.

Rece sluza do pieszczot, do podpierania sie i czasami sa potrzebne w narciarstwie(przy podnoszeniu).

Tomus do gory zawsze szybko do dolu zawsze wolno, inaczej to bedzie: szybkoszybko zmiana i woooolno, wooolno, wooolno

Jak dopadlo Cie lumbago to sorki(nawet wrogowi nie zycze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego mam sie doczepic?

na calym filmie jedziesz na tych samych nartach? albo nie odpowiadaj.

Tomus byloby calkiem dobrze.

Rece sluza do pieszczot, do podpierania sie i czasami sa potrzebne w narciarstwie(przy podnoszeniu).

Tomus do gory zawsze szybko do dolu zawsze wolno, inaczej to bedzie: szybkoszybko zmiana i woooolno, wooolno, wooolno

Jak dopadlo Cie lumbago to sorki(nawet wrogowi nie zycze)

70% SLR 30 % GSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego mam sie doczepic?

na calym filmie jedziesz na tych samych nartach? albo nie odpowiadaj.

Tomus byloby calkiem dobrze.

Rece sluza do pieszczot, do podpierania sie i czasami sa potrzebne w narciarstwie(przy podnoszeniu).

Tomus do gory zawsze szybko do dolu zawsze wolno, inaczej to bedzie: szybkoszybko zmiana i woooolno, wooolno, wooolno

Jak dopadlo Cie lumbago to sorki(nawet wrogowi nie zycze)

Fredo nie wiem .Pamiętasz na Stubai jak kazałeś pojechać śmig cięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...