Skocz do zawartości

Wislanski Skipass - to dziala


Friski

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz rzeczonego skipassu, juz nieco zdesperowany panujaca w Beskidach "zima" postanowilem pojechac i wyprobowac czy TO w ogole dziala (poniedzialek, 3 lutego):

9-12 Nowa Osada - twardo, rowno, ludzi duzo, w wypozyczalni pod stokiem topowe narty SL (Atomic, Voelkl, Head), szkoda bo przy takiej ilosci ludzi trudno o testy, przed 12 kolejka do wyciagu zrobila sie dluuga, czas jechac gdzie indziej,

 

12-13 Klepki - dla odmiany bardzo miekko, stok splywa jak na wiosne ale zadnych przetarc, sniegu jeszcze duzo; choc ludzi sporo zadnych kolejek do wyciagow, czesc ludzi oblega knajpe i opala sie w sloneczku; Klepki to fajny stok dla uczacych sie i dzieci, niestety przy tej grzaskosci i niewielkim nachyleniu nie bardzo jest co cwiczyc oprocz jazdy na kreche, czas ruszac dalej,

 

13-14 Cienkow - ludzi rowniez sporo ale nie tak jak na Osadzie, kolejki do wyciagu brak, wjezdzajac wyciagiem ciesze sie widzac twardy stok i malejace w dole Klepki - Cienkow to powazna gora; niestety, tuz po starcie dramat, na gornych sciankach pelno drobnych kamyczkow, chwila oddechu na wyplaszczeniu i na kolejnym odcinku znowu krawedzie chrzeszcza; jakos nie mam szczescia i serca do tego stoku (kiedys zgubilem tam fragment krawedzi, narty z wypozyczalni przy parkingu, na szczescie nie robili problemow),

 

14-15 Siglany - pierwszy raz na tym stoku i wrazenie calkiem pozytywne - pusto, szeroko, rowno, twardo, wieksze nachylenie niz Klepki, na poczatku stromiej pozniej lagodnie sie wyplaszcza, szkoda ze taki krotki...

 

okolo 16 Czantoria - jeden zjazd dla zapoznania sie z warunkami, brrr... stok wyswiechtany do lodu, zdecydowanie nie na moje krawedzie takie lodowisko.

 

Reasumujac:

 

- stoki w Wisle (Ustroniu) udalo sie (niektorym) nasniezyc i (nie wszystkim) przygotowac,

 

- Wislanski Skipass dziala bez problemu, podjezdza sie pod bramke i wio!

 

- mozna sobie zrobic rajd po kilku osrodkach w ciagu jednego dnia (nie majac takiego karnetu raczej bym sie nie zdecydowal - kolega jechal ze mna wydal 110 zl na karnety i to omijajac Cienkow i Czantorie),

 

- na Siglanach zauwazylem karteczke ostrzegajaca ze z WS moze korzystac tylko jedna osoba, hmm... pewnie tak mowi regulamin ktorego nie czytalem a prawde mowiac myslalem o wspolnej jezdzie z zona (na zmiane pilnujac dzidziusia) :(

 

PS Jeszcze raz "podziekowania" dla Cienkowa za informacje "warunki dobre i bardzo dobre" - pewnie pod stowke pojdzie na remont nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cenowo Wiślański Skipass to żadna atrakcja. W tym roku, jakoś przesadzili z cenami. Najkrótszy, czyli dwudniowy w cenie 170 PLN, wychodzi 85zł/dzień, to w takiej cenie spokojnie pojeżdżę w 4 ośrodkach po pół dnia za mniejszą kasę. Co innego, jeśli ktoś, bo tak wydedukowałem w Twoim przypadku, taki karnet dostał. Na przyszły rok proponowałbym Panom od strategii WS pomyśleć o bardziej atrakcyjnej ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290zł za 5 dowolnych dni to jest 58zł/dzien/8h jazdy ..duzo?? a z tego co wiem mozna bylo zejsc nawet do 53zł/dzien/8h.

