Skocz do zawartości

Cordura - gdzie kupić?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli to ma byc faktycznie Cordura, to na stronie producenta znajedziesz oficjalnych dystrybutorów. Jesli to ma być którakolwiek z kordur i tym podobnych nazwowo, to faktycznie allegro jest najtańszym dostarczycielem takich... Do czego tego potrzebujesz ? Bo ja korzystałem z rzeczy cordurowych i tych podobnych, więc mam jako takie rozeznanie we właściwościach i trwałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj "przyjemność" przeszlifować po asfalcie motocyklem jakieś 30 metrów. "funkiel nówka" kurtka ratując moje ręce przetarła się na łokciu, asfalt "zatrzymał" się na siatce pod spodem i protektorze. Szkoda wyrzucać nowej kurtki, Według opini "speca" od tego typu uszkodzeń można byłoby pokusić się o naszycie na obydwu rękawach kawałków cordury. Wtedy kurtka za spore pieniądze mogłaby dalej służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj... 30 metrów :-)))... Ja przejechałem tylko 10 w czasach dżinsów i koszul flanelowych, a czułem to przez kolejnych kilka miesięcy :D :D :D...

 

Hmmm.. wracając do Codury... To i kilka innnych podobnie brzmiących, to podróbki tej właściwej Cordury. Do tej pory nie udalo mi sie trafić na taką podróbkę która byłaby trwała... O ile jeszcze plecak straciwszy tę powłokę (teflonową, czy jak to się zwie) trzymał się dzielnie dalej, o tyle pokrowce na łódki nie wutrzymują nawet delikatnego przetarcia po wcale nie szorstkiej powierzchni, a wszelkie składanie tegoż pokrowca zostawia trwałe ślady, więc prawdopodobnie, jeśli chciałbyś skorzystac z któregoś z tych nieoryginalnych materiałów, to bez wcześniejszego pomacania nie ma sensu kupowanie... Wybrałbym sie więc na Twoim miejscu do jakiejś hurtowni i tam posprawdzał te materiały (głównie ich reakcję na zginanie). Ewentualnie - jest teraz na Allegro jakas jedna aukcja na której pochwały sprzedającego i cena sprzedawanego materiału sugerują, że jest to faktycznie Cordura, a tam juz trwałością nie musisz się myslę martwić...

 

http://allegro.pl/ka...4753904235.html

 

http://allegro.pl/tk...4750057411.html

Miałem dzisiaj "przyjemność" przeszlifować po asfalcie motocyklem jakieś 30 metrów. "funkiel nówka" kurtka ratując moje ręce przetarła się na łokciu, asfalt "zatrzymał" się na siatce pod spodem i protektorze. Szkoda wyrzucać nowej kurtki, Według opini "speca" od tego typu uszkodzeń można byłoby pokusić się o naszycie na obydwu rękawach kawałków cordury. Wtedy kurtka za spore pieniądze mogłaby dalej służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli by to miala byc oryginalna cordura, to zdecydowanie wolalbym zakup z linku ktory podalem, a nie z Allegro. Kiedys kupilem cos corduropodobnego i to byla porazka na calej linii.

no i dlatego zdziwiłem się, że przedpiszca kupił Cordurę na Allegro... Choć możliwe, że na tych aukcjach, które podałem jest to oryginał... W czasie kiedy ja szukałem w Pl oryginału nie było tego nigdzie w oficjalnej dystrybucji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem parę miesięcy temu, Cordura jest produkowana przez chyba jedną firmę w "juesej" i ma swoją cenę. Jeśli ktoś trafił na tani materiał Cordury to radzę być ostrożnym w jego ocenie, bo można łatwo napotkać podróbkę, która jest bardzo często spotykana.

 

Mam znajomego, który prowadzi firmę produkującą wyroby galanteryjne i ma dostęp do dobrych materiałów, może coś doradzić z doświadczenia. Na życzenie i na pw mogę je podesłać.

 

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...