Skocz do zawartości

Dobór nart i butów wg Tomasza Kurdziela


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze zrobiony materiał o doborze nart i butów. Po drugie autor się trochę pastwi nad forami ski ale inspirował się dociekliwoscią jaką widać na tychże forach. Są tam komórki i allround, GS i freeride, allmountain i SL, i jest trochę luźnych gadek. O allround: "Złapałeś krawędzie, to my je lepiej puścimy abyś nie zrobił sobie krzywdy" Pewne błędy też się zdarzają ale zostawmy je na dalszą dyskusje. Uwaga. Film ma 2h, ale warto! To start
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wykład. Wort po co tępić dzioby i piętki. Słyszałem o tym ale za bardzo nie rozumiem bo jak dla mnie ta narta bedzie mniej agresywniej zapoczątkowywać skręt (tępe dzioby)   i miała tendencje do obsuwania się w późnej fazie skrętu (piętki). Co do różnych wypowiedzi na forum  to też się zgadzam Chyba najfajniejsza dyskusja jakiej się przyglądałem była na temat zgięcia w stawie skokowym za pomocą mięsni przedniej grupy podudzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gada, jestem w trakcie oglądania, minimalnie nie zgadzam się z szerokością pod butem. Może nie to, że nie zgadzam ale to co mówi jest niepełne ale zostawię to już dla siebie.

 

 

Ps.

Bardzo fajny wykład. Wort po co tępić dzioby i piętki. Słyszałem o tym ale za bardzo nie rozumiem bo jak dla mnie ta narta bedzie mniej agresywniej zapoczątkowywać skręt (tępe dzioby)   i miała tendencje do obsuwania się w późnej fazie skrętu (piętki). Co do różnych wypowiedzi na forum  to też się zgadzam Chyba najfajniejsza dyskusja jakiej się przyglądałem była na temat zgięcia w stawie skokowym za pomocą mięsni przedniej grupy podudzia

Akurat brałem udział w tamtej dyskusji i ciekawy jestem co Cię w niej tak zaciekawiło (rozbawiło?).

http://epmt.pl/files...wniki_stopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort to znaczy że zawodnik tępi dzioby żeby wolniej zapoczątkowywać skręt a potem obsuwa  się (tępi piętki) co oczywiście przekłada się na wolniejsza jazdę

Polm ta dyskusja o zgięciu grzbietowym stopy za pomocą zginaczy stopy(grupa przednia mięśni podudzia) była naprawdę zabawna. Spróbuj to zrobić (zgiąć grzbietowo stopę)za pomocą tych mięśni jak masz założony but narciarski. Proponuje zrób to jadąc na krzesłu- zegnij buta w stopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam będziesz taki skryty. Podziel się. :)

E tam, lepiej nie. Przyjdzie taki jeden.

Podzielę się linkiem

http://skimoves.me/54-2/

Dokładnie nie pamiętam w którym artykule ale jest to dokładnie wytłumaczone/narysowane szukaj gdzieś w tych okolicach

http://skimoves.me/2...sidecut-factor/

http://skimoves.me/2.../05/dot-3-lift/

 

I jeszcze uwaga do filmu, pierwszą regulacją fis do nart c. było zwiększenie szerokości pod stopą do 65 mm i zmniejszenie wysokości płyty i obcasa w bucie bo ultra wąska "stopa" powodowała najwięcej kontuzji dopiero potem zaczęto wydłużać i inne rzeczy robić z nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort to znaczy że zawodnik tępi dzioby żeby wolniej zapoczątkowywać skręt a potem obsuwa  się (tępi piętki) co oczywiście przekłada się na wolniejsza jazdę

Polm ta dyskusja o zgięciu grzbietowym stopy za pomocą zginaczy stopy(grupa przednia mięśni podudzia) była naprawdę zabawna. Spróbuj to zrobić (zgiąć grzbietowo stopę)za pomocą tych mięśni jak masz założony but narciarski. Proponuje zrób to jadąc na krzesłu- zegnij buta w stopie

A po co mam to robić na krzesełku ? Czy ogóle możesz zgiąć stopę w bucie narciarskim gdy na niej nie stoisz ? Rozumiem, że zginasz ją... no właśnie jak zginasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze uwaga do filmu, pierwszą regulacją fis do nart c. było zwiększenie szerokości pod stopą do 65 mm i zmniejszenie wysokości płyty i obcasa w bucie bo ultra wąska "stopa" powodowała najwięcej kontuzji dopiero potem zaczęto wydłużać i inne rzeczy robić z nartami.

 

Kiedyś rzuciło mi się to w oczy, ale potem o tym zapomniałem..

 

Jak to jest z podnoszeniem pięty- wstawia się po prostu wyższy obcas?

Czy ma to jakikolwiek sens w przypadku narciarstwa turystycznego z zabawą na tyczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort to znaczy że zawodnik tępi dzioby żeby wolniej zapoczątkowywać skręt a potem obsuwa  się (tępi piętki) co oczywiście przekłada się na wolniejsza jazdę

Polm ta dyskusja o zgięciu grzbietowym stopy za pomocą zginaczy stopy(grupa przednia mięśni podudzia) była naprawdę zabawna. Spróbuj to zrobić (zgiąć grzbietowo stopę)za pomocą tych mięśni jak masz założony but narciarski. Proponuje zrób to jadąc na krzesłu- zegnij buta w stopie

Nic się nie obsuwa :D ,czasami narty za bardzo pomagają i niektórym to przeszkadza.

Robią tak i nie mędrkują,bo uzyskują lepsze czasy na tak przygotowanych nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...