Skocz do zawartości

Moje przemyślenia na temat ubioru narciarskiego


ski4ever

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat temu zrobiłem u nich kurs instruktorski.. W sumie wyszło że dla fanaberii bo nigdy się nie udzielałem jako instruktor.. To było raczej dla porównania metod szkoleniowych u nas i we Włoszech..

A na kurtkach mam też kilka naszywek z ośrodków..

 

Cześć

 

To chyba słabo w tych Włochach uczą ,bo na miniaturce stoisz  jakby mało "wyczynowo" :wacko:  ;)

Chyba ,że to jakaś wystudiowana poza była :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale Subaru robiło wrażenie tylko na rajdowcach z tamtych lat. Teraz to jak Salomon 3100 Pr8 - czyli ziemia.

Ważne że umiesz jeździć i koniec, ... co zdradzają inne fotki.

Ubiór mi się nie podoba

ale piękna Panu doda

a te małe rozbieżności

nie wpłyną na obraz całości

i tak trzymać trzeba bracie

bo są ludzie co zwracaja baczność na Cie....

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Subaru jest tak jak z nartami.... - nostalgia dawnych lat...

odkad Toyota zgarneła 11% akcji...czuc już dotyk ksiegowych w tych autach...

 

Dlatego mam Forestera Turbo z 2002 roku który mimo 200.000 na liczniku

wygląda jak nowy, jeździ jak nowy...i najdroższą awarią

był przepływomierz za 35 usd

A drugi czyli Outback 2008 jest chyba ostatnim modelem, który był typowo Subarowy

czyli brzydki tak że się większości podobał :-)

 

mam te samochody ( a mój tata ma 2 Forestery :-) wiec Subarowa z nas rodzinka 

ze względu nie na dawna legendę... ale ze względu na to że to są perfekcyjne auta 

własnie w góry ( ciekawostką jest to że w Szwajcarii subaru sprzedaje 40%  samochodów w Europie )

Napęd nie raz nie dwa pozwolił mi wyjechać z miejsca gdzie wyjechać nie miał prawa :-)

Dźwięk uturbionego boksera też jest nie do pomylenia z niczym...

lubię szyby bez ramek w drzwiach ( tu tez księgowi zdecydowali że koniec z taka rozpustą )

 

No i dzięki bogu... tak mało w nich elektroniki .... komputerów, wyświetlaczy i całego tego badziewia które tylko rozprasza...

 

Więc... Mitek... moje Subaru..to takie dawne narty :-)

 

Ale... z 8 lat temu w Santa Caterina miałem ze sobą zwykła wełniana czapeczkę Subaru... I w knajpie

zaczepił mnie facet z chyba z obsługi wyciągu mówiąc ze Subaru takie fajne...że fajna czapeczka itd...

No to ją zdjąłem i mówię masz...

         Oj jego mina :-).....  Myślę że wtedy jako Polak go zaskoczyłem...

W każdym bądź razie  do końca wyjazdu w knajpce dostawałem darmowego rogalika i cappuccino 

A facet nie mówił inaczej jak tylko Mio ragazzo con Polonia :-)  

 

A co ciekawe w Santa Caterinie bylem 4 lata później ( własnie to zdjęcie z profilu ) i znowu zaczepił mnie inny gość na wyciągu mówiąc że mam taki fajny softshell

i czy nie chce się zamienić na ich softshell instruktorski....( pomimo wielkiego napisu Piskoor na plecach )   Niestety mój był na niego o 2 numery za ciasny...  Ale...

wymieniliśmy się mailami i przesłał mi kasę i wysłałem mu nowy kupiony w sklepie subarowym

Więc Santa Caterina lubi Subaraki :-)  choć mając pod nosem takie drogi jak Passo Gavia czy Passo Stelvio to nic dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak się składa, że w latach 1996 do 2000 pracowałem w rajdach i wiem, że nic piękniejszego ponad Imprezę GT, Evo 6 i Celicę 205 już nie wymyślą - ze wskazaniem na to pierwsze oczywiście.

A St Catarina to świetne i bardzo niedoceniane miejsce. Wszyscy wala do Bormio - wiadomo MŚ itd. albo do Livigno - horror dla lanserów. Ja osobiście z tego karnetu najbardziej lubię Isolaccia ale St. Catarina zdecydowanie na drugim miejscu jest.

Fajna historia z czapeczką - w podobny sposób pozbyłem się paru rzeczy - i strasznie cenię takie odruchowe działania. Extra sprawa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu Bingo...

Livigno nigdy nie lubiłem.. Poza jedną tracą Giorgio Rocca nie odpowiadają mi tamtejsze stoki... Nie umiem dokładnie powiedzieć czemu .. Po prostu nie pasują mi i już...

Natomiast Isolaccia i Santa Caterina są dla mnie synonimem słowa narciarska sielanka... Z reguły zero ludzi... trasy w większości poprowadzone przez las...  ( z wyjątkiem góry w Santa C )

W Santa Caterinie dochodzą do tego jeszcze mega widoki z dolinki po drugiej stronie

 

A co do Imprezy GT...  Forester S-Turbo który mam... to w skrócie ... coś na kształt lodówki zbudowanej na podwoziu i z silnikiem Imprezy GT.... Nawet deska rozdzielcza jest taka sama :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szacunek dla Forestera ale to jednak nie Impreza i nic tego nie zmieni Panowie, chocbyście nie wiem jak bardzo go kochali. ;)

Pozdrowienia

A pewnie że nie....

Niemniej jednak zawieszenie ( choć podniesione ) silnik ( choć z mniejszą turbinką...która można od razu wymienić )... podwozie...i deska to jest czysta impreza...

Buda jest inna..

Inne przeznaczenie tego samochodu..

Długo myślałem wtedy co kupić..... Dusza wrzeszczała GTka.... GTka.... ale umysł powiedział Forester jest praktyczniejszy... i to prawda...  

"Jak nie zawiśnie to przejedzie"..

A że spod świateł taka niepozorna lodówka na kółeczkach nie raz zaskoczyła sąsiednich kierowców..

 

ps. i tak sobie jeszcze kiedyś GTka kupię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hehe tez bym chciał o synu nie mówiąc ale potrzeby zdecydowały o pickupie. Ten nikogo spod świateł nie zaskoczy - nie ma mowy. :)

A co do Forestera to kiedyś dostaliśmy takiego na parę dni i miła niesamowicie krótka skrzynie. Prędkość max to był koło 150. Czy to normalne czy mieliśmy jakąś górską wersję?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...