Skocz do zawartości

Skiregion Lungau


JG77

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu wróciłem z jakże udanego wyjazdu do Katschberg ,nie mogąc się z nikim spiknąć sam wsiadłem dość spontanicznie w auto i już po 659km.wylądowałem w Mauterndorfie,niewielkim alpejskim miasteczku m/dzy Katschberg a Obertauern gdzie można podziwiać wspaniale odrestaurowany zamek z XIII w.Najlepsze trasy są moim zdaniem w St.Margarethen im Lungau na zboczach szczytu 2020m..Aineck.Warunki były wspaniałe ,trzy dni lampa ,jeden gorszy ,dodam że tak wspaniale przygotowanych tras nie spotkałem dotąd nigdzie ,nastół i ciekawe mimo tmp.8st. do końca dnia nie robiły się muldy,odsypy itp.sztruks utrzymywał się praktycznie do końca dnia aż nudno było  :D bo ni dziurki ,ni szparki w całym ośrodku.Ludzi poza niedzielą niewielu ,sam brylowałem niejednokrotnie na super szerokich i długich trasach ,najbardziej przypadły mi te właśnie w rejonie Aineck.Rejon ten jest podzielony mostem nad jezdnią przez który można przejechać na nartach do Katschberg gdzie jest bardziej rodzinnie i dość sporo dzieciaków,szkółek i w ogóle rodzin tam też są dla nich idealne trasy i warunki,dmuchane zamki,przeszkody itp.Śniegu mnóstwo ,całość bardzo urozmaicona ,trasy długie i ciekawe każdy znajdzie coś dla siebie baardzo podobała mi się niezwylke urozmaicona czarna 11a która prowadziła do Katschberg i wiele innych z najdłuższą czerwoną 6km.Wyciągi różne od krzeseł 2-3 osobowych poprzez 4-6 do gondoli włącznie ,bardzo się najeździłem i wróciłem zadowolony zwłaszcza ,że decyzja o wyjeździe podjęta była dość spontanicznie 2 dni przed więc tym bardziej .Polecam ten rejon na moje oko do 5 kwietnia śniegu wystarczy ,rodaków jak na lekarstwo brylują Czesi ,Austriacy i Węgrzy ,właściwie z polską rejestracją to na bardzo rozległych płaskich parkingach stał przeważnie tylko mój samochód .Ps. przepraszam za pomyłkę .szczyt Aineck ma 2220m.

Załączone miniatury

  • 20150308_093008.jpg
  • 20150308_132602.jpg
  • 20150308_100613.jpg
  • 20150308_105357.jpg
  • 20150308_105351.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Ainecka warto zajrzeć na Grosseck-Speiereck (dla mnie to numer 1 tego karnetu). Jest jeszcze wart odwiedzin Fanningberg (gdzie są cztery miodzio trasy z dolnego krzesełka). Wszystko w zasięgu rzutu beretem. I troszkę dalej Obertauern (trochę droższa wersja karnetu).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...