Skocz do zawartości

Mocowanie do kasku


Iru

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kamerkę SJ4000 z zestawem uchwytów. Chce zamontować jeden do kasku taśmą samoprzylepną M3. Problem widzę jednak taki, że uchwyt jest prosty, a kask lekko okrągły. Jak to zrobić, żeby to porządnie trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na Allegro poszukać takich zestawów z mocowaniami do SJ i GoPro.

Kosztują niewiele. W zestawach o różnej konfiguracji są różne uchwyty.

np.

http://allegro.pl/ze...5121041628.html

Jest tego bardzo dużo, musisz wybrać taki zestaw, który się Tobie najbardziej przyda.

SJ jest pod tym wględem kompatybilna z GP.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat.

Jednak nawet na sporej krzywiźnie kasku, dwustronnie klejące taśmy Scotch 3M świetnie trzymają.

One mają grubość ok.1mm i są miękkie. To wystarczy aby oddać trochę kształt.

 

Mamy uchwyty przyklejone na dwóch kaskach i na obu trzyma.

Załączone miniatury

  • WP_20150308_003.jpg
  • WP_20150308_005.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. W zestawie miałem dwa takie uchwyty. Jeden prosty z już przyklejoną taśmą i otwerem z gwintem, a właśnie drugi lekko zaokrąglony ale on był bez taśmy 3M i z taką czerwoną miękka powierzchnią chyba antypoślizgową czy coś takiego Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale do niej przykleiłem zapasową taśmę i to wszystko do kasku. Dodatkowo mam zabezpieczenie jakby sie odkleiło.Dziś test na na nartach wypadł pozytywnie, ale nie jestem pewien czy zrobiłem to fachowo? Może powinienem odkleić ta czerwoną powierzchnie i dopiero na to taśmę 3M?

Dodatkowe uchwyty do kasku już zamówione.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba źle zrobiłeś.

My mamy kamerkę tej samej firmy ale model M10.

Właściwie od Twojej różni się tylko kształtem.

Podejrzewam, że wyposażenie jest takie samo.

Także mieliśmy dwa uchwyty. Jeden z gwintem a drugi bez.

Na obu jest pianka klejąca 3M. Na jednym z uchwytów czerwona , śliska była folia zabezpieczająca klej.

Po zdjęciu jej przykleiliśmy uchwyt do kasku. Jeśli dobrze myślę nakleiłeś na tę folię następną piankę dwustronną.

Istnieje ogromne ryzyko, że folia się odklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... no to się nie popisałem. Próbowałem tą czerwoną odklejać. Nie byłem pewien czy dobrze robię a że nie odchodziło to zbyt łatwo to dopuściłem i przykleiłem na to. Swoją drogą mogło by to być opisane w instrukcji dla mniej rozgarniętych w temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Również mam SJ4000 i niestety w zestawie nie masz dobrych mocowań do kasku. Wejdź na np. http://allegro.pl/pr...5364308565.html i za 10 zł kupisz sobie zestaw podpór o zaokrąglonej podstawie z oryginalną taśmą 3M. Oczyść kask alkoholem weź suszarkę żony i nagrzej taśmę na podporze (uprzednio ściągając czerwoną folię) Jak będzie mocno ciepła przyklej do kasku w wybranym miejscu. U mnie trzyma, u żony też i nie ma bata żeby puściła. 

P.S. Kamerka daje radę - dobry wybór :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy tych kamerkach najlepiej sprawdza się uprząż na klatę (szelki), z kasku, jak głowy nie pochylisz, to ci zabezpieczenie krzesełka może ją zerwać przy wsiadaniu/wysiadaniu (wzrost>180) i ujęcia chyba ciekawsze wychodzą.

dlatego nie lubię kamer w kształcie pudełka... mocując na czubku kasku zawsze wygląda się jak teletubiś.....  Wolę mocowania z boku kasku...  a GoPro już nie odstaje jakością tak bardzo in plus żeby nie można było znaleźć czegoś innego właśnie w innym kształcie ( bardziej przylegającym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odnośnie tej kamerki (SJ4000) niepokoi taka sprawa, że będę miał problem z uruchomieniem nagrywania, gdy będzie zamontowana na kasku. Z obserwacji widzę, że kamerka wygasza ekran bardzo szybko i trzeba raz wcisnąć jakiś przycisk by wybudzić a dopiero potem OK by rozpocząć nagrywanie. Szkopuł w tym, że w grubszych rękawicach czasami trudno wyczuć te wciśnięcia przycisków i nie wiadomo do końca czy tylko wybudziło się kamerkę, czy uruchomiło już nagrywanie. Ja zazwyczaj nagrywam z szelek (tutaj moje nagrania ze sztucznych stoków w UK: https://www.youtube....JRw?app=desktop) więc mogę podpatrzeć co się dzieje a na kasku będzie trudniej. OK, można wspomóc się smartfonem i WiFi, ale to i nie poręczne, i skraca zapas prądu w baterii. Myślę czy nie zainwestować w jakieś gogle z kamerką (coś z Liquid Image dla przykładu) jako wsparcie dla SJ4000.
Swoją drogą to świetna kamerka :) I ja mam w zestawie dwa różne mocowania do kasku, włącznie z tym zakrzywionym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...