Skocz do zawartości

Kodeks frirajdera amatorskiego


Wujot

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerka ... dużo można się nauczyć tutaj ;)

Dekalog w pierwszym poście fajny, chociaż dla mnie trochę za mało "wynalsowany" ;) Bardziej czuję charakter taki jak jest w tym filmie :)

 

Ten pierwszy post to było zaproszenie do wspólnej pracy - z pewnością taki ekspert jak Ty mógłby dużo wnieść do naszego kwintalogu.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

10. Ubieraj się kolorowo. Jeden z elementów ubioru MUSI BYĆ żółty lub zielony. Niedopuszczalne jest połaczenie czarnego z czerwonym. W dobrym tonie są spodnie jasniejsze od kurtki.  

 

11. Kask musi mieć daszek. Jedyne mozliwe odstępstwo to full face'y.

 

Anka

 

Jaki daszek? Jaki kask? w najwyższych kręgach wtajemniczenia używa się jedynie ręcznie dzierganej czapki, zaś role kasku pełnią gogle typ oversize koniecznie z lustrzanymi szybkami w conajmniej trzech kolorach.

A tak na serio to:

 

12. Dopiero posiadanie powder leash'ów zapewni Ci odpowiednie poważanie w środowisku. Im dłuższe i bardziej oczojebne tym lepiej (za każde 10 cm powyżej 180 cm otrzymujesz dodatkowy 1 punkt do umiejętności)

Uwaga: stosowanie powder leash'ów w kolorze tęczy (jak niżej) może skutkować trwałym wykluczeniem ze społeczności :)

 

powderleash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapka psiworek,  przepraszam śpiworek,  obowiązkowa, nawet na prezentacji nart. Konto na fejsie i kto pierwszy w sezonie,  może być bez śniegu. ;)

Sese,  nie przesadzaj z tą tęczą faceciki w cienkich nogawkach,  bluzach kilka rozmiarów za dużych i różowych trampkach się zdarzają.

Alternatywą może być bejsbolówka ale z płaskim daszkiem,(prawdziwa amerykanska) to w pomiszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pogodzic obowiazkowa czapke worek z kamera ...na kasku? (: (;

 

Narciarz freerider bezproblemowo łączy szacunek dla tradycji z duchem nowych czasów i multimedialnymi potrzebami.

 

38. Obowiązkowym nakryciem głowy jest bezkształtna wełniana czapka w kolorze, którego nie da się określić lub eskimoskie wzorki. To kultowe nakrycie powinno być tylko troszkę mniejsze od 3 kg worka na ziemniaki, w jego przednio-górnej strefie należy wykonać niewielki otworek zaobrębiony brązową nitką. W ten oto przemyślny sposób możemy połączyć konieczność posiadania kasku (jako podstawki pod kamerkę) z kultywowaniem kanonu.  Takie rozwiązanie traktujemy jednak jako przejściowe - czas gdy każdego freeridera będzie stać na wymianę kości mózgoczaszki na lekkie i wytrzymałe tytanowo-syntetyczne pokrycie wyposażone w niezbędne mocowania, interfejsy, analizatory przeszkód itd, mamy nadzieję, szybko się zbliża. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarz freerider bezproblemowo łączy szacunek dla tradycji z duchem nowych czasów i multimedialnymi potrzebami.
 
38. Obowiązkowym nakryciem głowy jest bezkształtna wełniana czapka w kolorze, którego nie da się określić lub eskimoskie wzorki. To kultowe nakrycie powinno być tylko troszkę mniejsze od 3 kg worka na ziemniaki, w jego przednio-górnej strefie należy wykonać niewielki otworek zaobrębiony brązową nitką. W ten oto przemyślny sposób możemy połączyć konieczność posiadania kasku (jako podstawki pod kamerkę) z kultywowaniem kanonu.  Takie rozwiązanie traktujemy jednak jako przejściowe - czas gdy każdego freeridera będzie stać na wymianę kości mózgoczaszki na lekkie i wytrzymałe tytanowo-syntetyczne pokrycie wyposażone w niezbędne mocowania, interfejsy, analizatory przeszkód itd, mamy nadzieję, szybko się zbliża. 
 
Pozdro
Wiesiek

Moja żona zna nowe trendy. Właśnie kupiła mi na zalando taką workowatą czapke bo zeszłorocznego spyderka gdzieś posiałem.
Jestem na dobrej drodze bo mam sticka i czapkę :)
Podpunkt nr2 też prawie zaliczyłem - z tym że plecak wiozę jedynie gondolką do góry i rzucam pod barem.
Nr3 też połowicznie - kanapki z żytniego chleba mam w nim tylko dwie.
Nr 4 - nie wiem czy się zalicza bo ostatnio zwoziłem koledze kask i bluzkę. Nieodpłatnie.
Nr 5 jak nic pasuje :)
Nr 6 chyba też :)
Nr 7 - nie znoszę tych na v i pewnie szybko się to nie zmieni. Zdecydowanie wolę coś z jajem czyli te na "N":)
Nr 10 trafiony zatopiony.
Jak nic fryrajder ze mnie rośnie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A muza? a substancje aktywne?

 

W kwestii muzy to moje propozycje mogłyby być cokolwiek ciężkostrawne dla przeciętnego człowieka. Ale raczej oczywiste jest, ze nie może to być nic z mainstreamu. Powiem nawet więcej nie powinno to być nic znanego nawet przez resztę braci freeriderskiej:

 

39. Prawdziwy freerider słucha muzy tylko przez niego znanej i wyszukanej. I raczej nie dzieli się swoimi odkryciami z innymi. Zakres możliwości odsłuchowych wyznacza licznik na YT - przy liczbie powyżej 23 750 należy skasować utwór.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...