Artur Wiślański najlepiej zaczynać od godziny 8 na Czantorii :) wtedy jest zmrozone do tego wyratrakowane i masz 2h naprawde rewelacyjnej jazdy.. od godziny 10-11 zaczynaja sie przetarcia, tworzą muldy i najczesciej kolejki (no moze w tym sezonie na razie to nie grozi :P)
Zaskoczyłeś mnie Cieńkowem... do tej pory dla mnie to był jeden z lepiej przygotowanych stoków i mniej nudny niż N.O. chociaż to wypłaszczenie... :)
Polecam Stożek! :) na prawde fajny i klimatyczny ośrodek a trasy ambitniejsze :)

Ja często robiłem takie połączenie:
8-11 Czantoria
12-15 Stożek
16-18 Cieńków

Za karnety zapłaciłbym pewnie z 140zł :)
Dla osób które z małymi przerwami są wstanie wyjezdzic 8h (z tego ok 6-7h jazdy) to jest bardzo fajny karnet.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cenowo Wiślański Skipass to żadna atrakcja. W tym roku, jakoś przesadzili z cenami. Najkrótszy, czyli dwudniowy w cenie 170 PLN, wychodzi 85zł/dzień, to w takiej cenie spokojnie pojeżdżę w 4 ośrodkach po pół dnia za mniejszą kasę. Co innego, jeśli ktoś, bo tak wydedukowałem w Twoim przypadku, taki karnet dostał. Na przyszły rok proponowałbym Panom od strategii WS pomyśleć o bardziej atrakcyjnej ofercie...

faktycznie tak licząc to ceny nieciekawe. Ale w październiku można było go kupić jako 7 dniówkę z ok. 30to procentowym rabatem. Wtedy Czantoria wychodzi po niecałe 60 zł za 8 godzin podczas gdy w kasie trzeba dac ok.90. Na jesieni  jakoś nie wpadło mi do głowy, że może być problem z wyjeżdzeniem 7 dni w tym rejonie, mając go niemal 'za oknem'... :(

Kupując w tej chwili to tylko ułatwienie zycia - jazda w kilku miejscach bez przejmowania sie zegarkiem. 

Acha - w wislańskimskipasie jest też całkiem przyzwoite ubezpieczenie.

 

W uzupełnieniu uwagi o siglanach w opisie karty jest zapis tego typu:

 

Karty są na okaziciela. W przypadku oferty karnetów z ubezpieczeniem - jedynie ubezpieczenie jest imienne i obejmuje osobę, której dane zostały podane przy wypełnianiu zamówienia.

 

a w regulaminie skipasu:

2. Karta terminowa jest aktywowana i personalizowana w momencie pierwszego zbliżenia do czytnika bramki w okresie obowiązywania karty.
3. Jedyną osobą uprawnioną do korzystania z karty terminowej w okresie jej obowiązywania jest osoba, która dokonała aktywacji i personalizacji karty.

 

czyli kartą (wielokrotnego uzytku)  mozna sie wymieniac ale zawartym w niej skipasem juz nie.  Strasznie to pokretnie napisane...

Warto by wiedzieć, czy personalizacja dotyczy całego skipasu czy konkretnego dnia...... 

 

Ja często robiłem takie połączenie:
8-11 Czantoria
12-15 Stożek
16-18 Cieńków

 

Z tego co pamietam skipas działa 8 godzin od pierwszego odbicia  wiec z wieczorną jazdą może być kłopot....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i się poreklamuje może ktoś chciałby kupić ten wiślańskiskipass 5 dniowy za 300 zł. Sprzedaje bo w momencie kiedy ja chciałem go wykorzystać to nie było śniegu. Mam też 3 dniowy ale byłem z nim w nowej osadzie a tam są kamerki wiec nie chce kogoś wpuścić na mine, ale praktycznie tylko kamerki są w klepkach i nowej osadzie wiec na innych nie mają technicznych możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...