Skocz do zawartości

jak najlepiej dojechać w okolice Risoul


Fafikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś jechał autem w okolice Risoul?

Planuję wyjazd z centralnej Polski.

Mam zamiar się tam wybrać w styczniu i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, odnośnie trasy przejazdu, cen paliw i winiet itp.

Chodzi mi głównie przez które kraje wyjdzie najszybciej i najtaniej zestawiajac paliwo, winiety i odległość.

I czy w ogóle jest warto jest o co kopie kruszyć, czy też wychodzi to podobnie niezależnie od trasy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś jechał autem w okolice Risoul?

Planuję wyjazd z centralnej Polski.

Mam zamiar się tam wybrać w styczniu i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, odnośnie trasy przejazdu, cen paliw i winiet itp.

Chodzi mi głównie przez które kraje wyjdzie najszybciej i najtaniej zestawiajac paliwo, winiety i odległość.

I czy w ogóle jest warto jest o co kopie kruszyć, czy też wychodzi to podobnie niezależnie od trasy?

Witam.Ja od kilku lat do Briancon jeżdżę przez Drezno-Norymberga-Strazburg-Mulhouse-Lyon-Grenoble i.... tu nastąpiła zmiana bo aby dojechać do Briancon trzeba nadrobić ok.100km i trzeba jechać przez Gap ponieważ najbliższa droga z Grenoble do Briancon jest zamknięta na wysokości Les deux alpes ,dzisiaj się dowiedziałem że mają otworzyć jakąś inną drogę z Grenoble.w każdym razie Ty wybierając właśnie tą trasę i tak skręcasz w Gijestre na Risoul,koszt paliwa z Mielca wraz z autostradami to coś w granicach 240eur.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Alpy Południowe-Hautes Allpes raczej sie nie jeździ przez Genewę. Z centralnej Polski najlepiej sie kierować na Drezno, Norynberga, Lindau, Chur, Como i na Turyn, Susa, potem zjazd z autostrady Oulx Est, Claviere, Montgenevre, Briancon i dalej drogą N94 do Risoul.

czyli mam rozumieć, że droga przez Montgenevre jest otwarta zimą? Pytam dla pewności, żeby później nie nadrabiać 300 km. Niewykluczone, że pojadę do Risoul w tygodniu świątecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że jest otwarta,sam początkiem stycznia będę wracał do Briancon przez Mongenevre :)

Ta droga bywa też zamknięta: jeśli porządnie sypnie śniegiem, prignozują duże opady, albo zejdzie lawina na drogę to ją zamykają. Droga jest dosyć trudna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta droga bywa też zamknięta: jeśli porządnie sypnie śniegiem, prignozują duże opady, albo zejdzie lawina na drogę to ją zamykają. Droga jest dosyć trudna...


Jasne, jak każda droga w górach. Ale w te święta szanse są na to... patrząc na prognozy... zerowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta droga bywa też zamknięta: jeśli porządnie sypnie śniegiem, prignozują duże opady, albo zejdzie lawina na drogę to ją zamykają. Droga jest dosyć trudna...

Od strony Wloch do Montgenevre dojedziesz zawsze niezależnie od opadów śniegu,gdzieś tak w połowie drogi z Mongenevre do Briancon jest takie jedno miejsce gdzie ewentualnie może zejść lawina i gdzie są ustawione światła ostrzegające przed nią,nawet jeśli zejdzie to nie trwa to długo bo drogowcy tzw."rutier du midi"czuwają nad tym ;) ,jakieś 4 tygodnie temu kilka dni padał deszcz non stop i na główną drogę obsunęło się kawał góry w kierunku na Gap,chłopaki pracowali bez wytchnienia i po kilku godzinach była już przejezdna :) Tak że ta trasa jest jak najbardziej przejezdna i bezpieczna.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...